Патрік Несс «Голос монстра»

Так вже виходить в нинішній час, що підліткові книги виявляються аж ніяк не для підлітків, а для дорослих, які або самі ще в душі не виросли (або не хочуть виростати), або не можуть знайти точки дотику зі своїми дітьми. На щастя, й авторів вистачає, й історій, і читачів.

Патрік Несс спочатку не хотів сідати за начерки до «Голосу монстра», які в силу сумних обставин не змогла перетворити в життя письменниця Шива Дауд. Але ідея, прихована за сюжетом, поглинула його.


Про що


У Конора мама помирає від раку. Тато живе в Америці з новою сім’єю, з модерновою бабусею складно знайти спільну мову, а в школу хлопчик ходить, щоб вранці кудись ходити. Природно він замикається в собі й шукає для себе допомоги, яка приходить уві сні у вигляді ожилого Тиса, що росте за вікном. Тис стає йому другом-чудовиськом, який розповідає історії. І історії ці не зовсім приємні, і навіть не казки, і закінчуються зовсім суперечливо, не так, як повинні закінчуватися історії для хлопців 10-річного віку. Навіщо Конору ці історії й що чудовисько Тис хоче від хлопчика? І цілком можливо, що і не уві сні все це відбувається з ним…


Стиль


Оповідь настільки легка, як ніби читаєш те, що давно шукав і нарешті знайшов, і виявив, що написано все було спеціально для тебе! Наче не про Конора читаєш, а про себе самого (тільки в будь-якій іншій ситуації), коли думки пожирають і не можуть зупинитися, і ти ось-ось потонеш у своєму власному кошмарі в голові. Нічого зайвого, акценти розставлені ідеально і ніяк не дочекаєшся фіналу, який за відчуттями, як відро холодної води на голову.


Щастя читача!


Зовсім скоро в прокаті (з 2 березня – ред.) виходить однойменний фільм. Примітно, що у виконавця головної ролі Льюїса Макдугалла мати померла незадовго до початку фільмування. Режисер не дозволив хлопчикові прочитати останню сторінку сценарію для максимально природної передачі емоцій на екрані.


Підсумок


Ми самі створюємо в собі монстрів з нас же самих, з наших думок і снів. І буває, що не страху чекаємо від них, а допомоги, розставляння всього по своїх місцях і поличках в голові. То монстри вони тоді чи ні?..


Анастасія Нарольська

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

7 thoughts on “Патрік Несс «Голос монстра»

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

Залишити відповідь