Жити з чудовиськом і мовчати – «Вдова» Фіони Бартон

«Вдова» Фіони Бартон – гучний книгодебют від британського репортера року й чудовий вибір для вечірнього читання, адже психологічний трилер у лискучій обгортці англійського детективу – це завжди смачно.


Багатогранна Фіона Бартон


Письменниця кілька разів встигла кардинально змінити пріоритети своєї кар’єри: вона писала для Daily Mail, працювала редактором новин Daily Telepraph, а потім репортером The Mail on Sunday, де стала лауреаткою премії «Репортер року». А потім вирушила на Шрі-Ланку волонтером. І весь цей час у неї в голові народжувалась «Вдова».

Після «Вдови» (2016), про яку зараз поговоримо, Фіона Бартон написала ще один роман “The Child” (Дитя), який вийшов у 2017 році. У «Дитині» читачі «Вдови» побачать знайомих персонажів: журналістку Кейт Вотерс та детектива Боба Спаркса. Цікаво, коли й цей роман вийде українською.

Зараз Фіона Бартон живе у Франції і працює над третьою книгою, про яку поки нічого не розповідає.


То знають вони чи ні?


Ідея книги виросла з журналістської роботи Фіони Бартон. Чи знають дружини злочинців про ті ниці й жахливі речі, які вчинили їхні чоловіки? Вони покривають коханих монстрів чи справді нічого не підозрюють?

В історії криміналістики є про сімейні пари, які коїли злочини (і навіть тяжкі) разом. Два соціопати – чи ж не ідеальна пара? Стільки спільних інтересів. Можливо, і Джин Тейлор треба було підозрювати?

«Вдова» стала спробою показати історію зниклої дитини, розказану дружиною підозрюваного й доповнену поглядами детектива, репортерки та матері дівчинки.  Думаю, фраза про те, що ви до останніх сторінок не знатимете відповіді на головне запитання: «Знала Джин Тейлор чи ні?», спойлером не буде.


Мила маленька дружина


У їхньому шлюбі Глен завжди був зіркою: хороша робота в банку, яка, звісно, мусить перерости у власний бізнес, неймовірна акуратність та гострий розум. Безамбіційна перукарка Джин тихенько тулилась у його тіні. Вона виходила заміж надто юною, щоб стати самостійною. Але добре розуміла, що його «дурощі» до добра не доведуть.

І зараз, коли Глена вже немає, вона не тільки тужить за ним, а й відчуває неабияке полегшення. У будинку на неї всюди чигають тіні «ідеального чоловіка», який так і не зміг реалізувати її бажання стати матір’ю.  Що ж, тепер вона вільна. І, можливо, навіть винесе сміття з хати й дасть ексклюзивне інтерв’ю.


Огидний злочин і одержимість материнством


Коли бралася за «Вдову», у голові кілька разів пронеслася фраза з реклами серіалу «Закон і порядок»: злочини на сексуальному ґрунті вважають найогиднішими. У цій книзі ми побачимо цілу мережу, викохану педофілами: фантазії, порнополіграфія і все те, чим так багатий інтернет. І кілька разів збиватимемось зі сліду, бо підозрюваних ставатиме все більше й більше.

Чи все ж малу викрало подружжя, яке не може мати власних дітей… Хоча і їм буде важко пояснити раптову появу дворічної дитини.


Двояке враження


Попри свої беззаперечні плюси – незвичне розгортання сюжету, оповідь від різних осіб, цікавий розвиток дії та добре прописаних персонажів – «Вдова» залишає неприємний осад. Знаєте, з нею, як із «Лолітою», – не можна сказати, що книга не варта уваги, але радити історію педофіла… видається чимось неприродним.

Дуже раджу «Вдову» шанувальникам психологічних трилерів, які змушують мозок закипати, а ще тим, хто за детективи без крові. І тим часом категорично не раджу читати «Вдову» молодим батькам, які можуть узяти сюжет аж надто близько до серця.


Читати: Монстри не на канікулах. Підбірка страховиськ для зимового бінґо

Читати: Новинки лютого. 90 книжок від українських видавництв


Придбати книжку в Yakaboo

Юлія Дутка
Трилероїд, інтроверт та психоаналітик-аматор. Ви хочете про це поговорити? За фахом - журналіст, та більше тяжію до редагування. Люблю соло-подорожі, важкий метал, м’яке світло, волохатих корів, Скандинавію та бензопили. Мрію попестити ісландських коників та потиснути руку Чакові Поланіку.
http://tarels.blogspot.com/%20

7 thoughts on “Жити з чудовиськом і мовчати – «Вдова» Фіони Бартон

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

Залишити відповідь