#МамиЧитають: добра книжка про нестрашних монстрів

До нової книжки популярного сучасного українського дитячого пись­менника Олега Чаклуна «Монстри, що живуть у шафах» (Фонтан казок, 2018) увійшли казки про наші страхи, які ми зазви­чай придумуємо собі самі — й самі їх лякаємося. Оглядачки блогу Yakaboo діляться враженнями про цю чарівну книжку.

Оглядачки

Настя @anastasiia.zaremba: мама, яка прочитала більше 25 книг про виховання. Вірю, що в книгах можна знайти відповіді на будь-які питання, головне знати де шукати.

Ірина @irinyurch: мама-книголюб. Вірю в те, що книги відіграють велику роль у формуванні особистості – не тільки маленької, а й дорослої.

IMG_6080-246x246

Юлія @julia_prokhorovych: неідеальна матуся маленького хлопчика-шилопопика. Шукаю тишу в книжках, особливо люблю читати у ванні з піною та при свічках (просто це єдине місце, де мама може усамітнитися).

Чому взялися за читання казки?

Настя: Як мама я завжди насторожено ставлюся до казок, адже ніколи не можна бути впевненим, що дитина винесе з них. Монстри – це взагалі дуже делікатна тема, з одного боку вона нереально цікава, адже так хочеться дізнатися, хто вони, а з іншого — є сумніви, чи не злякає вона і як дитина відреагує на це.

А оскільки монстри так вражають дітей, мені важливо було знайти хорошу історію про них. «Монстри, що живуть у шафах» якраз така. Виявляється, люди бояться монстрів, а монстри бояться людей, хоча вони ніколи один одного не бачили і нічого поганого не робили. Монстри дуже схожі на дітей, вони люблять грати в хованки і розігрувати один одного і, звичайно ж, у кожного свій характер.

Юля: Чому вирішила читати цю книгу? А ви назву бачили? – «Монстри, що живуть у шафах» – це ж про найбільші страхи мого дитинства, особливо після розповідей друзів про всілякі жахи типу “у чорному-чорному місті…!”. Ох, мабуть такі страхи були не тільки в мене. Тому книжечка мене дуже зацікавила.

Ира: «Монстри, що живуть у шафах» спочатку була своєрідним експериментом для мене. Книга про монстрів для дітей? Що ж це за істоти такі? Чи не налякають такі казки малюка? Зізнаюся, на перших сторінках мене чекало розчарування. “А чи знаєте ви, малята, що на світі живуть справжнісінькі монстри?… Мешкають вони в шафах, комодах, на полицях, а ще в підвалах та коморах…” – сказати, що мене це збентежило – не сказати нічого. Книга, яка починається з залякувань. Але, не повторюйте мою помилку – не поспішайте з висновками, бо на наступній же сторінці історія набуває зовсім іншого забарвлення. Погоджуся з Настею, «Монстри, що живуть у шафах» – дійсно хороша казка.

Про що книга

Настя: Дуже милий сюжет, в якому не просто не боїшся монстрів, а скоріше шкодуєш і любиш їх. Добре показаний страх дітей і монстриків, які зустрічаються і розуміють, що зовсім даремно хвилювалися. Особливо хочеться відзначити героя “Хтось із темряви”, це ж теж про дитячий страх темряви.

Книжку можна віднести до розряду казкотерапії, тому що з її допомогою дитина опрацьовує свої страхи і позбавляється від них, якщо вони, звичайно, були. А якщо ні, то це просто гарна весела історія з важливими висновками не тільки про страх, а й дружбу.

Окремо важливо відзначити ілюстрації Оксани Липко, адже вона малює голкою і ниткою по кольоровій тканині. Особисто мені такі ілюстрації не дуже подобаються, але конкретно для цієї книги – це хороший варіант, за рахунок тканини і фактури зображення стають більш живими, є відчуття, що їх можна помацати, взяти в руки. А для усунення страху це найкращий варіант. Також, дитина бачить різноманітність, і для того щоб робити картини не завжди потрібні пензлики і фарби.

