Мастрід від Всі. Свої — що читає команда платформи українських брендів

Всі. Свої — найбільша платформа українських брендів, яка вже чотири роки поспіль розвиває локальних виробників та закохує в українське. Команда проводить тематичні маркети та відкрила у Києві три магазини, де представлені українські товари.

Що читають Всі. Свої? Члени команди поділилися з читачами Yakaboo знаковими для них книжками.

анна гончар

Анна Гончар, виконавча директорка

Читання для мене — найкращий відпочинок. Переважно я читаю художні твори — класична та сучасна література дають мені можливість пережити цікавий, страшний, приємний, який завгодно досвід разом із героями книг, поринути в інший світ, отримати нові емоції — коротко кажучи, перезавантажитись від повсякденності.

«Тринадцяту казку» мені подарувала тітка, з якою ми часто обмінюємось книжками. Можна сказати, що це історія-казка для дорослих з дуже цікавим та неочікуваним сюжетом. Події у книжці повністю поглинають вас — коли я припиняла читати, мені потрібно було декілька секунд, щоб зосередитись, де я справді знаходжусь. Сюжет розгортається поступово, все більше і більше поглинає вас, описи героїв та подій дуже реальні, авторка доводить вас до тієї стадії, коли вже неможливо відірватись. Не можу сказати, що це історія, що змінить ваші думки чи погляд на речі, навчить вас чомусь, але це безумовно дуже цікаве чтиво для приємного та легкого проведення часу взимку під пледом з чашкою чаю.

Юлія Гаврилюк, кураторка маркету Одяг. Взуття. Аксесуари

Це перша письменницька спроба актора і, на мою думку, досить успішна. «Історії, наклацані на друкарській машинці» — це збірка коротких оповідань від відомого актора Тома Генкса. Актор багато років колекціонує друкарські машинки. В кожному з 17 оповідань згадується друкарська машинка і це єдине, що є спільного в них. Книгу варто прочитати не тільки прихильникам Тома Генкса. В ній описані різні історії: місцями смішні, місцями сумні, без високої моралі, легкі, не вимушені, але життєві. Чудова книга, щоб взяти з собою у відпустку.

Олена Балицька, кураторка маркету Дім та декор

Я — книгоголік. Читати та купувати нові паперові книги з дитинства — мої найулюбленіші заняття. В один момент моя бібліотека вийшла з берегів, тобто шаф, та затопила квартиру. Я закохана в кожну книгу. І я шкодую, що так багато ще не прочитано.

«Взуття-буття. Історія Nike, розказана її засновником» — це з останніх прочитаних, і вона більше про натхнення. Я взагалі зрозуміла, що люблю читати біографії людей, які мене надихають, або які створили та продовжують створювати бренди, які я люблю всією душею. Тому обійти стороною книгу від творця бренду Nike я просто не змогла. Для мене вона про віру і любов до того, що ти робиш, про натхнення, про сенс, яким повинен бути наповнений кожен крок. Нічого в цьому житті неможливо без кохання та віри. Також книга буде дуже корисна тим, хто створює свій стартап.

Тетяна Фіщук, директорка з комунікацій та PR, кураторка освітніх програм

Читання та подорожі — це дві речі, які відновлюють мене. Обожнюю відвідувати національні бібліотеки у різних країнах, букіністичні крамнички, книжкові магазини та книжкові фестивалі.

Мій син подарував мені талісман і сказав, що ця річ про мене. Це маленька книжечка, яку він зробив з кубиків lego. Вона зі мною щодня.

«Місто дівчат» Елізабет Ґілберт купила спонтанно у книгарні Старого Лева у пошуку чогось нового та надихаючого. Після «Їсти, молитися, кохати» чекала від авторки просто легкого чтива. Проте «Місто дівчат» виявилося набагато глибшим — це роман про внутрішню свободу, про відвагу бути собою і право жити так, як тобі хочеться.

Книга побудована як лист-роман головної героїні Вівіан Морріс до жінки Анжели, щоб пояснити ким для Вівіан був батько Анжели. Розповідь починається 1940 року, після того як Вівіан вигнали з коледжу і вона потрапляє у Нью-Йорк до тітки, яка має свій театр Лілея. Далі 460 сторінок про життя героїні: про втрату цнотливості, про життя акторів театру, про любов, про зраду, про чоловіків, про секс, про сім’ю, про дружбу, про дітей, про свободу.

