– … Що залишається вам? – … Ампула кокаїну

Як відрізнити фаната екранізацій творів сера Артура Конан Дойла від літературного? З допомогою досить популярних (у свій час) мемів.

шерлок

Оригінальний Холмс не такий уже й ідеальний за мірками нашого часу. Той, хто все ж читав про знаменитого детектива, погодиться, що Шерлок наркоман – то Шерлок Конан Дойла.

– Що сьогодні, – спитав я, – морфій чи кокаїн?
– Кокаїн відповів Холмс. – Семипроцентний. Хочете спробувати?

Ви читали, але не пам’ятаєте подібного? Додайте до власного must read списку «Знак Чотирьох». Можливо, ви пропустили цей роман.

24755884
Усі знають про Артура Конан Дойла


Сер Артур – британський письменник. Настільки відомий своїми творами про Шерлока Холмса, що ви точно чули про нього, якщо й ніколи не читали. Дойл не обмежувався пригодами свого детектива, з-під його пера вийшли науково-фантастичні твори про професора Челленджера (рекомендую «Загублений світ», якщо не читали), історичні романи, п’єси та вірші.

Серія SHERLOCK


Чи ви поціновувач екранізацій, чи книжкового Холмса, чи все й одразу, безперечно, вам сподобається серія SHERLOCK від КМ-БУКС. Зараз у серію включено 2 з 4 романів («Знак Чотирьох» та «Собака Баскервілів»), а також 2 з 5 збірок оповідань («Пригоди Шерлока Холмса» та «Нотатки про Шерлока Холмса»). Чому саме ці книжки? Мабуть, критерій – популярність. Та будемо сподіватись, що всі твори вийдуть українською в такому форматі – із серіальною обкладинкою й передмовами ключових осіб (героїв і творців серіалу). Для «Знаку Чотирьох» автором передмови став серіальний доктор Ватсон (Мартін Фріман). Він за три сторінки примудрився розповісти: як його запросили зіграти Ватсона, своє ставлення до серіалу, про доктора та знайомство з творами Дойла.

Зав’язка: наука робити висновки


«Знак Чотирьох» починається з того, що Дойл (уже вкотре) знайомить читача з дедуктивним методом свого героя. Що ви можете сказати по годиннику про власника предмета? Холмс може розповісти міні-автобіографію та ключові риси характеру. Хто знає, які б ще приклади спостережливості Шерлока ми дізнались, аби не клієнтка, яка перервала бесіду детектива та доктора.

– До вас молода леді, сер…
– Міс Мері Морстен, – прочитав Холмс. Гм, такого імені я не пам’ятаю…

А її ви пам’ятаєте? Певно, що так! Але вже пізніше 🙂 Саме «Знак Чотирьох» знайомить нас із міс Морстен уперше. Вона звертається до Шерлока по допомогу в дуже запутаній справі.

Багато років тому її батько служив офіцером у якомусь там полку в Індії, а повернувшись у відпустку до Англії, він зник. Зник без жодного сліду. Пізніше, за 6 років до теперішніх подій, Мері почала щороку отримувати картону коробку з дуже великою гарною перлиною. Ніколи раніше міс Морстен не отримувала записок або листів разом із перлами. Аж до цього дня…

Будьте сьогодні ввечері о сьомій годині біля третьої колони з лівого боку перед входом до театру «Ліцей». Якщо ви мені не довіряєте, візьміть з собою двох друзів. Щодо вас вчинено несправедливість, це необхідно виправити. Не приводьте з собою поліцію. Якщо приведете, то нічого це не дасть.
Ваш невідомий друг

Знак чотирьох


Що трапилось із батьком міс Морстен? Звідки взялися перлини і хто їх надсилав? Яку несправедливість вчинено щодо Мері? Що чекатиме героїв після знайомства з відправником листа та що означає знак чотирьох? На ці та безліч інших питань, розкриття яких було б безжалісним спойлером, дає відповідь книга.

Кому варто прочитати «Знак Чотирьох»:

 • поціновувачам жанру;
 • фанатам екранізацій пригод Шерлока Холмса та всього, що з ними пов’язано;
 • тим, хто ще не виконав завдання #YakabooBingoSpring_1, або 8, або 15 (так, «Знак Чотирьох» 100% підходить для цих категорій);
 • тим, хто полюбляє короткі історії (кількість сторінок: 168).

Кому не варто читати:

 • тим, хто ще не читав «Етюд у багряних тонах»;
 • тим, хто полюбляє довгі історії (нагадаю, кількість сторінок: 168);
 • тим, хто не в захваті від класичних детективів або англійської літератури загалом.

Схожі книжки: інші книги серії SHERLOCK та твори Артура Конан Дойла.


Катерина Молочко

Катерина Молочко
SMM в Yakaboo.ua, книголюб та автор проекту Best Books https://vk.com/b__books. Читаю лишень книжки з певною загадкою (детективи) або важкі психологічні твори (трилери), загалом усе те, що Джої заховав би у морозилку. Вірю, що поганих книжок не існує, є просто не та цільова аудиторія.
https://katemolochko.wixsite.com/blog

7 thoughts on “– … Що залишається вам? – … Ампула кокаїну

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

Залишити відповідь