У перший повний робочий тиждень «післясвят» активність у книжковому світі помітно зросла. Читайте в дайджесті блогу, що найцікавішого відбулося в нас і закордоном.
Відбулося вручення премії «Золотий хрін»
Лауреаткою премії за найгірший опис сексу в сучасній українській літературі стала Люко Дашвар зі сценою з «Ініціації»:
«Підлога – за постіль: до такого блиску вичистили її власними тілами – раділа й сяяла. Вікна – броня: рекламу можна знімати про такі вікна. Подвійний склопакет, абсолютна звукоізоляція, і то таки правда: вже як Тася стогнала під Перегудою, а знадвору того ніхто не почув.
І хоч Павло впорався швидше, ніж сподівався, та не відкинувся на спину, як зазвичай, не закурив, аби насолодитися розслабленням, яке завжди відчував після сексу, – притулився до розпеченої Тасі: набратися від неї сили, відчути здатність підкорити жінку ще раз. Ще!»
Окрім головної премії, у голосуванні читачів перемогу здобула Христя Венгринюк – за опис сексу в оповіданні «Народжуватися і помирати взутими», та «Сестри крові» Юрія Винничука – за них проголосували присутні на церемонії.
Фанатка Гаррі Поттера навчила свого песика виконувати трюки під команди у вигляді магічних заклинань
Анна Брісбін з Каліфорнії подумала про те, що банальні команди типу «Сидіти!» чи «Фас!» можна замінити на улюблені заклинання з магічної саги Джоан Ролінґ. Її такса Ремус театрально падає на спину під слова «Авада Кедавра!», а під «Вінґардіум Левіоса» стає на задні лапи. У чарівного Ремуса, до речі, є свій власний інстаграм.
Американське видавництво подало в суд на Netflix через порушення їхніх прав у серіалі «Чорне дзеркало»
Видавництво штату Вермонт (США) Chooseco LLC стверджує, що використана у новому випуску серіалу «Чорне дзеркало» фраза «Choose Your Own Adventure» («Оберіть свою власну пригоду») є їхньою торговою маркою. Книги серії з такою назвою стали знаковими для видавництва і виходили в 1978-1998 рр., продавшись обсягом 250 млн примірників. Творці серіалу можуть заплатити $25 млн, якщо програють суд.
79-річний американець має домашню бібліотеку в 10 тис. книг
Вихідець з Індії Алагаппа Рамохан за життя назбирав понад 10 тисяч різноманітних книжок — від релігійних текстів до наукових робіт із квантової фізики. Ще в дитинстві, коли батьки давали Алагаппі гроші, він витрачав їх не на солодощі, а на дитячі книги.
В Луганській області стартував проект «Схід читає»
У 15 містах Луганської області Сергій Жадан, Іван Андрусяк, Євген Положій, Андрій Курков, Тетяна Стус проведуть безкоштовні зустрічі з читачами у бібліотеках. Письменники також подарують закладам міст примірники книг українських письменників та україномовні переклади зарубіжної літератури.
Важливі культурні події в Україні у 2019 році
На прес-конференції 17 січня міністр культури Євген Нищук розповів про діяльність свого відомства у 2018, а також проанонсував найбільші культурні події наступного року. У 2019 Мінкультури концентруватиметься на якісних перетвореннях у вищій мистецькій освіті і запустить директорат з питань мистецької освіти.
Серед знакових подій міністр виділив зокрема:
- День Європи на Софійській площі у травні
- Міжнародний музейний форум, що відбудеться у червні
- Національне представлення України на Венеційському бієнале сучасного мистецтва в головному павільйоні «Арсенал»
- Національне представлення на Франкфуртському книжковому ярмарку
- «Молоде бієнале сучасного мистецтва», яке відбудеться в Харкові у вересні
- Третій Міжнародний форум «Креативна Україна», який уже став експертною платформою для обговорення розвитку моди, ремесел, ІТ-технологій, дизайну, цифрового контенту, відбудеться у листопаді.
These are challenging times for newspapers. But here’s an offer: If you can get 100 of your followers to buy digital subscriptions to the @PressHerald, we will reinstate the local book reviews immediately. Use the promo code KING. Deal? https://t.co/5eoqjQ2psV
— Portland Press Herald (@PressHerald) January 11, 2019
Стівен Кінг урятував колонку рецензій в локальному виданні на твори маловідомих місцевих письменників
Після того, як Стівен Кінг дізнався, що у газеті The Portland Press Herald через брак коштів закривають колонку рецензій на книги місцевих малотиражних письменників, він написав у Twitter про своє обурення ситуацією. Реакція зумовлена тим, що це позбавило би невідомих авторів засобу розповісти про свої твори і донести їх до читачів. Робітники газети не розгубилися і відповіли, що колонку буде збережено, якщо хоча би 100 читачів Кінга передплатять газету. Результати не змусили себе довго чекати — за два дні у видання з’явилося 200 нових передплатників.
7 thoughts on “«Чорне дзеркало», Стівен Кінг та вручення премії «Золотий хрін»: книжкові новини тижня”