Свій до свого по своє: Новинки 2019-го від українських авторів

Українське – значить найкраще! Не лише на словах, а й на практиці це доводять українські письменники, які цьогоріч встигли потішити своїх читачів уже чималою кількістю першокласних книжок, – а рік іще ж навіть не закінчується! Обрані новинки 2019-го ми зібрали у цій добірці, щоб допомогти вам визначитися, з якою книжкою проходити шостий пункт літнього бінґо під назвою «Український автор».

Ось уже кілька років поспіль Юрій Винничук регулярно вражає і приємно дивує свою публіку свіжими романами. Цьогоріч авторовою новинкою під назвою «Нічний репортер» ви зможете втамувати свою спрагу за пригодами й аферами, динамічними оповідями та заплутаними сюжетами, і звісно ж – за Львовом! Будьте обережні: можливо, на вас, як і на головного героя, чатує несподівана пастка. А от чи вдасться нічному репортеру Марку Криловичу вийти сухим із води, дізнаєтеся, тільки перегорнувши останню сторінку.

В есеях Євгенії Кононенко, що увійшли до її нової книги, центральним елементом постає слово. Його призначення, зміст, корінь та глибинну сутність вона розглядає не тільки з точки зору письменниці, а й перекладачки: кому ж, як не представникам цієї професії, знати, що іноді, аби передати первинне значення сказаного чи написаного, потрібно шукати в рідній мові слова зовсім іншого роду… «Слово свого роду» – не просто збірка, а скоріш авторська колекція текстів про творчість і для творчості, про людські стосунки і своєрідність, своє рідне і свій рід, слова своїх найрідніших.

Доля переселенця – постійно щось змінювати: місце проживання, оточення, звички, мову… Але найперше – себе. Можливо, втративши щось одне, ми тим самим звільняємо місце для нових досвідів, як, наприклад, Габа Габінський, головний герой «Мондеґріна». Тільки ставши вимушеним переселенцем, він отримує можливість прийняти виклик, який сам собі і кидає: опанувати нарешті українську. Натомість для досвідченого письменника з Донецька Володимира Рафєєнка таким викликом стало написати свій перший роман цією мовою.

Нова книжка Василя Махна, мабуть, якнайкраще демонструє, наскільки важливу роль у творчості письменника відіграє географія. Постійні від’їзди і повернення, часто примарне відчуття дому, символічність кордонів і якась особлива значимість погранич… Здавалося б – такі різні теми Махно порушує у цих 11-ти текстах, зібраних під одну палітурку і названих «Околиці та пограниччя». Та всі вони мають схоже призначення: це слова і сенси, які долають відстані та епохи, складають у пазл особисту і національну пам’яті, безупинно мандрують світом, але завжди залишаються по-рідному домашніми.

«Клавка» – інтелектуальний український роман з майстерно заплутаною інтригою, який став справжньою сенсацією цього року і привернув до себе увагу дійсно багатьох читачів. Це той випадок, коли цікавий сюжет книжки співпав із цікавою епохою, в ній описаною. 40-ві роки, політика, кохання, українська література і повоєнний Київ утворюють захопливе плетиво роману. Хто ж вона – ця Клавка, яка так яскраво про себе заявила? Невже просто звичайна дівчина, яка працює у Спілці письменників і тільки й мріє, що знайти свою любов?

Уже 6 років український кінорежисер Олег Сенцов є політичним в’язнем Кремля. Він жодного разу не просив про помилування і навіть голодував на знак протесту проти сфабрикованого російського «судочинства». Автобіографічні історії з його книги «Жизня» дозволяють зрозуміти, що повпливало на світогляд та громадянську позицію Олега Сенцова, яку роль відіграли в його житті найближчі люди та що сформувало його характер таким незламним. Оповідання розповідають про дитинство Олега, «жизню» у рідному для режисера Криму, внутрішні переконання і боротьбу людини проти системи.

Від книги Олега Сенцова переходимо до книги, яка йому присвячена. І у цю присвяту Дорж Бату вкладає непересічний сенс, адже у «Франчесці» – насправді дуже багато про взаємопідтримку, повагу до прав іншої людини, про командну роботу і вміння порозумітися. Нові пригоди сицилійки з Центру управління польотами, яка вже стала всіма улюбленою героїнею, ще цікавіші, адже свіжі проблеми та складніші завдання – це завжди розвиток для персонажа (як і для будь-якої людини, зрештою).

