Зміст[ сховати ]
- В 2020-2021 через локдауни та карантини зріс попит на вивчення англійської. Цей тренд підхопив Сергій Святенко - викладач мов та перекладач - разом з видавництвом #книголав випустив книжку «50 уроків англійської. Говоримо без помилок, ок?», де зібрав найпоширеніші помилки та поради, які допоможуть писати і спілкуватись англійською правильно. Сергій переконаний: вивчення мови - це не результат, а процес, і прагнути потрібно не досконалості, а мінімізації помилок.
- - Розкажіть, як ви вивчили мову?
- - Які слова чи словосполучення в англійській мові найпідступніші? Де найчастіше українці помиляються? Можливо, ви ведете якусь статистику?
- - Як порадите розібратися з прийменниками? Чому вони не перекладаються дослівно англійською мовою? Чи є якийсь лайфхак щодо використання прийменників у словосполученні? Знаючи його, можна було швидше запам’ятати, що і де використовувати. Наприклад, at the meeting і depend on.
- -Що подумають англійці, якщо на їхнє питання «Як твої справи?», ми відповімо «normal»?
- - Для запам’ятовування мовних конструкцій ви наводили уривки з пісень чи назви фільмів. Наприклад, у книжці згадується назва стрічки «Enter the void» для пояснення того, що після слова «enter» не потрібно писати прийменник «into». Ви самі вигадали цей метод чи десь його запозичили? Можливо, ви поділитеся ще якимись способами запам’ятовування?
- - Які лайфхаки вивчення мови успішно працюють?
- - Що таке досконалість у вивченні мови? Чи варто її прагнути?