Що стається в маленькому містечку, те там і залишається

Містечко, де всі всіх знають і ніколи нічого не відбувається, – ідеальне місце для неймовірної історії кохання (бажано, щоб хтось із персонажів був заїжджий), дурнуватих підліткових пригод (які потім стануть поштовхом для еміграції з насидженого місця) або супермоторошного кривавого злочину (для розслідування якого приїде купа федералів, щоби розворушити тихе болото й накопати страховитого минулого).

Тож пропоную добірку з двох десятків книжок на різні теми, щоб завдання бінґо #YakabooBingoSpring2018_24 не стало для вас каменем спотикання.


Читати: Зустрічаємо весну та #YakabooBingoSpring2018


16_6_03

Томас Олде Хьовелт «Відьма»


Моторошна й по-справжньому страшна історія від молодого (і симпатичного) нідерландського письменника, яка, проте, відбувається в маленькому містечку Блек-Спрінг у США (у цього твору два варіанти, але той, що перекладений українською навіть сам автор вважає сильнішим). Мешканців там тероризує відьма з ХVII століття Катаріна ван Вайлер, яка прибула з Нідерландів із першими переселенцями. У неї зашиті очі й рот, і, мабуть, найкраще, якщо так і залишатиметься.


07_17_03

Г’ю Гоуї «Бункер. Ілюзія»


Не зовсім традиційне та постапокаліптичне містечко під землею з виробництвами, ярмарком і фермами. Люди тут могли б безперешкодно спілкуватись, якби мандрівка поверхами не відбирала стільки часу. Бункер живе без пам’яті про минуле, бо повстання стерло історію. Але, якщо хтось її знає, якщо комусь відомо, з чого все почалося, хто побудував підземний прихисток-в’язницю, то чому цю інформацію не розповідають кожному.


16_7_03

Ґіліян Флінн «Загублена»


Втративши роботу Нью-Йорку, Емі та Нік Дани переселяються в маленьке містечко. Та напередодні п’ятої річниці стається щось дивне: жінка зникає без сліду. Чоловік стає першим підозрюваним, бо раптом у подружжя виявляється аж надто багато таємниць. Чи не тікали вони до маленького містечка від чогось… У цього роману досить пристойна екранізація з Беном Аффлеком.

Читати: Ґіліян Флінн. Загублена: історія божевільного шлюбу


16_8_03

Стівен Кінг «Зелена миля»


Добра половина романів Стівена Кінга родом із маленьких містечок (якщо не майже всі). От і «Зелена миля» про містечко за ґратами. Це – пронизлива історія колишнього наглядача в’язниці «Холодна гора». Уже старого чоловіка гнітять спогади про минуле, про шлях приречених до страти – «зелену милю», з якої вже немає вороття. Без сумнівів один із найсильніших і найліричніших творів Короля жаху, який нарешті вийшов українською.


16_9_03

Девід Балдаччі «Пам’ятливець»


Цей чоловік нічого не забуває, відтоді як його футбольна кар’єра закінчилася назавжди. Потім Амос Декер став поліцейським. Та одного разу він повернувся додому й побачив, що його дружина, донечка та свояк замордовані. Розчарувавшись у розслідуванні вбивства найдорожчих, Декер полишає поліцію і стає приватним детективом. От тільки за рік до поліції звертається чоловік, який стверджує, що винен у цьому страшному злочині. Декер дуже хоче дізнатись, що ж сталося насправді, і це буде дуже боляче.


16_10_03

Андрій Кокотюха «Темна вода»


Сучасний готичний український роман. У темній воді живе щось страшне, що вбиває рибалок. Його до смерті бояться мешканці сіл навколо Тихого затону. Але монстр не такий уже й міфічний і безтілесний, бо після нього лишаються докази. Підмога приходить із містечка: до справи береться колишній опер Віталій Мельник, який не гребує жодними засобами на шляху до розкриття злочинів.


16_11_03

Вільям Фолкнер «Порушник праху»


Непросте чтиво про те, як на зламі ХІХ та ХХ століть у США юнак вирішив вступитися за несправедливо засудженого негра від суду Лінча. Хлопець, врятований та бабуся разом мають зважитися на подвиг, щоб відновити справедливість. Детектив, історичне тло неспокійного спекотного американського Півдня та філософські роздуми – саме те, що треба для того, щоб запросити весну в гості.


16_12_03

Нора Робертс «Одержимість»


Однієї ночі Наомі Боуз пішла за батьком у ліс і дізналась, яким насправді чудовиськом він є. Вона врятувала викрадену дівчину й назавжди стала для тої героїнею. От тільки рідне містечко пам’ятає не героїчне зусилля, а не може вибачити доньці гріхи батька-ґвалтівника. Привид злочинів Томаса Девіда Боуза не дає Наомі насолоджуватися життям та знайти своє щастя.


15_13_03

Маргарет Етвуд «Сліпий убивця»


Історія двох таких несхожих сестер, яких поєднує одна доля. Лора й Айріс зустрічають письменника Алекса, і з ним їхнє життя змінюється. Лора зникає, залишаючи тільки химерний роман, де чоловік розповідав коханій про світ сліпих убивць. Айріс знає, що в тексті ховається історія їхнього спільного на двох життя, і намагається віднайти межу між життя і змальованими в книзі подіями.


