Різдво для слухняних котів

Книги про кота Фіндуса Зелений Горошок від Свена Нордквіста, а особливо — “Різдвяний гном”, напевно, ідеальний варіант для абсолютно будь-якого настрою. Жарти тут смішні і зовсім не пласкі, в основному, ситуативні, адже головний герой — кіт в усій красі, з властивою всім котам бешкетністю, самозакоханістю і муркотливістю. Історії цікаві, з незвичним закінченням і навіть трішки повчальні. Тут багато магії, казки, віри в диво, але головне — це малюнки. Їх можна розглядати до безкінечності, тут неймовірна кількість малих деталей і інших дійових осіб (які до історії жодного стосунку не мають і взагалі там не з’являються), і завдяки цим малюнкам історії про Фіндуса оживають на сторінках.


Хто такий Свен Нордквіст


Шведський письменник і художник Свен Нордквіст насправді… архітектор. Він з 15 років мріяв про професію художника, але всесвіт, вочевидь, був проти, і Свен ніяк не міг вступити до жодного художнього навчального закладу. Тож він закінчив вищу технічну школу за спеціальністю архітектора, читав лекції з архітектури, працював в рекламі, але своєї мрії не полишав.

Sven_Nordqvist_2012-11-19_001

Фото: Markus Marcetic/Diakonia

І ось, у 1983 році, видавництво “Опал” оголосило конкурс дитячих ілюстрацій. Нордквіст надіслав свою книгу “Агатон Еман й абетка”, написану і проілюстровану ним самим, — і посів перше місце! Наступного року вийшла у світ перша книга про кота Фіндуса, “Іменинний пиріг”, яка дуже швидко завоювала серця читачів не лише у Швеції, а й по всьому світу. За книгами зняті мультфільми, випущена комп’ютерна гра. А сам Свен Нордквіст у 2003 році став лауреатом премії Астрід Ліндгрен.


Чи буває Різдво у котів?


Книга “Різдвяний гном” має одну дуже суттєву відмінність від решти історії про кота Фіндуса — вона товста 🙂 Якщо у звичайних книгах десь 30-40 сторінок, то тут цілих 130! І це не дивно, адже йдеться про таку важливу подію, як Різдво. Фіндус чекає на Різдво з нетерпінням, адже повинен прийти різдвяний гном з подарунками — до всіх слухняних дітей, а значить, і котів.

Звісно, на думку Фіндуса, усі його бешкетування впродовж року аж ніяк не можна вважати непослухом, тож він сумлінно готується до зустрічі гнома: будує башточку зі снігових кульок, ховає туди список бажань… І що ж тепер робити дідусеві Петсонові? Доведеться змайструвати гнома самому, ще й так, щоб Фіндус повірив, адже він не може розбити найбільшу мрію свого улюбленця. Завдання це далеко не просте, часу обмаль, а дідусь зовсім не механік… Проте це ж Різдво, то ж без дрібки магії і казки не обійдеться.


Магія малюнків


Тож, кіт Фіндус — це, в першу чергу, невгамовні пустощі. От з ким вам точно не буде часу нудьгувати. Українською в перекладі Галини Кирпи книги вийшли у видавництві “Навчальна книга-Богдан”, і вони відмінно зберегли усі авторські ілюстрації.

97b008b45231272639e2d7c016f2aaff

Адже найпривабливіше в книгах, як уже мовилося, саме малюнки. Кожен малюнок складає свій окремий світ, приміром, маленькі мишустки — домашні тролі, які постійно кудись поспішають, будують будиночки, складають запаси… Про них в книзі немає жодного слова, але розглядати їхнє “підкилимове” життя не менш цікаво. А сам Фіндус на малюнках — ніби живий. Здається, простягни руку — і почухаєш за вушком. Він ходить у смугастих штанцях, дуже полюбляє стрибати і на Різдво завжди одягає святкові шкарпетки — на голову і на хвоста. А ще на його мордочці видно всі емоції, тож складно повірити, що він лише намальований.


Читати на Різдво і не тільки


Свен Нордквіст створює справжню магію на сторінках своїх книжок. Разом з Фіндусом ви будете стрибати на ліжечку, боятися привидів і закопувати котлету на городі (раптом проросте!). Разом з дідусем мізкуватимете, як змайструвати ледь чи не робота, який би міг здатися Фіндусу справжнім різдвяним гномом. Ці історії сподобаються не тільки дітлахам, а й дорослим, адже так приємно інколи побешкетувати 🙂 І всім без винятку кіт Фіндус підніме настрій, адже коти інакше не вміють.


Схожі книги: крім власне “Різдвяного гнома”, у серії про Фіндуса українською вийшло вже 9 книг. Хоч вони і коротші, але задоволення принесуть не менше.


Катерина Гавриш

Катя Гавриш
Редактор і книжковий маніяк. Отримала диплом видавця, але життя вперто тягне мене в IT, тому нині техписьменник. Вірю, що читання книг — найпростіший шлях до безсмертя. Обожнюю подорожі на мотоциклі за відчуття свободи. І ще котів, бо вони точно прибульці з інших планет чи вимірів і щось знають. Мрію відвідати Єхо і Плаский світ — як не вві сні, то хоча б у наступному житті.
http://facebook.com/kate.gavrysh

8 thoughts on “Різдво для слухняних котів

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  5. 480037 732570Following study numerous the websites on your personal internet web site now, i truly like your means of blogging. I bookmarked it to my bookmark site list and will also be checking back soon. Pls consider my web-site likewise and tell me what you consider. 197414

Залишити відповідь