«Ніхто нас тут не знає, і ми нікого» – нова поетична збірка від Катерини Калитко, вірші якої завжди дуже рефлексивні і глибокі. Підкреслити все, що хотіла сказати авторка своїм читачам, чудово вдалося ілюстраціям Юрка Іздрика, який і сам є поетом й уміє тонко відчувати поезію, тож художнє оформлення книги дуже органічне з її текстовим наповненням. Книжка нараховує сорок поезій, об’єднаних темами мови й любові, такими близькими творчості Катерини Калитко.

Сам Юрко Іздрик цього року не тільки долучився до виходу збірки поетеси Катерини Калитко, але й свою книжку поезій запрезентував. В свою чергу, її проілюструвала ще одна літераторка – талановита Мар’яна Савка. Отож, «Меланхолії» вийшли яскравими, чуттєвими і емоційними. Поетичний стиль Іздрика робить його вірші впізнаваними з перших рядків. Мабуть, більше ніхто так вільно та невимушено не пише про фатум і смерть, кохання і жінок, депресивність і, власне, меланхолії, як поет, прозаїк і музикант Юрій Іздрик.

Книжка, яка цьогоріч здобула літературну премію Європейського союзу, точно не могла залишитися поза нашою добіркою. «За спиною» Гаськи Шиян для багатьох читачів видасться надміру відвертою, для декого – аж надто чесною. Книжка ніби прямо й не розповідає про війну, але читач відчуває її присутність за кожним епізодом. Адже й головна героїня роману наче з усіх сил тримається осторонь цієї війни, а втім, це не може вберегти її від того, що одного дня та постукає в двері Марти й змінить звичне комфортне життя молодої, успішної і трохи неврівноваженої дівчини.

Унікальні досвіди лягли в основу написання цієї книжки. Авторка «Будинку із сірників, узятих із різних коробок» – молода українська письменниця Євгенія Сенік – на собі відчула, як це: жити у статусі бездомного. Для того, аби розказані нею життєві історії відгукнулися читачеві направду щиро й реалістично, Євгенія кілька років провела у швейцарській спільноті безхатченків, а пережите й спостережене заклала у свою художню книгу. До речі, її сміливо можна вважати навіть артбуком, адже ілюстрації-мінікомікси Сергія Костишина і самі в якомусь сенсі є тими «сірниковими коробками».

Книга відомого українського журналіста Олега Криштопи, яка побачила світ цього року у «Вавилонській бібліотеці», є документальним історичним романом, написаним за матеріалами слідчої справи Кирило-Мефодіївського братства – протоколами допитів, очних ставок, зізнань, доносів та донесень. Вона допоможе по-новому глянути на історичні події і відкрити для себе багато цікавого про відомих учасників братства: видатних діячів української культури Пантелеймона Куліша, Миколу Костомарова, Миколу Гулака та, звісно, Тараса Шевченка.

Для поціновувачів ретро-детективних романів – цьогорічна новинка від Богдана Коломійчука «Готель “Велика Пруссія”». Львів зразка 100-річної давнини відкриє читачам свої секрети, а головний герой комісар Адам Вістович, розкриваючи заплутані кримінальні справи, забезпечить читачам подорож до самих низів напозір щасливої та безтурботної Австро-Угорської імперії. Занурення у брудний злочинний світ Львова у поєднанні із захопливими пригодами та ретельними реконструкціями історичної доби роблять книжку Коломійчука напрочуд атмосферною та обов’язковою до прочитання усім, хто закоханий у це місто.

Іще один роман з містом на тлі історичної епохи, теж доволі ностальгійний, але далеко не такий романтичний. Цього разу – Черкаси, пізня «перестройка» та початок буремних 90-их від Артема Чеха. Насправді за формою «Район “Д”» – це збірка оповідань, але вони пов’язані між собою сюжетно, просторово і часово. В персонажах «Району “Д”» ви легко можете впізнати своїх же однокласників, сусідів, родичів – багатьох типових провінціалів того часу, але це тільки якщо ви з категорії 30+ і ще пам’ятаєте, як користуватися аудіокасетами. Для всіх інших – чудова нагода відкрити для себе щось більше, ніж яскраву кричущу моду тих років, яка зараз така популярна.

