Розповідаємо про цікаві книжкові новини тижня.
Neil Gaiman @neilhimself reads his new poem for refugees "What You Need to Be Warm", woven together from thousands of suggestions he called for on Twitter using #KnitForRefugees. It was written for UNHCR @Refugees winter appeal #r4today | https://t.co/WvyB3SpG7v pic.twitter.com/hf4Q7GeJQ7
— BBC Radio 4 Today (@BBCr4today) December 12, 2019
Ніл Ґейман створив вірш із тисячі твітів
На підтримку акції Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Ніл Ґейман склав вірш із відповідей близько тисячі фанатів на питання про те, що нагадує їм про теплоту. Вірш, повний текст якого можна прочитати в кінці цієї статті на The Guardian, має назву What You Need to be Warm (букв. «Що потрібно, аби було тепло»). Акція спрямована на підтримку поселень сирійських біженців, яким взимку важко буде зігріти себе в таборах. Твір письменника містить такі образи, як “чайник, що кипить на плиті”, “потріскування радіатора” тощо та завершується словами “Інколи достатньо лиш незнайомця, який у важкі часи протягне навмання зв’язаний шарф, мовить добре слово, скаже, що ми маємо право бути тут, зігріє в найхолоднішу пору. Ти маєш право бути тут”.
В рамках проєкту вірш Ґеймана також як символ допомоги, який згадується в ньому, витчуть на триметровому шарфі UK Solidarity Scarf.
Білл Ґейтс порадив список зимової літератури
Філантроп, підприємець і мільярдер Білл Ґейтс порадив читачам свого блогу книги на канікули, щоб вдало провести завершення 2019 року.
Отже, в його списку такі книжки:
- An American Marriage Таярі Джонс. Трагічна історія кохання, прочитати яку Біллу порадила його донька.
- These Truths Джиль Лепоре. Історія Америки, “коротко” вміщена на 800 сторінках.
- Growth Вацлав Сміл. Книга про процес зростання всього: від еволюційних до історичних етапів.
- Prepared Даян Тавеннер. Нон-фікшн про те, як підготувати підлітка до дорослого життя.
- Why We Sleep. The New Science of Sleep and Dreams Меттью Волкер. Автор розповідає, як нарешті виспатися та що треба робити, щоб був здоровий сон. Книга доступна також в російському перекладі.
Нобелівські лауреати з літератури представили свої лекції. Не обійшлося без скандалу
7 грудня відбулося офіційне вручення Нобелівської премії її лауреатам, під час якого вони представили свої промови. Але через цьогорічного лауреата Петера Гандке не обійшлося без скандалу.
Член Нобелівського комітету звільнився через Гандке; офіційні представники Косово, Албанії, Туреччини та Хорватії в Швеції бойкотували церемонію вручення, а на вулицях Стокгольма розгорілися акції протесту. Гандке оголосили persona non grata в Косово. «Він та організатори Нобелівської премії проявили неповагу до жертв геноциду», — заявив міністр закордонних справ Косова Беджет Пацоллі. Причину такого ставлення до лауреата можна прочитати тут.
Гандке сам робить свою репутацію ще більш суперечливою. Днями він відповів на питання журналістів щодо своєї політичної позиції такими фразами: «Туалетний папір, анонімний лист з туалетним папером всередині конверту краще за ваші пусті та дурні питання».
У 2020 р. вийде нон-фікшн Чака Поланіка — перша книга після скандалу з його попереднім видавцем
2018 р. для Чака Поланіка був часом, коли через фінансові негаразди він навіть роздумував над тим, щоб продати свій будинок. Всьому виною скандал з видавництвом Donadio & Olson — вони обікрали прибуток письменника на понад $1 млн; такі махінації з оплатами проводилися стосовно останніх чотирьох надрукованих у видавництві книг Поланіка.
Тепер, змінивши видавців та агентів, Чак випустить нон-фікшн — мемуари про свій досвід письменницької справи та поради зі сторітелінгу. Consider This: Moments in My Writing Life after Which Everything Was Different вийде 7 січня 2020 року.
Оголосили імена фіналістів Премії Шевельова 2019 року
Літературна премія імені Юрія Шевельова — заснована у 2013 році регулярна українська літературна відзнака за досягнення в галузі есеїстики. У 2019 році фіналістами премії стали такі автори та їх збірки есеїв:
- Василь Махно «Околиці і пограниччя» (Yakaboo Publishing, 2019)
- Прохасько Тарас «Так, але…» (Meridian Czernowitz, 2019)
- Клочко Діана «65 українських шедеврів. Визнані й неявні» (ArtHuss, 2019)
Лауреата оголосять 17 грудня в день народження мовознавця, історика української літератури та есеїста Юрія Шевельова.
14 thoughts on “Зимовий мастрід від Білла Ґейтса та нова книга Чака Поланіка: новини тижня книжкового світу”