Неймовірна історія Біллі Міллігана

Кожна людина час від часу замислюється про свою нормальність або ненормальність. Внутрішній світ кожної людини неповторний і складно організований, але внутрішній світ Біллі Міллігана – це абсолютний космос. Він лякає, зачаровує і затягує.Книга-бестселер Деніела Кіза «Таємнича історія Біллі Міллігана» – це історія про першу людину в історії США з множинним розщепленням особистості (читай: роздвоєння особистості в багаторазовому розмірі).


Біографічна довідка


Оригінальна назва роману: The Minds of Billy Milligan.
Українською та російською мовою назва книги звучить як: Таємнича історія Біллі Міллігана – перекладач О. Стусенко, Множественные умы Билли Миллигана – переклад А. Кострова, А. Бойків; абоТаинственная история Билли Миллигана – переклад Ю. Федорова.
Жанр: реалізм
Місце дії: США
Час дії: XX століття
Рік першого видання: 1981
У книги є продовження – «Війни Міллігана» («The Crowded Room», 1986), але видали книгу тільки в Японії. Російський переклад очікується після виходу фільму про Біллі Міллігана.


Автор книги


Деніел Кіз – американський письменник і філолог, автор книг «Квіти для Елджернона», володар премій Хьюго і Небьюла.


Сюжет


Біллі хотів, щоб люди зрозуміли його душевну хворобу. Весь матеріал цієї книги Кіз отримав від 24 особистостей Міллігана і від 62 осіб, чиї дороги перетиналися з ним на різних етапах життя. Сцени та діалоги відтворені за спогадами. Нічого вигаданого не було. Кожен читач буде стояти перед дилемою: Біллі – геніальний актор або це унікальний випадок в психіатрії? Багато з тих, хто був знайомий з Біллі, змушений був визнати: «Він просто не міг би так прикидатися». Інші досі вважають його спритним шахраєм, що імітує душевний розлад, щоб уникнути в’язниці. Кожен має право вирішувати сам. Я йому повірила. А ви?

ва


Що це за книга?


Головне поставитися до книги, як до біографії, а не як до художнього роману. Тут немає карбованого літературного стилю, звичних зав’язки-кульмінації-епілогу. Мова оповіді досить суха. Але стежити за дією сюжету цікаво!

Хочеться дізнатися, як з’явилася та чи інша особистість, навіщо вона була потрібна, що відчував «перший» Біллі, як бачили ці зміни в настрої його рідні, що говорять психіатри? Після історій людей, подібних до Міллігана, усвідомлюєш, скільки ще дивовижного може бути приховано в людині!


Кому буде цікаво прочитати?


Всім, хто цікавиться проблемами мозку, свідомості, підсвідомості;
шанувальникам іншого відомого роману Деніела Киза «Квіти для Елджернона» (тема «ці незбагненні людські мізки» там теж спливає!)


Якщо вам сподобалася ця книга, рекомендую також почитати:

Флора Шрайбер «Сивилла» 
Роберт Стівенсон «Странная история доктора Джекила и мистера Хайда» 
Чак Поланік «Бійцівський клуб» 


P.S. Біллі Мілліган помер 12 грудня 2014 роки від раку в будинку для літніх людей. Йому було 59 років. Деніел Кіз теж помер у 2014 році.


Олена Голік

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

6 thoughts on “Неймовірна історія Біллі Міллігана

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  3. 875653 248064The subsequent time I read a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this 1. I mean, I know it was my option to read, but I truly thought youd have something attention-grabbing to say. All I hear can be a bunch of whining about something which you possibly can repair ought to you werent too busy on the lookout for attention. 841999

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

Залишити відповідь