У новому романі Анатолія Дністрового є герой, який переживає кризу середнього віку, має творчі амбіції і, здається, необхідні ресурси для їх втілення. Але за сюжетом надворі все ті ж 90-ті, які диктують свої цінності і правила. А ще ж той самий «біс в ребро» (як же без нього?), тому Мирослав Шефер беззастережно закохується, і ця любов стає карколомним поворотом в його житті: «Важкий це хрест – любити за сорок. Можна остаточно посадити движок». У Дністрового вийшов дотепний іронічний роман, який викриває вади всього покоління і збиває з ніг, як міцний коктейль Б-52.

Якщо старість можна було б обирати, то мабуть, ніхто не обрав би її такою, яка змальована у цій книжці. Принаймні, її головний герой, Богдан Васильович Ковтун, точно не побажав би собі доживати віку в Червоних Хащах. Втім, він таки потрапляє у тамтешній геріатричний пансіонат, до того ж – напозір цілком добровільно. Шкодує він про це чи ні? І чи можна вважати друзів, знайдених на схилі літ, справжніми? Ці та ще багато важливих питань порушив Фоззі в своїй новій книжці. Може, вона й не здивує гострим сюжетом, але точно змусить замислитись і пройти такий-собі тест на байдужість.

Українські трилери – поки що рідкість, але Сашко Завара таки зміг здивувати поціновувачів гостросюжетного чтива своєю новою книжкою з елементами горору. Гуртожитські гулянки у «Гелтер Скелтер» закінчуються дечим серйознішим, ніж звичне похмілля. Після святкування студентського «екватора» загадкову смерть одного зі студентів приймуть за самогубство. Чи справді це було так, а чи причетні до цього потойбічні сили? І якщо смерть таки була ритуальною, то хто ж тоді вбивця?

Смертохристами Юрій Щербак називає людей, які позбавлені моралі. Саме такими здебільшого населений наш світ у недалекому майбутньому, описаному автором у цьому фантастично-політичному трилері. Воєнні конфлікти у 2077-му не вщухають, і Україна не є винятком. Банди олігархів і злодіїв у законі утримують владу, а людей перетворюють на безправне населення. Книга відкриває читачам очі на багато речей, адже побудована на основі універсальних фактів, які, на жаль, присутні в сучасному суспільстві. Але автор не забуває і про любовну лінію, яка допомагає краще розкрити персонажів та розвіяти «міражі».

Чи не кожна нова книжка молодого і дуже активного в творчому плані письменника з Рівного Макса Кідрука стає бестселером. «Заради майбутнього» дещо відрізняється від виданого автором раніше, адже це – збірка коротких оповідань. 10 різних історій, написаних Максом Кідруком, починаючи з 2011 року, не мають ні спільної теми, ні спільних героїв. Кожна має свій сюжет і свій жанр – горор, техно, містика, гостросоціальні та гумористичні оповідання. Все це робить збірку «Заради майбутнього» унікальною в творчому доробку автора і не схожою на інші його книги.

Хоч «Фелікс Австрія» уже й не підпадає під визначення новинки сучукрліту, та в 2019 році, напередодні виходу в прокат екранізації книжки, вийшло нове її видання – у «фільмовій» палітурці, яке просто не зможе не сподобатись тим, хто знає або чув про цю книжку. А це – таки дуже добра нагода звернути на роман увагу тих читачів, які чомусь оминули його до цього часу. Старий і колоритний Станіславів зразка 1900 року стає тлом для драматичних подій у житті двох жінок – Стефи та Аделі. Їх поєднує тісний і нерозривний зв’язок: вони живуть в одному домі, наче сестри, хоча ніколи ними не були. Що в цьому домі коїться не так, ми дізнаємось з одкровень оповідачки Стефи.

Ірина Стахурська
Менеджерка з комунікацій, працюю в аграрній сфері. За першою освітою – банкір. Палко люблю читати і все, що пов’язане з книжками. Віддаю перевагу художці, бо ніщо не зрівняється з задоволенням від прочитання доброго роману. Авторка інстаграм-блогу @book_klondike
https://www.instagram.com/book_klondike/

115 thoughts on “Свій до свого по своє: Новинки 2019-го від українських авторів

 1. I have been browsing on-line greater than three hours as of late, but I by no means found
  any attention-grabbing article like yours. It is pretty price sufficient for me.

  In my opinion, if all website owners and bloggers made just right content
  as you probably did, the net might be much more helpful than ever before.

