Мастрід січня: 15 сніжних книжок

Фото: Поліни Афанасьєвої

Коли за вікном холод, хочеться зануритися в плед і не виходити з помешкання до весни. Проте, такі радикальні методи можуть дозволити собі лише ведмеді, тому доводиться шукати інші способи боротьби з зимою. Та хіба треба з нею боротися? Ми радимо отримувати задоволення від кожного дня незалежно від пори року. Ба більше – стільки гарних книг про сніг прагнуть вас переконати в тому, що зима може бути не тільки суворою, але й загадковою, магічною, навіть, трохи лячною.

Ми обрали для вас 15 різноманітних книжок, в яких сніг відіграє чи не найголовнішу роль. Добірку можна використати як підказку для #YakabooBingoWinter2018_4 ?


Читати: Новий річний флешмоб розпочинається уже сьогодні! Долучайтесь та вигравайте валізу книжок!


09_3_1_01

«Най сніжить» Джон Грін, Лорен Міракл та Морис Джонсон


Якщо вас зненацька накриває сніговий буран, то у вас є декілька варіантів подальших дій. Можна ненавидіти погоду та сидіти на місці, навіть якщо ви застрягли у величезному заторі. А можна вийти на вулицю, знайти затишне кафе та посмакувати гарним теплим напоєм. Хто знає, можливо, цей простий вчинок може стати поштовхом для цікавих подій не тільки у вашому житті, але і в житті інших незнайомих людей. Так, принаймні, сталося з головною героїнею першого з трьох оповідань збірки – Ювілей (так, це ім’я) вирішує не сидіти в холодному експресі, що застряг у снігових заметах, а піти до вафельної. Після цього життя дівчинки кардинально зміниться, як і життя героїв з інших оповідань.

Ця легка новорічна збірка була написана в жанрі підліткової літератури, проте вона дарує правильний сніговий зимовий настрій та гарно розважає. А чи це не найголовніше у книжках про сніг?


09_3_2_01

«Срібні ковзани» Мері Мейп Додж


«Срібні ковзани» – це представник класичної дитячої літератури, але дорослим читачам теж варто звернути на неї увагу. Це не просто історія про дітей, це своєрідний підручник з географії та історії Голландії. Сам сюжет формується навколо родини, яка піклується про постраждалого на виробництві батька. Родина проживає бідно, проте дуже правильно. Саме на прикладі родинних та сусідських відносин, авторка зображає правильний уклад життя, родинні цінності та віру в дива.

Такі історії, як викладена у творі «Срібні ковзани» створені для того, аби молоде покоління могло зрозуміти, що таке добре і що таке погано на гарному прикладі, а дорослі читачі мали змогу повернути собі жагу до мрій та віру у справедливість.


09_3_3_01

«Спогади про одне Різдво» Трумен Капоте


Трумен Капоте відомий читачам своїми історіям «Сніданок у Тіффані» та «Інші голоси, інші кімнати». Проте, автор дуже добре писав і коротку прозу. «Спогади про одне Різдво» – це невеличке оповідання, в якому заховане ціле життя. Літня жінка та семирічний хлопчик упродовж одного року відмовляють собі у всьому, аби напередодні Різдва спекти з десяток пирогів та розіслати їх поштою.

В цьому оповіданні є всі ті особливості різдвяного періоду, які роблять зиму магічною. Після прочитання залишається ялинковий аромат та велике бажання пекти пироги.


09_3_4_01

«Різдво Еркюля Пуаро» Агата Крісті


Якщо ви впевнені, що на свята не буває злочинів та вбивств, тоді беріть цю історію Агати Крісті. За вікном Різдво, а мільйонер Сімеон Лі знайдений мертвим. У кожного героя книги є свої мотиви для вбивства – особисті або майнові. Але після короткого знайомства з членами родинного кола стає незрозумілим, як один з цих неординарних людей міг створити такий страшний злочин? Еркюль Пуаро знайде відповідь, ви будьте певні.

Заметіль та зима чи не найкращі спільники злочину, і Агата Крісті неодноразово використовувала цей антураж у своїх історіях. Сумніватися у таланті Агати Крісті не доводиться, тому ця книга точно подарує декілька годин цікавого читання.


