Кімната письменника: де і як пише Янн Мартель

Фото: Rich Gilligan

Цього разу редакція The New York Times завітала до студії у задньому дворі переможця Букерівської премії 2002 року та автора “Життя Пі” Янна Мартеля. Саме тут, у місті Саскатун в Канаді, він написав свій щойно надрукований роман The High Mountains of Portugal (“Високі гори Португалії”). 

Про місце, де він пише та звички писання розповідає сам письменник:

У моїй студії не так багато усього. Я збудував її у власному дворі, щоб мати змогу втекти із дому. Наявність у ньому моїх чотирьох дітей шести, чотирьох та двох років, ще й десятимісячного немовля, а також моєї 19-річної прийомної доньки, а також мого пса та партнерки (яка також письменниця і працює вдома) робить його дуже галасливим місцем, і не придатним для писання.

Моя студія – це не більше, ніж зачинена порожнеча, куб лаконічної тиші та тепла, де я можу зібрати докупи мої думки та спробувати скерувати їх у більш складну форму, як роман. Тут немає книжок. Це місце для писання, а не читання.  Я не маю потреби оточувати себе пам’ятками, пов’язаними із “Життя Пі”, або будь-якими дрібничками, чи талісманами. Все, що мені потрібно – це чисте, гарно освітлене місце та аркуш паперу, на якому я буду писати. Хоча тут є декілька малюнків моїх дітей, які часом малюють на підлозі, поки я працюю.

І ще є одна річ: стіл-бігова доріжка. Це просто чудо. Він складається із власне бігової доріжки, яку можна відрегулювати до легкої ходьби. Та широкого стола, який також можна легко підняти або опустити. Я йшов нею, пишучи мою останню книжку. Тепер немає потреби сидіти годинами нерухомо. Поки мій мозок собі блукав, тіло було, наче ув’язненим. А тепер наприкінці кожного дня, я можу підрахувати скільки я написав, і скільки пройшов.  Після цього можна покидати студію, та повертатись у сім’ю.

yann-martel-slide-F90V-facebookJumbo
Фото: Rich Gilligan

Коли спрагло на душі, не буде писати і ручка. Я випиваю багацько трав’яного чаю, поки пишу. Так сталось, що і мені, і моїй партнерці подобається грати у Scrabble. Ми придбали такі чашки для наших гостей. Ця голландська належить Омі, нашій бабусі, коли вона приходить у гості.

Фото: Rich Gilligan
Фото: Rich Gilligan

Моя студія – суворо робоче місце, але мої малі діти безтурботно ігнорують це правило. Вони стукають в двері, хочуть, щоб я з ними малював. Тож, моя студія це скоріш суворе робоче місце у поєднанні із дитячим музеєм ефемерного мистецтва.

yann-martel-slide-P13B-slide
Фото: Rich Gilligan

Мартель звернувся до есеїв Джона Берджера, під час роботи над новим романом. “Справді, для чого роздивлятись тварин? Бо вони живуть на нашій планеті”, – каже Мартель.  “Вони розповідають цікаві історії. Вони мають здатність бути тут і зараз, це благочестиві створіння, як Ісус, Крішна та Будда. Споглядаючи тварин, ми не дивимось на конкретне буття, а скоріш на невимовну таємницю”.

yann-martel-slide-61FC-facebookJumbo
Фото: Rich Gilligan

Тезаурус Роже у мене із першого курсу університету. Я люблю словники, і як інструмент для писання, і як систему переконань. Систематичне розташування слів за близьким змістом – наче мандрівка у мову вікторіанської буржуазної сім’ї та її поглядів. Якось у мене виникла ідея написати роман про Пітер Марка Роже. Можливо, я повернусь до неї якось.

yann-martel-slide-VNQS-facebookJumbo
Фото: Rich Gilligan

Ця картина належить нашій сім’ї ще із мого дитинства. Її намалював французький художник Філіпе Мало (Philippe Maillot), друг сім’ї. На жаль, він помер пару років тому. Я виріс, споглядаючи картини Філіпе, сформовані за допомогою естетичної чутливості. Мені не хотілось знати, на що я дивлюсь, був не в змозі визначити, що на них, але кожного разу я бачив там щось інше.

Джерело: nytimes.com

Читати: про кімнату для писання Марка Хеддона. 

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

5 thoughts on “Кімната письменника: де і як пише Янн Мартель

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

Залишити відповідь