Юля:  Як виявилося, книга яскрава та мила не тільки за обкладинкою, а і за змістом. В ній йдеться мова про пригоди двох дітей – Івася і Веселинки, а також монстрів – Хвалька, Малюка, Незграби і Забіяки. І кожен живе у своєму світі, але одного разу їм довелося зустрітися у темній старій шафі… 

Але не хвилюйтеся, історія зовсім не страшна! Вона наповнена кумедними ситуаціями, цікавими роздумами та світлими думками.

Також слід відмітити обкладинку та ілюстрації до книги – вони можуть здатися занадто яскравими, але не забуваємо, що це історія про монстрів, тому яскраві кольори неначе кажуть: “Тут немає нічого страшного. Просто візьми в руки книгу і забудь усі страхи про монстрів!”

Ира: Важко сказати, хто в цій книзі миліше, головні герої – діти чи монстрики, з якими вони зустрічаються. Диво та й годі, смішні, добрі і навіть боязкі – ці “монстри” точно не налякають дитину, скоріше навпаки. Дуже подобається те, що всі герої відкрито говорять про те, чого бояться, обговорюють свої страхи – прекрасний приклад для маленького читача, чи не так? Книга дійсно може допомогти малюкові в опрацюванні своїх власних фобій, в приємній та веселій атмосфері захоплюючої казки.

А найголовніше, за допомогою спілкування дітки і монстрики дуже швидко знаходять спільну мову, що також піде на користь.

Головна особливість книги – це її тканинні ілюстрації. Ще з подібним не стикалася і, чесно сказати, так до них і не звикла. Традиційні малюнки мені ближче. Але, вони не тільки “стають більш живими” завдяки своїй фактурі, а й розвивають творче мислення. Погодьтеся, не кожному же в голову прийде ідея малювати тканиною. Чому б не спробувати?

Післясмак

Настя: «Монстри, що живуть у шафах» – це правда хороша книга про монстрів. Мені вона дуже сподобалася, але головне навіть не це. Книга сподобалася моїй доньці, їй уже майже три. І практично кожен вечір на моє запитання “Що будемо читати?”, вона відповідає “монстриків”, а потім із задоволенням їх слухає.

Юля: Гарна історія для подолання страху темряви і жахливих монстрів, що може малювати уява діточок. Адже, як виявилося, ці монстрики зовсім не жахливі, а навіть дуже милі 😉 Рекомендую читати, однозначно.

Ира: мила, добра, світла книга. Нехай і не відразу, але мені вдалося подружитися з монстриками і перейнятися їх побутом, життям і історіями. Після «Монстри, что живуть у шафах» хочеться скоріше забратися в шафу і чекати цих диваків, ніж боятися самої згадки темряви і замкнутого простору.

Ці казки — ідеальне “чтиво” для малюків на ніч, спокійне і приємне.

Цитати

« — Хіба він аж такий лихий?! – не втримавшись, перебила його Веселинка.

— Та ніби ні… нічого такого він не робив, – замислено відповів Малюк. – Принаймі я про таке не чув. А ви, хлопці? – запитав він інших монстрів.

— І я нічого лихого не чув.

— І я… – відповіли вони майже одночасно.

— То чому ж ви його так боїтеся? – здивовано запитала їх Веселинка.

— Ну, як це чому? – не втримавшись, відповів Незграба. – Це ж Хтось із темряви!!! Його всі монстри бояться! Він говорить із темряви, але його не видно! Я думаю, що там, у темряві, він ду-у-уже страшний! – закінчив він і знову замовк.

— Дивно, – сказала Веселинка, – ви, такі поважні й справжні монстри, боїтеся невідомо кого, ще й не лихого.»

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

14 thoughts on “#МамиЧитають: добра книжка про нестрашних монстрів

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

Залишити відповідь