Ґілберт пише просто, але разом з тим об’ємно, фактурно, дозволяючи легко уявити залаштунки бурлескного театру, дешевий одяг актрис, запах портвейну, туман Нью-Йорка, дорогі костюми богеми, нічне життя клубів.

Окрім літературної насолоди, для мене книга цінна своєю основною ідеєю — «традиційна» модель щастя з класичними гендерними патернами не єдина можлива. Книга для тих, хто вірить у силу жінки, її сміливість жити без соціального тиску, без стереотипів та штампів, вільної та щасливої у своєму виборі.

Наталі Чуловська, менеджерка з комунікацій

Я дуже люблю історії. Історії людей, досягнень, шляху до чогось визначного. Тому книгою 2019 року для мене стала біографія Мішель Обами.

«Становлення» Мішель Обами я б назвала правдивою історією болю, віри, самовідданості та компромісів. Хтось скаже, що книга пафосна, «вилизана» та відредагована в дусі типової американської мрії, можливо, й так, але я змогла розгледіти в ній справжню Мішель. І якщо читачі після прочитання будуть хоч частково послуговуватися принципами життя Мішель, то ми всі від цього тільки виграємо.

Для себе запам’ятала дві цитати, якими буду керуватися наступного року:

«Становлення вимагає терпіння й твердості в рівних пропорціях».

«Становлення означає не закріплення на певному місці чи досягнення строго визначеної мети. Це рух уперед, стимул до розвитку, спосіб безперервного самовдосконалення. І це подорож без кінця».

Анастасія Коваленко, копірайтерка

«Ворохтаріум» купила від великої любові до Андруховича, навіть не читаючи, про що книжка. І, як завжди це стається з творами «патріарха сучукрліту», не прогадала.

Це аж ніяк не роман, що захоплює сюжетними лініями. Це не схоже на серйозну «літературу про літературу» у класичному розумінні. В анотації сказано, що книга допомагає «зазирнути у внутрішню кухню літературного процесу». І це дійсно так. Редактура і переклади, реальний бекграунд художнього твору і його подальше життя, текст, який сам веде автора — усе це і багато іншого постає перед читачем фрагментарно, у форматі живої розмови.

Та, як виявилось, книжка не тільки про літературу, а ще й про своєрідний «чек» самого себе: якби ти був присутній при цій розмові, чи зміг би її підтримати? Десь із 50 сторінки читач, хотів би він того чи ні, втягується в гру «а чи я в темі?». Учасники діалогу-тріалогу майстерно жонглюють такою кількістю навкололітературних і не дуже імен та фактів, що мимоволі починаєш «приміряти» їх усі на себе: від «теж завжди помічала, що Ремарк показує війну якоюсь голою, без радянського пафосу» і «о, я теж працюю під Ейнауді» до «окей, гугл, хто така Ольга Токарчук» і «який сором, я не читала Турянського».

Цей ефект і став для мене найбільшим враженням від книги та причиною її рекомендувати. Після «Ворохтаріуму» я відчуваю дві потреби: а) перегортати всі книжки Андруховича, які є вдома; б) бігти у книгарню купувати нові томи невідомих (або ще непізнаних) авторів, вішліст із яких склався під час читання літературного тріалогу. Подумати тільки: в іменному покажчику після неї я нарахувала 318 прізвищ!

Анна Горкун, директорка відділу SMM та Production

Перша книга Орхана Памука, яка мені потрапила до рук, була «Сніг». Чесно, далась складно. Довго я її відкладала, швидко відволікалась від тексту і дочитала просто бажаючи закрити гештальт з нобелівським лауреатом.

Але цієї осені у нас був йога-ретрит в Туреччині, який мав закінчитись тижнем у Стамбулі. Я обожнюю читати художні твори про країну, по котрій подорожую. І абсолютно логічно, що в мої руки потрапив «Стамбул. Місто спогадів», де Орхан Памук згадує своє дитинство та юність у Стамбулі. Я проковтнула її за 2–3 дні, це дивовижне занурення в місто, навіть в його тінь, бо Стамбула, описаного Орханом, в реальності вже не існує, а можливо і не існувало зовсім.