15_17_03

Террі Пратчетт «Право на чари»


Дискосвіт за рівноправ’я: хто сказав, що справжню магію можуть творити тільки чоловіки? Не тільки восьмий син восьмого сина може стати магом, а й восьма донька. Ескарина – стане першою чарівницею, але нелегко їй доведеться, бо ж до академії чарівників досі не приймали дівчат. А, поки юнка вчитиметься контролювати свою магічну силу, ми із задоволенням спостерігатимемо за її пригодами, насолоджуючись сатиричним пером Террі Пратчетта.


07_19_03

Енді Вейр «Артеміда»


Артеміда – перше місто на Місяці, воно не таке вже й велике, і мешкають там переважно дивакуваті багатії, а ще прибувають небідні туристи. У центрі сюжету – Джаз Башара – кур’єрка й контрабандистка, яка животіє на свою мізерну зарплату. Тому, коли їй пропонують добрий заробіток за переступ закону, вона погоджується, і тільки потім з’ясовує, які нищівні наслідки може мати допомога в спробі захопити Артеміду.

Читати: Артеміда. Уривок з новинки від автора «Марсіанина» Енді Вейра


16_13_03

Венді Вокер «Всього не забудеш»


У цьому містечку ніколи нічого не відбувалось, поки на Дженні Крамер не напали після вечірки. Вона не пам’ятає, що сталося тоді в лісі,бо лікарі подбали, щоб спогадів не залишилось й дівчина могла жити далі без психологічних травм. Про жахіття нагадує тільки шрам. Шукати ґвалтівника марно, адже жертва не може свідчити. Дженні не пам’ятає, хто на неї напав, а він ж не забув…


16_14_03

Бертріс Смолл «Любов дика і прекрасна»


Шотландія XVI століття, коли ще всі міста були невеликими містечками. Неймовірна краса Катріони прирікає її на шлюб із нелюбим графом, який, проте, стає для неї добрим другом. Та краса приваблює й шотландського короля Джеймса Шостого, який змушує Катріону стати своєю коханкою. Принижена жінка тікає Френсіса, зведеного безрідного брата короля, який має стати її порятунком та захистом від жорстокого монарха.


16_15_03

Леся Романчук «Софія» (у восьми книгах)


Об’ємний роман про лікаря-акушера з провінції Софію Синицьку. Події в книгах розгортаються навколо двох тем: Жінка у Світі та Світ у Жінці. Вісім томів життєвих історій про кохання та зраду, віру та надію подарують вам не один вечір напруженого читання, адже твори Лесі Романчук – це не тільки лірична розповідь, а добряча інтрига, яка не дозволяє залишити книгу посередині.


16_16_03

Валерій Гапєєв «Ніч Дракона»


Валерій Гапєєв майстерно поєднав те, що важко уявити сучасному українському читачеві: білоруський райцентр, резонансне вбивство без слідів, чаклунство й містика – і все це разом створює інтригу, як у добротному скандинавському детективі. Таємнича смерть молодої жінки веде до секти. Виявляється, що дівчина – не тільки донька місцевого мага (шамана-екстрасенса?), а й нещодавно народила. Слідчому доведеться поринути у світ провінційної чортівні, щоб розплутати цю справу.


16_17_03

Домінік Фортьє «Книжкова обитель»


Монт-Сен-Мішель – самотня фортеця посеред моря, яка відома як місто книжок. Ця бібліотека віками боронить надбання людства. Художник з XV століття та письменник із сучасного часу зустрінуться завдяки потріпаному часом записнику, який притулився в стінах похмурого абатства, у якому моляться на книжки та понад усе цінують заховані в них знання.


16_18_03

Альбер Камю «Чума»


Розбавимо безконечний перелік сучасного класикою. Чума, яка охопила алжирське містечко Оран у пустелі, показала, що люди насправді можуть звикнути до всього. До страшної хвороби, до відрізаності від світу через карантин, до тіл на вулиці та смерті в повітрі. Це – хроніка однієї епідемії, стисла й беземоційна, але насправді значно глибша й алегорична, адже так Камю зображував чуму нацизму, яка розповзалась Європою.


16_19_03

Агата Крісті «Убивство в будинку вікарія»


Ще один тріумф детективного генія міс Марпл. Смерть полковника Протеро кинула тінь підозри на все містечко, адже зайти до будинку вікарія міг кожен. Та вбивця сам приходить зізнаватись. Справа розкрита, переконані в поліції, але міс Марпл у цьому не впевнена. І раптом у злочині зізнається ще один можливий вбивця…


Читати: Вона. Головний герой – це героїня

Читати: Тест: Мастрід березня – що почитати навесні?

