Читання на вихідних: чи є життя після Форуму Видавців?

Для останнього вересневого «читання на вихідних» ми вибрали книжки, які дебютували на ювілейному 25 Форумі видавців. Про деякі з них говорили задовго до появи, інші ж виступили такими собі темними конячками, які тільки вийшли на світло і одразу підкорили читачів. 

Постать Ернеста Гемінґвея оповита міфами і плітками настільки, що у всьому цьому важко знайти митця у його справжній личині. Відкидаємо машкару! Дослідник Майкл Катакіс, упорядник творчості великого Гема, проаналізував десятки листів письменника, спогади про нього сучасників, архівні світлини і на основі цього виписав портрет легендарного автора, котолюба, мачо і трохи алкоголіка. Автори передмови та післямови теж Гемінґвеї – син Патрік та онук Шон.

Головний герой – телевізійник, голова сім`ї. Здається, він особливо нічим не відрізняється від мільйонів чоловіків, та є одна особливість – він мріє жити вічно. Невблаганний час змушує шукати вічну молодість, адже смерть – це хвороба і за певних зусиль її можна позбутись. Чоловік у це вірить, тож з десятирічною донькою та роботом починає подорож, щоб продовжити життя на сотню років або хоча б запам’ятатись і не померти без боротьби.

У цій книжці відомий німецький публіцист та історик Раймунд Претцель (Себастіан Хаффнер – його псевдонім) описує життєвий шлях одіозного фюрера та аналізує його політичний зліт. Він не демонізує Гітлера, а тверезо оцінює помилки і прорахунки, які створили звіра, що знищує все на своєму шляху до світового панування, і вбивчий режим Третього Рейху, а ще показує, як нацизм вплинув на історію Європи та всього світу. Книжку дуже високо оцінили в Німеччині – вона одразу стала бестселером та зібрала низку престижних нагород.

«Фристайлерку» називають «підлітковою утопією, яка сподобається дорослим». Ця книжка про великий спорт у майбутньому і технологічні розробки, які роблять олімпійців надлюдьми, а інколи можуть і навіть зцілити – наука працює на перемогу. Світ спорту жорстокий, головне – не участь, а золото, рекорд… Спринтерка Йола мусить зробити вибір – вдосконалювати свої результати і збирати титули чи насолоджуватись життям. Вибір потрібно ретельно вивірити.

«Справа Сивого» – це ж мав би бути детектив, чи не так? Насправді Брати Капранови написали історичний роман з романтичними нотами, такий собі «антидетектив» (саме так кажуть самі автори), де слідчому потрібно викрити антиурядову організацію, яку очолює досвідчений повстанець з кримінальним минулим. Але не все так просто, якщо слідчий працює у генпрокуратурі, а повстанець – відомий діяч Дмитро Яворницький і всі події відбуваються у Дніпрі.

Чарівливий роман, який пахне стиглими яблуками. Усі жінки Вейверлі мають дар – Клер от, наприклад, готує фантастичний джем – ви такого ще не куштували. І все містечко чудується чарівним сімейством. А ще у Вейверлі у саду росте яблуня – її плоди доленосні, можуть впливати на життя того, хто їх спробує. Клер і Сідні – сестри, але спільних рис у них не багато, та обом молодим жінкам доведеться пройти непростий шлях до майбутнього, яке б вони для себе хотіли.

Збірка «Тривожні маки» – поетичні гіпертексти, які з кожним прочитанням розкриваються по-іншому. Чимось вони братні з «Маком і пам’яттю» Пауля Целана. Вірші як рефлексії та саморефлексії, які показують авторське бачення різних сфер в одному масиві лірики. Поезія різна за фактурою та змістом складається в одне ціле рефлексій та саморефлексій. Вдало доповнюють томик світлини митців Іллі Стурка та Юлії Шкварчук. 

Вілл Ґомперц – мистецький редактор BBC і знає про творчість значно більше, ніж обивателі. Тож час перейняти дещо з його знань. Автор провів глобальний аналіз поведінки низки митців: літераторів, живописців, кінематографістів, і знайшов певні спільні риси у їхньому світобаченні. Тож його праця розповість про те, як власні ідеї перетворити у мистецькі витвори, як дати волю таланту і переосмислити дійсність, щоб стати митцем і бачити натхнення щодня. 

24 особистості Біллі Міллігана (одні з них жорстокі та войовничі, інші – скромні та тихі) принишкли після вдалого лікування, описаного у «Таємничій історії Біллі Міллігана», та чоловік порушив режим, тож його знову запроторили до клініки. Цього разу суворішої та жорстокішої. Біллі Міллігану цього разу доводиться воювати не тільки з собою, а й системою, яка не любить людей та знищує індивідуальності. «Війни Міллігана» – сіквел, трагічніший за оригінальну історію.  

Продовжуємо вивчати економіку креативно. «Суперфрікономіка» – логічне і ще потужніше продовження «Фрікономіки», яке розкриває причинно-наслідкові зв’язки між суспільними процесами та економічними коливаннями. До речі, ви бачите, що може поєднати проститутку та Санта-Клауса? Вони обоє можуть бути вдягнені в червоно-білі костюми? О, вам взагалі дивно бачити ці два поняття в одному реченні? А от «Фрікономіка» знає, що у них спільного. Беріться за цей томик та вчіться мислити критично, креативно та економічно. 

Юлія Дутка
Трилероїд, інтроверт та психоаналітик-аматор. Ви хочете про це поговорити? За фахом - журналіст, та більше тяжію до редагування. Люблю соло-подорожі, важкий метал, м’яке світло, волохатих корів, Скандинавію та бензопили. Мрію попестити ісландських коників та потиснути руку Чакові Поланіку.
http://tarels.blogspot.com/%20

11 thoughts on “Читання на вихідних: чи є життя після Форуму Видавців?

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  7. 849023 32941I discovered your weblog web site internet website on the internet and appearance some of your early posts. Continue to maintain within the great operate. I just now additional increase your Rss to my MSN News Reader. Seeking toward reading far a lot more from you finding out at a later date! 333629

Залишити відповідь