Так сталося, що вікна нашої квартири в Стамбулі виходили на червоні стіни будинку Музею невинності, який заснував Орхан Памук вже після написання однойменного роману. Цей дивовижний збіг змусив мене прочитати й цю книгу. Орхан створив тандем музею та роману, зосередившись на історіях двох стамбульських родин. Роман і музей пропонують зануритись у життя вищого класу населення Стамбула в період між 1970-ми та 2000-ми роками. У романі розповідається історія Кемаля, багатого стамбульця, що закохався у свою бідну двоюрідну сестру, а музей ілюструє пам’ятні предмети з їхньої історії кохання. Але найцікавішим для мене був опис Стамбула. Як на мене, це найкращий шлях пізнати нове місто. Дуже раджу перед відвідуванням Стамбула прочитати саме цю книгу, вона стане для вас ідеальною картою.

Сергій Шварц, арт-директор продакшену

Для мене, як для людини, що виросла у родині, де більшість книжкових поличок були завалені книгами про художників та мистецтво, читати «Щиголь» було справжнісінькою насолодою. Тут поєднані мистецтво, психологія та детектив — це як улюблений десерт, який відкривається різними хвилями смаку на твоїх рецепторах.

Не хочу спойлерити сюжет, скажу лише, що роман писався понад 10 років та отримав Пулітцерівську премію. Читаючи роман, мені доводилося весь час гуглити, бо він дуже інтелектуальний і наповнений багатьма ремінісценціями класичної культури, літератури та мистецтва. Я ніколи не проводив так багато часу, розмірковуючи та вивчаючи одну картину одного художника. Щиголь «залетів» до мене і відкрив зовсім інший бік шедеврального твору.

Сергій Горюнов, куратор вечірок

Читання для мене — це одне з джерел отримання інформації та розширення світогляду. Але найулюбленішим є те, що в цьому процесі можна виявляти інсайди, які допомагають краще зрозуміти себе і навколишній світ. Що я маю на увазі — найкориснішим для мене є не розважальний або пізнавальний сюжет, а розуміння, що той чи інший життєвий висновок/меседж автора тобі знайомий. Можливо, я мав схожий досвід. Чи тільки проходжу його. Ця інформація в мені відгукується, і я розумію, що я не один і з тими ж питаннями зустрічалися до мене і зустрінуться інші. І моя картина світу вимальовується чіткіше. В цей момент я відчуваю себе більш гармонійно.

Але для відчуття цього резонування треба отримувати життєвий досвід. Я за варіант — спочатку практика, а після теорія. Для закріплення.

Щодо рекомендації — «Джepeлo» Айн Ренд (від авторки культового «Атлант розправив плечі»). Рекомендую починати знайомство з її творчістю саме з «Джерела». Poмaн — дaлeкo нe лишe пpo apxiтeктуpу. Авторка майстерно пише про боротьбу з пoвcякдeннicтю, cтepeoтипaми тa умiнням відстоювати влacну думку. Ця книгa нaдиxає на бopoтьбу зa влacнi iдeї тa пpaвa. Для якнaйшиpшoгo кoлa читaчiв, уcix, xтo нe бoїтьcя йти пpoти тeчiї, лaмaти cтepeoтипи тa cтвopювaти щocь нoвe.

Наталія Луста, стилістка проєкту

Коли запитують про найулюбленішу книжку, я завжди не знаю, що відповісти, бо на кожному етапі життя їх було декілька. Раніше я дуже багато читала, але зараз надаю перевагу тільки тому, що б‘є просто в серце.

Таких «точних» книжок за останні два-три роки у мене дві. Перша — «Міф про красу» Наомі Вульф, а друга (точніше, це навіть не книга) — есе «Діретиссима, або вбиваючи неможливе» Райнгольда Месснера.

Наомі Вульф — відома американська письменниця, громадська діячка, публіцистка і, звісно, феміністка. У «Міфі про красу» вона детально, спокійно та конструктивно, наводячи реальні приклади, розказує про те, як звичні для нас стереотипи псують життя жінок в усьому світі. Наприклад, чому саме в 70–80-і роки, коли на Заході жінки вперше почали масово виходити на роботу в офіс, з‘являються найжорстокіші стандарти краси? Кому і для чого вигідні постійні страждання жінок щодо ваги, фігури, недосконалої зовнішності? Чому досі, навіть через 30 років після написання книги, більшість з нас не може дозволити собі радіти своєму тілу та вікові? Вважаю, що ця книга має бути обов’язковою для вивчення у шкільній програмі — як для дівчат, так і для хлопців.