Читати: Новинки лютого. 90 книжок від українських видавництв

Юлія Дутка
Трилероїд, інтроверт та психоаналітик-аматор. Ви хочете про це поговорити? За фахом - журналіст, та більше тяжію до редагування. Люблю соло-подорожі, важкий метал, м’яке світло, волохатих корів, Скандинавію та бензопили. Мрію попестити ісландських коників та потиснути руку Чакові Поланіку.
http://tarels.blogspot.com/%20

64 thoughts on “Що стається в маленькому містечку, те там і залишається

 1. Good day! Would you mind if I share your blog with my myspace group?
  There’s a lot of people that I think would really enjoy your
  content. Please let me know. Thanks

 2. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make
  your point. You definitely know what youre talking about,
  why waste your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving us
  something informative to read?

 3. I was suggested this website by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my difficulty.

  You are amazing! Thanks!

 4. Hi there! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using
  for this website? I’m getting fed up of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at
  options for another platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.

 5. I feel this is among the so much vital information for me.
  And i am satisfied reading your article.
  But should statement on few normal things, The site style is ideal,
  the articles is really excellent : D. Good activity, cheers

 6. I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog
  and was curious what all is needed to get setup?
  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very internet smart so I’m not 100% positive.

  Any tips or advice would be greatly appreciated. Cheers

 7. I absolutely love your site.. Pleasant colors & theme.
  Did you make this site yourself? Please reply back
  as I’m planning to create my own personal site and
  would love to find out where you got this from or just what the theme is named.

  Cheers!

 8. I absolutely love your blog and find almost all of your post’s to be just what I’m looking for.
  can you offer guest writers to write content for you personally?
  I wouldn’t mind creating a post or elaborating on many of the subjects you write with regards
  to here. Again, awesome weblog! 0mniartist asmr

 9. Excellent blog here! Also your website loads up very fast!

  What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my website loaded up as quickly as yours lol

 10. A person necessarily lend a hand to make severely
  articles I would state. This is the first time I
  frequented your website page and to this point? I surprised with the analysis you made to make this actual publish incredible.
  Magnificent job!

 11. You can certainly see your enthusiasm within the work you write.
  The arena hopes for more passionate writers like you who are
  not afraid to say how they believe. At all times go after your heart.

 12. An outstanding share! I have just forwarded this
  onto a coworker who was conducting a little homework on this.
  And he in fact ordered me breakfast simply because I stumbled upon it for him…
  lol. So allow me to reword this…. Thank YOU for the meal!!

  But yeah, thanks for spending the time to discuss
  this matter here on your web site.

 13. Good day! I simply would like to offer you a huge thumbs
  up for your excellent info you have right here on this post.
  I am returning to your blog for more soon.

 14. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 15. scoliosis
  When someone writes an post he/she maintains
  the thought of a user in his/her mind that how a user can understand it.

  So that’s why this article is outstdanding. Thanks!
  scoliosis

 16. dating sites
  Unquestionably believe that which you stated. Your favorite justification seemed to be at the internet the easiest thing to have in mind of.
  I say to you, I certainly get irked while other folks consider concerns that
  they just do not recognise about. You managed to hit the nail
  upon the highest and also defined out the entire thing with no need side-effects , other folks can take a signal.
  Will probably be again to get more. Thank you free dating sites

 17. I’m extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your blog.
  Is this a paid theme or did you modify it yourself? Either way keep up the nice quality
  writing, it’s rare to see a great blog like this one today.

 18. Hello! Someone in my Facebook group shared this site with us so
  I came to take a look. I’m definitely loving the information.
  I’m book-marking and will be tweeting this to my followers!

  Terrific blog and wonderful style and design.

 19. When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and
  now each time a comment is added I get several emails with the same comment.
  Is there any way you can remove people from that service? Thank you!

 20. This design is steller! You obviously know how to keep a reader entertained.
  Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog
  (well, almost…HaHa!) Great job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

 21. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 22. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 23. What’s Going down i am new to this, I stumbled upon this I have found It positively useful and it has helped me
  out loads. I am hoping to contribute & assist different customers like its helped me.
  Great job.

 24. Wow, incredible blog layout! How lengthy have you ever been blogging for?
  you make running a blog look easy. The entire glance of your website is fantastic,
  let alone the content!

 25. Hi there! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m having
  trouble finding one? Thanks a lot!

 26. The other day, while I was at work, my sister stole my iPad and tested to see if it can survive
  a thirty foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now broken and she has 83
  views. I know this is completely off topic but I
  had to share it with someone!

 27. I really love your blog.. Excellent colors & theme.

  Did you build this web site yourself? Please reply back as I’m
  attempting to create my very own blog and would love to learn where you got this from or
  just what the theme is called. Appreciate it!

 28. Heya fantastic website! Does running a blog like this take a massive
  amount work? I have virtually no knowledge of coding however
  I had been hoping to start my own blog soon. Anyway, if you have any recommendations or
  techniques for new blog owners please share. I know this
  is off subject nevertheless I simply had to ask. Kudos!

 29. Thanks for ones marvelous posting! I truly enjoyed reading it,
  you happen to be a great author.I will be sure to bookmark
  your blog and will eventually come back very soon. I want to encourage one to continue your great
  job, have a nice evening!

Залишити відповідь