Міжпланетний квест у пошуках життя

Ох, я ніколи не думала, що так чекатиму на дитячу книжку про космос і астрофізику. Та продовження історії допитливого хлопчика Джорджа від Стівена і Люсі Гокінг “Джордж і скарби космосу” обіцяло ще більше космічних пригод і наукових цікавинок. Тож відкривала книгу із солодким передчуттям: в яку галактику заведе нас фантазія авторів? Кого зі знайомих героїв зустрінемо? Які приховані скарби відкриє нам космос?


Тато й донька Гокінзи плюс ще десяток професорів


Цього разу знаменитий, немов рок-зірка астрофізики, Стівен Гокінг та його донька, журналістка і письменниця Люсі практично обійшлися без співавторів (перший том їм допомагав писати учень Стівена, дослідник чорних дір Крістофер Ґальфар). Але натомість вони запросили професорів з університетів Берклі, Кембриджа, керівника науково-дослідних робіт Обсерваторії Парижа, старшого астронома Інституту пошуку позаземного розуму та інших провідних дослідників космічних глибин написати короткі есе, які б стисло, зрозуміло і цікаво описали їхні актуальні напрацювання. Тож у результаті ми отримали синопсиси найновіших теорій з досліджень Космосу.


Міжпланетний квест


Все те, що пережили Джордж, його подруга Енні та її татко-вчений Ерік, здружило не тільки дітлахів, а й допомогло заприязнитися їхнім батькам. І вони би жили собі по-добросусідськи, спілкувалися і заглиблювалися в науку, якби Еріку не запропонували роботу-мрію у далекій Каліфорнії. Неминучість розлуки прикро вразила друзів. Але хіба якісь десятки тисяч кілометрів можуть стати на заваді, коли Енні на порозі важливого відкриття і їй кров-із-носа потрібна допомога Джорджа? 😉 Отож, нова серія пригод розпочинається у сонячній Флориді, в Глобальному космічному агентстві, а до Джорджа й Енні приєднається новий приятель, маленький рюмса і, за сумісництвом, юний комп’ютерний геній Еммет.

Читати: Вивчити фізику, підкорити космос, врятувати Землю

На друзів чекає справжній міжпланетний квест у пошуках підказок, які залишають у космосі невідомі (прибульці?). Вони побувають на планеті, на якій могло зародитися життя, шукатимуть планету, яка могла б стати новим домом для землян, перетнуть межі Сонячної системи, долатимуть гравітацію, засмагатимуть під світлом далеких зірок і боротимуться з лиходіями. А читачі дізнаються, чому для колонізації Космосу слід шукати небесні тіла, які знаходяться в Зоні Золотоволоски, які речі, що ними ми користуємося у побуті, ніколи не були б винайдені, якби не розвиток космічних технологій, і що за таємнича пригода у минулому чорною тінню лягла на стосунки Еріка і Віздока.


Між лекціями і пригодами


Книга «Джордж і скарби космосу» складається із трьох видів текстів. Перший – це сюжетна оповідь, динамічна і напружена, сповнена різких, несподіваних і часом навіть небезпечних поворотів. Вона приковує увагу і не дає ні на мить занудьгувати. Другий – короткі довідкові тексти, які дають більше інформації про явища і об’єкти, з якими доводиться стикатися героям, та про історію космічних досліджень – запуск супутників на орбіту, перші пілотовані кораблі та роботи, що вивчають міжпланетний простір. І, нарешті, третій – це ті самі наукові нотатки, більше схоже на конспекти цікавенних лекцій від авторитетних дослідників. Усі ці питання, які роками цікавлять дорослих і дітей, – навіщо люди літають у космос, чому радіозв’язок – найефективніший спосіб навести контакт із позаземними формами життя, чи є взагалі у велетенському Всесвіті хтось, крім нас, як виглядали б прибульці, які прилетіли на Землю, чи дійсно життя зародилося на Марсі… І про це все міркують не журналісти бульварної преси чи уфологи-аматори, а вчені, які мають на руках результати численних досліджень!

Пречудовий баланс «розумного» і «цікавого», чергування пригод і лекцій затягує читача. І все написано дуже жваво, з гумором.


Дорослим буде ще цікавіше


Кожну наступну книжку, яка виходить у серії, зазвичай порівнюють з попередніми. «Джордж і скарби космосу» – не сильніша і не слабша, ніж «Джордж і таємний ключ до Всесвіту»: так само насичено, цікаво, корисно. Втім, як на мене, друга книжка серії все ж має свої переваги – вона буде так само захопливою для дорослих, як і для дітей. Бо ті космічні загадки, які в ній намагаються розгадати, здатні зацікавити кожного.

Допитливим дітям і дорослим, які мріють зустріти прибульців.

Перші і розважаться, і дізнаються чимало цікавого. А другі зможуть з’ясувати, які шанси є на те, що їхня мрія здійсниться:)


Пряма мова


«Можливо, ми справді самотні у Всесвіті. […] Та ми не повинні засмучуватися, що наші пошуки наразі даремні. Можливо, це, навпаки, причина для радості, адже тоді нам не варто вважати рідну планету скромним закамарком у величезному складному Всесвіті. Бо в такому разі наша Земля – найцікавіша місцина в космосі».


Читати ще: “Джордж і таємний ключ до Всесвіту”  Люсі Хокінг, Стівен Хокінг, Кристоф Гальфар


Віталіна Макарик

Віталіна Макарик
Журналістка, редакторка, блогерка і пристрасна читачка і мама двох дітей. Люблю каву, цікаві тексти різних жанрів і підліткову літературу. Мрію про те, щоб у добі було більше годин, щоб встигнути написати і прочитати усе, що хочеться. Але коли кількість непрочитаних книжок у «списку очікування» скорочується до п’яти, починаю панікувати. Поки збираюся написати свій роман, з насолодою читаю чужі і обожнюю про них говорити.
http://vityska.pp.ua/

6 thoughts on “Міжпланетний квест у пошуках життя

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

Залишити відповідь