Райнгольд Месснер — альпініст, який має світову славу. Він рок-зірка у світі альпінізму! Месснер першим піднявся на всі 14 восьмитисячників планети та на Еверест без використання кисневих балонів, пройшов крижану пустелю Гренландії, перетнув Антарктиду та найбільшу у світі пустелю Гобі — і вижив. А ще він — письменник, який вміє писати так, наче це все — смерть брата на Нангапарбаті, вершини Гімалаїв і те, що змушує його постійно йти вгору — відбувається з тобою просто зараз. Есе «Диретиссима: вбиваючи неможливе» стало символом руху уперед, який характеризує всю нашу сучасність і розвиток суспільства у XX столітті, причому інколи цей рух не може зупинити ніщо, навіть здоровий глузд.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

62 thoughts on “Мастрід від Всі. Свої — що читає команда платформи українських брендів

 1. Simply wish to say your article is as astonishing.
  The clarity for your submit is simply excellent and i can think you are
  a professional on this subject. Well together with your permission allow
  me to seize your RSS feed to stay updated with coming near near post.
  Thanks a million and please keep up the rewarding work.

 2. Hey! Someone in my Facebook group shared this website with us
  so I came to check it out. I’m definitely loving the information. I’m bookmarking
  and will be tweeting this to my followers! Outstanding blog and wonderful design and style.

 3. Hi there, just became aware of your blog through Google,
  and found that it’s really informative. I am gonna watch out for brussels.
  I’ll be grateful if you continue this in future.
  Many people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 4. Heya outstanding website! Does running a blog like this take a massive amount work?
  I’ve virtually no understanding of coding however I had been hoping to
  start my own blog in the near future. Anyway, should you have any recommendations or techniques for new blog owners please
  share. I know this is off subject however I just had to ask.
  Thank you!

 5. Appreciating the hard work you put into your website and detailed
  information you offer. It’s great to come across a blog every once in a while that isn’t
  the same unwanted rehashed material. Great read! I’ve saved your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

 6. Nice post. I was checking continuously this weblog and
  I am inspired! Extremely helpful information specially the closing phase
  🙂 I maintain such info a lot. I used to be seeking this certain info for a very lengthy
  time. Thanks and good luck.

 7. Howdy terrific website! Does running a blog like this require a
  great deal of work? I have virtually no understanding of programming but I
  was hoping to start my own blog in the near future.

  Anyway, should you have any ideas or techniques for new blog owners please share.
  I know this is off subject however I just needed to ask.
  Thanks!

 8. Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is truly informative.
  I am going to watch out for brussels. I’ll appreciate
  if you continue this in future. Numerous
  people will be benefited from your writing. Cheers!

 9. Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is valuable and everything. However think of if you added some great graphics
  or video clips to give your posts more, “pop”!
  Your content is excellent but with images and video clips,
  this website could undeniably be one of the greatest in its niche.
  Very good blog!

 10. Terrific article! That is the kind of information that are meant to be shared across the internet.
  Shame on Google for not positioning this post upper!
  Come on over and discuss with my website . Thank you =)

 11. Undeniably imagine that which you said. Your favourite reason appeared to be at the internet the simplest
  factor to have in mind of. I say to you, I definitely get
  irked whilst other people consider worries that they plainly
  don’t recognize about. You controlled to hit the nail upon the top and
  also defined out the entire thing with no need side effect , other folks can take a signal.
  Will probably be again to get more. Thanks

 12. Hi there, I found your site by way of Google whilst looking for a similar matter, your
  web site got here up, it looks great. I have bookmarked it in my
  google bookmarks.
  Hi there, just turned into alert to your blog
  through Google, and found that it is truly
  informative. I am gonna be careful for brussels.
  I’ll be grateful in case you proceed this in future.
  Many other people will be benefited out of your writing.
  Cheers! asmr 0mniartist

 13. Good day! I know this is somewhat off topic but I
  was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form?

  I’m using the same blog platform as yours and I’m having problems finding
  one? Thanks a lot!