09_3_5_01

«Диявольськигеніальноалкогольний пунш бажань» Михаель Енде


Ця історія починається на віллі «Страхіття» у переддень Нового Року. Таємний радник мага Вельзевул Домовикус та його жадібна тітка Тиранія зварили диявольськигеніальноалкогольний пунш, який може виконати будь яке бажання! А справдження бажань магові треба, бо він порушив свій контракт зі створення різноманітних жахіть і тепер сам потребує магічної допомоги. Але все було би дуже просто, якби не було посланців Великої Ради тварин. Тому, ворон та кіт об’єднаються, аби протистояти великому лиху.

Ця історія була покладена у мотив мультфільму «Вунш-Пунш», тому аби порівняти, що краще (якщо хтось ще сумнівається) та просто отримати задоволення від магічної новорічної історії – треба читати!


Читати: Дивовижні магічні світи: 14 фентезі-новинок, що вийшли українською


09_3_6_01

«13 Різдвяних Історій» ВСЛ


Тематичні збірки оповідань вже давно стали повноцінними гравцями на книжкових полицях. Майстерність короткого оповідання поєднується з магією Різдва – і тоді з’являються ось такі неймовірні книги, як «13 Різдвяних Історій», що побачила світ у Видавництві Старого Лева. Особливість цієї збірки в тому, що всі оповідання написані сучасними українськими авторами. Для кожного з них Різдво має особливе забарвлення, тому у збірці переплітаються реальність та містичність, філософія та гумор, історії кохання та іронія.

Читати збірки, коли за вікном сніг, ніби проживати декілька життів за короткий час. До того ж, таке видання дозволяє познайомитись із творчістю сучасників та обрати для себе тих, з ким ви хотіли би познайомитись ближче у майбутньому.


09_3_7_01

«Різдвяна Історія» Чарльз Діккенс


Головний герой оповідання Скрудж – настільки скупий чоловік, що гроші та їхнє накопичення давно стали головною метою його життя. Але Різдвяний Дух має іншу думку щодо життя чоловіка, тому посилає до нього трьох незвичайних посланців – Янголів Минулого, Теперішнього та Майбутнього. Ці три зустрічі напередодні Різдва повністю змінять характер Скруджа та його погляди на світ.

Неможливо уявити зимовий період без творів Чарльза Діккенса. Визнаний майстер повчального роману створив настільки гарні історії, що їхня популярність не вщухає і досі. Кожен книголюб та освічена людина має за своє життя познайомитися хоча б з одним із творів Діккенса.


Читати: Свято наближається: 7 книг для різдвяного настрою


09_3_8_01

«Сніговик» Ю Несбьо


Перший сніг – це завжди магія. Але не завжди добра. До такого висновку й приходить Харрі Холлє, коли шукаючи зниклу жінку. Він дізнається, що кожного року з першим снігом у Норвегії зникає заміжня жінка. Сповнений впевненості розв’язати цю загадку, головний герой занурюється у хурделицю серійних вбивств.

Ця книга, яку нещодавно екранізували, не перша в циклі про Харрі Холлє, проте вона – одна з найбільш популярних. Цей детектив настільки заплутаний, що до останніх сторінок неможливо зрозуміти, хто винний, а Ю Несбьо відкриває світ скандинавських письменників з нової сторони.


Читати: 11 найбільш очікуваних екранізацій 2017 року. Частина друга


09_3_9_01

«Дванадцять місяців» Самуїл Маршак


Коли маленьку дівчину відправили у ліс за пролісками серед грудня місяця, ніхто не міг уявити, що вона повернеться не лише з корзинкою квітів, але і розповіддю про Дванадцять Місяців, де зимові місяці – це шанобливі старці, а весняні – наймолодші хлопці. Усі герої нетерпляче прямують до лісу аби познайомитися з дивовижними Місяцями, але що ж насправді на них там чекає?

