„Полліанна“ — книга-антидепресант

Фото: Betype

„Полліанна“ від американської письменниці Елеанор Портер — універсальні ліки від депресії. Книга не має абсолютно жодних протипоказань і побічних ефектів. Вживати довільно: невеличкими порціями перед сном, у хвилину смутку, або й усю історію за один присіст і декілька горняток чаю — передозування цілком виключене. „Полліанна“, як і її головна героїня — яскравий промінчик, який осяює навіть найпохмуріший день.


Трішки про Елеанор Портер

Книга про дівчинку-сироту та її погляд на світ зробила свою авторку безсмертною — і досі історія надзвичайно популярна. Сама ж Елеанор Портер ніколи не прагла стати світовою знаменитістю — зростала у звичайній сім’ї нащадків перших британських переселенців в Америці, навчалася співам, вийшла заміж і всюди слідувала за своїм чоловіком: із рідного Літлтона до Массачусетса, згодом до Теннессі і нарешті до Нью-Йорка. Свої перші оповідання вона почала друкувати у 24 роки, і публіка зустріла їх досить тепло. Але саме „Полліанна“, що вийшла у світ у 1913 році, коли письменниці було вже 45, принесла їй всесвітню славу.


Гра в радість

На перший погляд, в історії про Полліанну немає зовсім нічого особливого. Дівчинка-сирота, яка ніколи не знала достатку, опиняється у далекому місті у багатої тітки, що славиться своєю суворістю і нелюбов’ю до дітей. Проте Полліанна не втрачає оптимізму: вона „грає в радість“ — і знаходить абсолютно в будь-якій ситуації свої плюси. Навіть коли замість вечері Полліанна отримує лише хліб з молоком, не біда, адже вона так любить молоко! І маленька кімнатка на горищі не страшна, адже з її вікна такий гарний краєвид… Полліанна грається в радість завжди, і по-трохи всі, хто її оточує, мимоволі заряджаються від неї цим оптимізмом. Звісно, окрім просто опису життя провінційного містечка, в книзі є ще багато цікавого. Наприклад, давно забуті і приховані любовні таємниці. Хто ж не любить розгадувати ребуси?


Читання на одному диханні

„Полліанну“ дійсно можна проковтнути за один-єдиний вечір. Книга написана дуже легко і приємно, що цілком пасує до її головної героїні. Сюжет хоч і простий — чи приживеться така сонячна дитина у похмурої тітки? — а проте змушує співпереживати персонажам, причім, усім до єдиного. До слова, герої книги виписані дуже об’ємно, і незважаючи на те, що виділена лише основна відмітна риса кожного, сприймаються вони як живі.


Кому читати

За класичною класифікацією, книга, звісно, призначена в першу чергу для дітей-підлітків. А проте, у неї зовсім немає вікових обмежень. Полліанна легко і невимушено може навчити вас гри в радість і помічати хороше абсолютно в усьому (і щиро цьому радіти). І якщо в молодшому віці історія більше запам’ятається своїм сюжетом і переживаннями за героїв, то для дорослого вона, цілком можливо, відкриє новий погляд на світ — і додасть трішечки радості в похмурий день.

Українською „Полліанна“ вийшла в чудовому перекладі видавництва „Навчальна книга — Богдан“ — прекрасний привід поповнити свою книжкову поличку новим жителем.


Схожі книги: „Енн із Зелених Дахів“ Люсі Мод Монтгомері, „Таємний сад“ Френсіс Бернетт, „Маленькі жінки“ Луїзи Мей Олкот.


Катерина Гавриш

Катя Гавриш
Редактор і книжковий маніяк. Отримала диплом видавця, але життя вперто тягне мене в IT, тому нині техписьменник. Вірю, що читання книг — найпростіший шлях до безсмертя. Обожнюю подорожі на мотоциклі за відчуття свободи. І ще котів, бо вони точно прибульці з інших планет чи вимірів і щось знають. Мрію відвідати Єхо і Плаский світ — як не вві сні, то хоча б у наступному житті.
http://facebook.com/kate.gavrysh

9 thoughts on “„Полліанна“ — книга-антидепресант

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  5. 918463 292927Aw, this became an really good post. In thought I would like to devote writing such as this moreover – taking time and actual effort to make a extremely great article but exactly what do I say I procrastinate alot and by no indicates find a way to get something completed. 482793

Залишити відповідь