Злочин і помста

На що здатен наркоман з 12-річним стажем у в’язниці, який сидить не за свої злочини? На помсту.

Економічний оглядач, композитор і рок-музикант


Норвезького детективіста Ю Несбьо я відкрив для себе 1,5 роки тому. «Фоліо» видало українською вже понад десяток книг цього автора, тому вибрати є з чого. Проте, якщо відомий письменник серією романів з розслідувачем Харрі Холе, то «Син» — повноцінний самостійний текст.

80692a8864b36ffbbf03f3d220a

Несбьо підтверджує, що талановита людина — талановита у всьому. Спочатку він став відомий у Норвегії як економічний оглядач, навіть має профільну освіту. Потім отримав визнання як композитор і рок-музикант. А вже наприкінці 90-х спробував себе в літературі і досі успішно у ній працює.

Наркозалежний цап-відбувайло


Книга «Син» вийшла у 2014 році, тоді ж її переклали українською.

За сюжетом, у одній із в’язниць уже понад 10 років відбуває покарання 30-літній наркозалежний Сонні Лофтус. Він виконує роль «цапа-відбувайла»: на хлопця вішають вбивства, які він не скоював. За це Лофтус отримує героїн і позитивне ставлення адміністрації в’язниці.

Читати: Електричний апокаліпсис по-європейськи

Проте все змінюється, коли Сонні дізнається подробиці самогубства свого батька. Саме після цієї сімейної трагедії хлопець і почав вживати наркотики. Зрозумівши, що його батька вбили, Лофтус втікає з в’язниці. Він починає мститися усім, хто якимось чином пов’язаний зі злочинами, за які він сидить.

Кінематографічний сюжет


Читач, який бере до рук детектив (особливо написаний Несбьо), прагне динамічного сюжету. І норвежець у жанрі не розчаровує. Складається враження, що ти постійно біжиш за героєм, злочинцями, які переслідують його, поліцією, для якої цікаві і перший, і другі.

Читати: 40 найбільш заплутаних трилерів. Перша десятка

Сюжет як і попередні книги Несбьо дуже кінематографічний. Тому не дивно, що Голлівуд уже поклав око на роман. Головну роль у ньому зіграє актор Джейк Джилленхолл («Вихідний код», «Зодіак»). А поки чекаємо екранізацію, краще ознайомитися з літературним першоджерелом.

Вбивця відомий від самого початку


На любителів класичного детективу тут чекає своєрідний «розрив шаблону»: вбивця відомий від самого початку. Мало того, читач присутній під час злочинів як спостерігач, який нічого не може вдіяти, навіть якби й хотів. Проте загадка все таки є: хто саме був «кротом» у поліції, коли там працював батько Сонні і через якого той помер? А це питання не з простих.

Читати: Детективний топ-25 за вибором читачів. Джоан Ролінг під псевдонімом бере першість

Несбьо грає на контрастах, показуючи нам як огидних злочинців (торговців героїном, повіями), так і розумних розслідувачів, чуйних адміністраторів притулку для наркоманів. Зрозуміло, на чиєму боці стануть симпатії читача.

Ложка дьогтю — у образі одного з найжорстокіших «кришувальників» нелегальних бізнесів Несторі: він говорить, що українець і пам’ятає Київ 70-х років. У трилогії «Міленіум» ще одного скандинава Стіга Ларсона найпаскудніша людина мала прізвище «Золоченко». Це той випадок, коли культура непомітно формує упередження до країни (і це не дуже добре для нас, з огляду на величезні тиражі книг).


Для кого: любителів детективів та динамічних сюжетів.

Схожі книги: «Граф Монте-Крісто» Александра Дюма-старшого , інші детективи Ю Несбьо, трилогія «Міленіум» Стіга Ларссона, «Ріта Гейворт і втеча з Шоушенка» Стівена Кінга.


Роман Повзик

Купити книжку в Yakaboo.ua

Роман Повзик
Запійний читач. Закінчив технічний університет, але замість дисертації з геомеханіки зайнявся медіакомунікаціями і консалтингом. Учасник незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus», яке організовує у Полтаві літературні заходи, зокрема презентації письменників (Іздрика, Кідрука, Жадана тощо). Намагається щодня писати по 1000 слів.
http://facebook.com/povzyk.roman

6 thoughts on “Злочин і помста

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

Залишити відповідь