«Чорне дзеркало», Стівен Кінг та вручення премії «Золотий хрін»: книжкові новини тижня

У перший повний робочий тиждень «післясвят» активність у книжковому світі помітно зросла. Читайте в дайджесті блогу, що найцікавішого відбулося в нас і закордоном.

Відбулося вручення премії «Золотий хрін»

Лауреаткою премії за найгірший опис сексу в сучасній українській літературі стала Люко Дашвар зі сценою з «Ініціації»: 

«Підлога – за постіль: до такого блиску вичистили її власними тілами – раділа й сяяла. Вікна – броня: рекламу можна знімати про такі вікна. Подвійний склопакет, абсолютна звукоізоляція, і то таки правда: вже як Тася стогнала під Перегудою, а знадвору того ніхто не почув.

І хоч Павло впорався швидше, ніж сподівався, та не відкинувся на спину, як зазвичай, не закурив, аби насолодитися розслабленням, яке завжди відчував після сексу, – притулився до розпеченої Тасі: набратися від неї сили, відчути здатність підкорити жінку ще раз. Ще!»

Окрім головної премії, у голосуванні читачів перемогу здобула Христя Венгринюк – за опис сексу в оповіданні «Народжуватися і помирати взутими», та «Сестри крові» Юрія Винничука – за них проголосували присутні на церемонії.

Фанатка Гаррі Поттера навчила свого песика виконувати трюки під команди у вигляді магічних заклинань

Анна Брісбін з Каліфорнії подумала про те, що банальні команди типу «Сидіти!» чи «Фас!» можна замінити на улюблені заклинання з магічної саги Джоан Ролінґ. Її такса Ремус театрально падає на спину під слова «Авада Кедавра!», а під «Вінґардіум Левіоса» стає на задні лапи. У чарівного Ремуса, до речі, є свій власний інстаграм.

Американське видавництво подало в суд на Netflix через порушення їхніх прав у серіалі «Чорне дзеркало»

Видавництво штату Вермонт (США) Chooseco LLC стверджує, що використана у новому випуску серіалу «Чорне дзеркало» фраза «Choose Your Own Adventure» («Оберіть свою власну пригоду») є їхньою торговою маркою. Книги серії з такою назвою стали знаковими для видавництва і виходили в 1978-1998 рр., продавшись обсягом 250 млн примірників. Творці серіалу можуть заплатити $25 млн, якщо програють суд.

79-річний американець має домашню бібліотеку в 10 тис. книг

Вихідець з Індії Алагаппа Рамохан за життя назбирав понад 10 тисяч різноманітних книжок — від релігійних текстів до наукових робіт із квантової фізики. Ще в дитинстві, коли батьки давали Алагаппі гроші, він витрачав їх не на солодощі, а на дитячі книги.

В Луганській області стартував проект «Схід читає»

У 15 містах Луганської області Сергій Жадан, Іван Андрусяк, Євген Положій, Андрій Курков, Тетяна Стус проведуть безкоштовні зустрічі з читачами у бібліотеках. Письменники також подарують закладам міст примірники книг українських письменників та україномовні переклади зарубіжної літератури.

Важливі культурні події в Україні у 2019 році

На прес-конференції 17 січня міністр культури Євген Нищук розповів про діяльність свого відомства у 2018, а також проанонсував найбільші культурні події наступного року. У 2019 Мінкультури концентруватиметься на якісних перетвореннях у вищій мистецькій освіті і запустить директорат з питань мистецької освіти.

Серед знакових подій міністр виділив зокрема:

  • День Європи на Софійській площі у травні
  • Міжнародний музейний форум, що відбудеться у червні
  • Національне представлення України на Венеційському бієнале сучасного мистецтва в головному павільйоні «Арсенал»
  • Національне представлення на Франкфуртському книжковому ярмарку
  • «Молоде бієнале сучасного мистецтва», яке відбудеться в Харкові у вересні 
  • Третій Міжнародний форум «Креативна Україна», який уже став експертною платформою для обговорення розвитку моди, ремесел, ІТ-технологій, дизайну, цифрового контенту, відбудеться у листопаді.

Стівен Кінг урятував колонку рецензій в локальному виданні на твори маловідомих місцевих письменників

Після того, як Стівен Кінг дізнався, що у газеті The Portland Press Herald через брак коштів закривають колонку рецензій на книги місцевих малотиражних письменників, він написав у Twitter про своє обурення ситуацією. Реакція зумовлена тим, що це позбавило би невідомих авторів засобу розповісти про свої твори і донести їх до читачів. Робітники газети не розгубилися і відповіли, що колонку буде збережено, якщо хоча би 100 читачів Кінга передплатять газету. Результати не змусили себе довго чекати — за два дні у видання з’явилося 200 нових передплатників. 

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

5 thoughts on “«Чорне дзеркало», Стівен Кінг та вручення премії «Золотий хрін»: книжкові новини тижня

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

Залишити відповідь