 14. Woah! I’m really enjoying the template/theme of this site.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very difficult to get
  that “perfect balance” between user friendliness and visual appearance.
  I must say you’ve done a fantastic job with this.
  In addition, the blog loads very fast for me on Opera. Exceptional Blog!

 15. That is really fascinating, You are an overly
  professional blogger. I’ve joined your rss feed and stay
  up for in the hunt for extra of your magnificent post.
  Additionally, I have shared your website in my social networks

 16. My brother recommended I would possibly like this
  web site. He was entirely right. This post truly made my
  day. You can not consider simply how much time I had spent for this information! Thank you!

 17. I’m now not sure the place you’re getting your info, however good
  topic. I needs to spend some time studying much more or working out more.
  Thanks for great information I used to be on the lookout for this information for my mission.

 18. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 19. scoliosis
  Hello there, There’s no doubt that your website might be having internet browser
  compatibility problems. When I look at your site
  in Safari, it looks fine however, if opening in I.E., it
  has some overlapping issues. I just wanted to provide
  you with a quick heads up! Aside from that, excellent blog!
  scoliosis

 20. Hi there I am so delighted I found your webpage, I really found you by
  mistake, while I was browsing on Google for something else, Anyhow I am
  here now and would just like to say thanks a lot for a incredible post and a
  all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the minute but I have book-marked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back
  to read much more, Please do keep up the fantastic job.

 21. hi!,I like your writing so much! proportion we keep up a correspondence more about your article on AOL?
  I need a specialist in this house to resolve my problem.
  May be that is you! Looking ahead to peer you.

 22. Admiring the time and energy you put into your site and detailed information you provide.
  It’s great to come across a blog every once in a while that isn’t
  the same outdated rehashed material. Excellent read!
  I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my
  Google account.

 23. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 24. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 25. You actually make it appear really easy along with your presentation but
  I to find this topic to be actually something that I think I would never understand.
  It seems too complicated and extremely huge for me. I’m having a look forward in your subsequent submit, I’ll attempt to get
  the hold of it!

 26. Howdy would you mind letting me know which webhost you’re working with?

  I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and I must say
  this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good internet hosting provider
  at a fair price? Cheers, I appreciate it!

 27. Pretty section of content. I just stumbled upon your blog
  and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog
  posts. Any way I’ll be subscribing to your feeds
  and even I achievement you access consistently fast.

 28. Hi, I do believe this is an excellent web site. I stumbledupon it 😉 I am going to return once again since i have book-marked it.
  Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and
  continue to guide others.

 29. I think this is among the most vital information for me.
  And i’m glad reading your article. But should remark on some general things, The site
  style is wonderful, the articles is really nice : D.

  Good job, cheers

 30. Hey there! I know this is kinda off topic but I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
  My blog addresses a lot of the same subjects as yours and I feel we could greatly benefit from each other.
  If you might be interested feel free to send me an email.
  I look forward to hearing from you! Superb
  blog by the way!

 31. Hi, I do think this is an excellent blog. I stumbledupon it 😉
  I may revisit yet again since I bookmarked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and
  continue to guide others.

 32. Good day! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.

  Is it difficult to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out
  pretty fast. I’m thinking about making my own but I’m not
  sure where to begin. Do you have any ideas or suggestions?
  Appreciate it

 33. Aw, this was an exceptionally nice post. Finding the time and actual effort to produce a very good
  article… but what can I say… I hesitate a whole
  lot and don’t seem to get anything done.

 34. Hello I am so excited I found your webpage, I really found you by accident, while I was browsing
  on Bing for something else, Anyhow I am here now and would just like to say cheers for a tremendous post and
  a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t
  have time to browse it all at the minute but I have bookmarked it and
  also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read
  a lot more, Please do keep up the superb b.

 35. Howdy! This post could not be written any better!
  Going through this post reminds me of my previous roommate!
  He continually kept preaching about this. I will send this article to him.
  Pretty sure he’s going to have a very good read.

  Many thanks for sharing!

 36. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems
  as though you relied on the video to make your point. You obviously know what youre talking about,
  why waste your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving
  us something enlightening to read?

Залишити відповідь