 2. Definitely believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the internet the simplest thing to be
  aware of. I say to you, I certainly get irked while people consider worries that they just
  do not know about. You managed to hit the nail
  upon the top and also defined out the whole thing without having side-effects
  , people can take a signal. Will likely be back to
  get more. Thanks

 3. Hello there, I discovered your site by way of Google even as searching for a related matter, your
  website got here up, it looks good. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, just become alert to your blog via Google, and found that it’s really informative.
  I am going to be careful for brussels. I’ll be grateful in case you
  continue this in future. Lots of folks can be benefited from your writing.
  Cheers!

 4. Excellent blog you have here but I was wanting to know if
  you knew of any user discussion forums that cover the same topics talked about here?

  I’d really like to be a part of online community where I can get opinions from other experienced individuals that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me know. Bless
  you!

 5. excellent post, very informative. I ponder why the other specialists of this
  sector do not notice this. You should continue your writing.
  I am sure, you’ve a great readers’ base already!

 6. Hey! This post could not be written any better! Reading this
  post reminds me of my previous room mate! He always kept talking about this.
  I will forward this article to him. Fairly certain he will have a
  good read. Thanks for sharing!

 7. It is appropriate time to make a few plans for the future
  and it is time to be happy. I have learn this put up
  and if I could I want to suggest you some interesting issues or tips.
  Maybe you could write subsequent articles regarding
  this article. I desire to read even more issues about it!
  games ps4 allenferguson games ps4

 8. The other day, while I was at work, my sister stole
  my apple ipad and tested to see if it can survive a twenty five foot
  drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is
  now destroyed and she has 83 views. I know this is completely off
  topic but I had to share it with someone!

 9. Right here is the perfect blog for everyone who hopes to understand this topic.

  You know a whole lot its almost tough to argue with you (not
  that I really would want to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a
  topic that has been discussed for a long time. Wonderful stuff, just wonderful!
  asmr 0mniartist

 10. When I originally left a comment I seem to have clicked on the -Notify me when new
  comments are added- checkbox and from now on every
  time a comment is added I get four emails with the
  same comment. There has to be a way you are able to
  remove me from that service? Cheers!

 11. Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other blogs?
  I have a blog centered on the same information you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my
  readers would appreciate your work. If you are even remotely interested, feel
  free to send me an e mail.

 12. Hello there! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good results.

  If you know of any please share. Appreciate it!

 13. Pretty component to content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to
  assert that I acquire actually loved account your blog posts.
  Any way I’ll be subscribing in your augment and even I
  fulfillment you get right of entry to consistently rapidly.

 14. I am curious to find out what blog platform you’re working with?
  I’m experiencing some small security problems with my latest website and I’d like to find something more safeguarded.
  Do you have any recommendations?

 15. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 16. dating sites
  Hiya! Quick question that’s totally off topic. Do you know how to
  make your site mobile friendly? My site looks weird when browsing from
  my iphone 4. I’m trying to find a theme or plugin that might
  be able to resolve this problem. If you have any recommendations, please share.
  Thanks! free dating sites

 17. First of all I want to say wonderful blog! I had
  a quick question in which I’d like to ask
  if you do not mind. I was interested to know how you center yourself and clear your mind before writing.
  I’ve had a hard time clearing my mind in getting my thoughts out.
  I truly do take pleasure in writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes are
  usually wasted simply just trying to figure out how to begin. Any suggestions or
  tips? Thanks!

 18. I’m not certain the place you’re getting your info, but great topic.

  I must spend some time studying more or understanding more.
  Thanks for magnificent information I was on the lookout for this information for my
  mission.

 19. It’s the best time to make a few plans for the future and it is time to be happy.
  I’ve read this submit and if I may I want to suggest you
  few attention-grabbing things or suggestions. Perhaps you could write subsequent articles regarding this article.
  I wish to read more things about it!

 20. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 21. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 22. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 23. I do not know whether it’s just me or if everybody else encountering issues with
  your website. It looks like some of the written text within your content are running off the screen. Can someone else please comment and let me know if this
  is happening to them as well? This might be a issue with my
  internet browser because I’ve had this happen before.
  Appreciate it

 24. The other day, while I was at work, my sister stole my apple ipad
  and tested to see if it can survive a thirty foot drop, just so she
  can be a youtube sensation. My iPad is now broken and she has 83 views.
  I know this is entirely off topic but I had to share
  it with someone!

 25. Hi! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to check it out.
  I’m definitely loving the information. I’m book-marking and
  will be tweeting this to my followers! Outstanding blog and brilliant style and design.

