Супергеройський коміксовий батл: «Чорний Молот» проти «Рукавиці нескінченності»

«Рукавиця нескінченності» Джима Старліна та Джорджа Переза зібрала чи не всіх марвелівських персонажів різних років, у той же час як даркхорсківський «Чорний Молот» Джеффа Леміра, Діна Ормстона та Дейва Стюарта створив зовсім нову реальність для героїв, яких викинуло з рідного міста.

Що їх поєднує?

Тема вигнання

У «Чорному Молоті» – це провідна тема, адже персонажі мусять скніти на фермі та у невеличкому містечку, яке не можуть покинути. Не те, що вони не пробували. Вони справді не можуть.

У «Рукавиці нескінченності» Танос, Мефісто та пані Смерть десь у далекому космосі, зрештою, саме там – біля підніжжя споруди, яка мені видалась мавзолеєм, відбувається все найцікавіше.

Лють – двигун прогресу

У «Чорному Молоті» лють за втраченим почасти затуманює погляд героям. Вона спонукає до дії – часто непродуманих, але так тільки цікавіше.

У «Рукавиці нескінченності» Танос, здається, поглинув всю лють космосу і намагається мститись за те, що й ніколи не могло бути його. 

Мандрівник між вимірами

У «Чорному Молоті» таким є злегка божевільний Полковник Дивак, який стратив розум, перетинаючи межу між просторами. Глибоко трагічний герой, гідний величезного роману.

У «Рукавиці нескінченності» є не тільки Доктор Стрендж – повелитель часу і простору, а й супергерой з золотавим волоссям Адам Ворлок, який вже перемагав Таноса і до цієї битви насолоджувався спокоєм у камені душі.

Нерозділене кохання

У «Чорному Молоті» є декілька любовних сюжетних ліній, але розкривати їх буде спойлером. Скажімо, що тілька одна з них більш-менш щаслива – Ейбрахама Бама та шинкарки Теммі.

А от у «Рукавиці нескінченності» така лінія тільки одна (хоча її можна й не вважати любовною) – Танос намагається домогтись прихильності Пані Смерті. Ну і щось взагалі ніяк…

Джефф Лемір, Дін Ормстон, Дейв Стюарт «Чорний молот. Таємниці походження»

«Чорний Молот» – свіжий реліз, започаткований у 2017 році. Українською вийшли перші 6 випусків цієї історії. Це – вельми незвичне бачення супергеройської історії. Герої у засланні (в чомусь перегукується мені з «Казками. Легенди у вигнанні» Білла Віллінгема, які теж мусили залишити свої чудові королівства та рідні країні) на фермі «Чорний Молот» (щоб ви розуміли Чорний Молот – це ще один супергерой, який не дожив до подій, зображених у цьому графічному романі). Ця ферма подобається хіба Ейбові Баму – він серед мешканців єдиний не має надсили. Для інших – вічно дев’ятирічної Золотої Гейл, марсіанина Варбульця, відьми місіс Скрекіт, роботиці Торохтухи, божевільного Полковника Дивака – це в’язниця. Хоча дехто з них намагається хоч сяк-так влаштувати своє життя або ж спробувати вирватись з цього заклятого місця, ще поки нікому не вдалось. Найбільше мені шкода Гейл – цій жінці вже 55, а вона все ще в тілі дев’ятирічної – не дивно, що вона часто прикладається до пляшки, її ж розриває від суперечностей. 

У цьому коміксі вражає не так графіка, хоча вона теж дуже крута, а об’ємність персонажів, яка проскакує у їхніх діалогах – тут не потрібно шукати якісь передісторії чи натужно гуглити, щоб зрозуміти мотивацію того чи іншого, вони самодостатні – просто треба приділити увагу кожній панелі. Автори дозволяють нам зазирнути в минуле, але не показують майбутнього.

Герої воювали з Анти-Богом і не впевнені, що перемогли, адже після того була лиш ця ферма і вічність одноманітного буття. Що буде далі – час покаже.

Що найбільше люблю у перших коміксах серій: тут є історія створення, еволюція персонажів і первинні ескізи.

Джим Старлін, Джордж Перез «Рукавиця нескінченності»

Каюсь, це – мій перший повноформатний марвелівський комікс (колись давно гортала Доктора Стренджа, але його не враховуємо) і, мабуть, він не найкраще підходить для знайомства з цим Всесвітом – тому що тут зібрали практично всіх – не тільки «Месників», а й «Людей Х», навіть «Вартові Галактики» є (хоча Ґамора якась геть епізодична) і поза ними є ще десятки персонажів, про яких навіть не чула, хоча подивилась майже всі фільми. «Рукавиця нескінченності» – для вельми прошарених фанатів Марвел.

Якщо порівнювати «Рукавицю нескінченності» з фільмом «Месники. Завершення», то в коміксі Танос – ще більший придурок, ну, а в Тора немає пивного пузця… Але це зовсім різні історії, спільним в них є тільки мотив битви, яка в обох випадках триває і закінчується по-різному. У коміксі немає подорожей у часі і намагання зробити все правильно, в ньому є два жіночих персонажі, які визначають хід сюжету, – Пані Смерть, яка не каже жодного слова, і, як не дивно, Небула – о так, саме синя дівчина, яка бісила ще у «Вартових Галактики», тут проявить характер.

Мені дуже сподобалась плеяда гігантських космічних супергероїв, серед яких і Хаос, і Порядок, і навіть Вічність. Мала на них величезні сподівання. Та чи могли б вони перемогти того, хто зібрав мало не всю силу світу… Такий собі Анти-Бог, як у «Чорному молоті». Тут багато стратегічних роздумів і, зрештою, автори підводять нас до думки, що досвід у вирішенні певних проблем – визначальний у досягненні успіху. Всесвіт буде врятовано?!

Хто ж переміг у битві "аксесуарів"?

Хоча обидва комікси дуже круті й сподобаються шанувальникам жанру, віддам першість «Чорному Молоту», тому що: він іронічний і водночас пронизливий, не заплутує десятками персонажів (бо навіть людині, яка давно стежить з «Марвел», у «Рукавиці нескінченності» забагато персонажів), а ще чітко їх прописує, і головне – його можна читати як самостійний твір, нічого не дошукуючи на першому етапі. «Чорний Молот» – цілісніший, «Рукавиця нескінченності» – масштабніша і батальніша. У «Молоті» головним є розкриття переживань персонажів, у «Рукавиці» ж – перемогти за всяку ціну.

Тож, якщо шукаєте подарунок для коміксолюба, сміливо беріть обидва – і ви назавжди займете чільне місце у його чи її серці. Якщо ж прагнете відкрити для себе цей чудовий всесвіт синергії малюнка і слова, то краще почати з «Чорного Молота», щоб не заплутатись на старті та пережити сильні емоції, які викликає далеко не кожен психологічний роман.

Юлія Дутка
Трилероїд, інтроверт та психоаналітик-аматор. Ви хочете про це поговорити? За фахом - журналіст, та більше тяжію до редагування. Люблю соло-подорожі, важкий метал, м’яке світло, волохатих корів, Скандинавію та бензопили. Мрію попестити ісландських коників та потиснути руку Чакові Поланіку.
http://tarels.blogspot.com/%20

9 thoughts on “Супергеройський коміксовий батл: «Чорний Молот» проти «Рукавиці нескінченності»

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

Залишити відповідь