 26. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and
  was wondering what all is needed to get set up? I’m assuming having
  a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very internet savvy so I’m not 100% positive.
  Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
  Thanks

 27. I’m really loving the theme/design of your web
  site. Do you ever run into any web browser compatibility problems?
  A handful of my blog visitors have complained about my website not working correctly in Explorer but looks great in Opera.
  Do you have any ideas to help fix this issue?

 28. That is very interesting, You are an excessively professional blogger.
  I’ve joined your rss feed and sit up for in quest of extra of your excellent post.
  Also, I have shared your web site in my social networks

 29. I just could not depart your web site prior to suggesting that
  I actually enjoyed the usual info an individual supply for your visitors?
  Is gonna be back continuously to check out new posts

 30. Wow that was odd. I just wrote an very long comment but after
  I clicked submit my comment didn’t appear. Grrrr…
  well I’m not writing all that over again.
  Anyhow, just wanted to say wonderful blog!

 31. Wow that was odd. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked
  submit my comment didn’t appear. Grrrr… well I’m not writing
  all that over again. Anyways, just wanted to say great blog!

 32. That is very interesting, You are an overly professional blogger.
  I’ve joined your rss feed and sit up for
  searching for more of your great post. Also, I have shared your website
  in my social networks

 33. We are a gaggle of volunteers and starting a new
  scheme in our community. Your website offered us with helpful information to work on.
  You’ve done a formidable activity and our entire neighborhood
  will likely be thankful to you.

 34. That is really interesting, You’re an excessively professional blogger.
  I’ve joined your rss feed and stay up for in search of more of your great post.
  Also, I have shared your site in my social networks

 35. First off I would like to say superb blog! I had a quick question in which I’d like to ask if
  you do not mind. I was curious to find out
  how you center yourself and clear your mind before writing.
  I have had a difficult time clearing my mind
  in getting my ideas out there. I do enjoy writing
  but it just seems like the first 10 to 15 minutes are usually lost simply just trying to figure out how to begin. Any recommendations or tips?
  Cheers!

 36. My brother suggested I may like this web site.

  He was entirely right. This publish truly made my day.
  You cann’t consider just how so much time I had spent for
  this info! Thank you!

 37. Do you have a spam problem on this website; I also am a
  blogger, and I was wanting to know your situation; we have created
  some nice procedures and we are looking to exchange methods
  with others, please shoot me an e-mail if interested.

 38. Right here is the perfect webpage for anybody who really wants to find out
  about this topic. You know so much its almost hard to argue with you (not that
  I actually will need to…HaHa). You certainly put a fresh spin on a subject that’s been written about for a long time.
  Wonderful stuff, just excellent!

 39. Have you ever considered writing an ebook or guest authoring
  on other blogs? I have a blog centered on the same subjects you discuss and would love to have you share
  some stories/information. I know my viewers would value your work.
  If you’re even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.

 40. You’re so interesting! I don’t think I’ve
  truly read anything like this before. So great to
  find someone with unique thoughts on this issue. Really..
  thanks for starting this up. This site is something
  that is required on the web, someone with a little originality!

 41. I have been exploring for a little for any high-quality articles or weblog posts in this
  sort of house . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this website.
  Reading this information So i am glad to convey that I have a very good
  uncanny feeling I discovered exactly what I needed.
  I so much indubitably will make certain to don?t put out of your mind this
  site and give it a glance on a constant basis.

 42. Thanks for another informative website. The
  place else could I get that type of info written in such an ideal
  way? I have a venture that I am simply now working on, and I’ve been at the look out for such info.

 43. Wow that was odd. I just wrote an very long comment but after
  I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing
  all that over again. Anyways, just wanted to say great blog!

 44. hey there and thank you for your information – I have definitely picked
  up something new from right here. I did however expertise a few technical
  points using this web site, since I experienced to reload the site a lot of times previous
  to I could get it to load correctly. I had been wondering if
  your hosting is OK? Not that I’m complaining, but sluggish loading instances
  times will very frequently affect your placement in google and
  can damage your high quality score if ads and marketing with Adwords.
  Anyway I’m adding this RSS to my email and could look out for
  a lot more of your respective intriguing content. Make sure you update this again soon.

 45. Yesterday, while I was at work, my sister stole my iphone and tested to see if it can survive a forty foot drop,
  just so she can be a youtube sensation. My
  apple ipad is now destroyed and she has 83 views.
  I know this is completely off topic but I had to share it with someone!

Залишити відповідь