Ця казка знайома кожному, бо історія пошуку пролісків серед зими стала справжньою легендою. Проте, в ній набагато більше цікаво, ніж зберігає пам’ять. Саме тому, коли за вікном холод та зима, дуже приємно зігріватися спогадами про романтичний Квітень або теплий Липень.


09_3_10_01

«Сяйво» Стівен Кінг


Великий готель у горах. Влітку він гостинно відкриває всі двері і запрошує гостей з різних куточків планети, але що ж там робиться зимою? Коли сніг укриває все навколо товстим шаром, у готелі прокидаються привиди. Наскільки багато їх може уміститися у невеличкій будівлі та як родина головного героя впорається з зимівлею майже на краю світу? Про це й розповість історія Короля Жахів.

Сніг ховає усе і робить його світлим ззовні. Але те зло, що може сховатися під ним або причаїтися в темряві може страшенно налякати. Тому, якщо ви обираєте книгу Стівена Кінга будьте готові, що декілька наступних ночей ви будете спати зі ввімкненим світлом. Принаймні, ми вас попередили.


09_3_11_01

«Хроніки Нарнії» Клайв Стейплз Льюїс


Нові цікаві світи можна знайти там, де ви не очікуєте. Ось, наприклад, у творі Люїса Клайва Стейплза головні герої знаходять вхід у чудернацький світ у звичайній такій шафі. У Нарнії живуть фантастичні істоти – кентаври, дріади, фавни та інші, а охороняє країну лев на ім’я Аслан. Проте, не все так добре у магічному світі. Зла Біла Відьма вкрила світ квітучої Нарнії вічною кригою та прагне підкорити собі її мешканців. Чарівний світ треба рятувати, і діти не залишаться осторонь.

Вже не одне покоління приходить у захват від Хронік Нарнії. Діти заглядають в усі шафи, прагнучі знайти чарівну країну. Та що там діти, навіть дорослі.. раз у раз та й поглянуть, чи не заховалися магічні двері за зимовим одягом. І якщо у вас ще немає такої звички, то радимо прочитати книгу «Хроніки Нарнії», може, саме ви маєте віднайти втрачений шлях до дива.


Читати: 14 товстих книжок, яких вистачить надовго


09_3_12_01

«Ожинова зима» Сара Джіо


Як думаєте, чи можлива заметіль на початку травня? Якщо ви із впевненістю говорите, що ні – тоді оберайте цю книгу. Історія розпочинається у 1933 році, коли мати-одиначка цілує свого сина та йде на нічну зміну. Коли вона повертається вранці, місто засипане снігом, а її дитина зникла. Лише маленький ведмедик застряг у сніговому заметі на узбіччі. Паралельно ми знайомимось із репортером Клер, яка у 2010 році дізнається про події 80-річної давнини. Як ці два життя об’єднаються та яка доля чекає на головних героїв і розповість «Ожинова зима».

Детективні історії не мають бути обов’язково жорстокими та кривавими. Сара Джіо огортає словами історію та веде читача до красивого фіналу. Це розважальне читання, в якому кожен знайде щось своє.


Читати: #ДвіДумки: Сара Джіо. Ожинова зима


09_3_14_01

«Сніги Кіліманджаро» Ернест Гемінгвей


Невеликі оповідання є візитівкою автора, адже він вкладав у свої роботи особистий досвід та почуття. «Сніги Кіліманджаро» розповідають про молодого письменника, який вмирає на руках його подруги. Далека та чужа Африка стає для чоловіка могилою й саме в цей час усе життя з’явиться перед очима.

Гемінгвей найкраще пише про місце людини у цьому життя, про пошук свого призначення та про кохання. Усі ці складники отримують форму у простому оповіданні автора, але якщо придивитись – то можна захлинутися у глибині почуттів та метафор. Треба лише почати читати.


09_3_13_01

«Сніг» Орхан Памук


У романі Нобелевського лауреата Орхана Памука, сніг – не лише гарний заголовок твору, але і з’являється майже на кожній сторінці книги. Це дуже серйозний роман, дія якого починається у 1990-х роках. За задумом автора, книга є сумішшю з трагедії та фарсу, сміху та сліз. Головний герой Ка повертається у Туреччину після 12 років вигнання. Головною метою повернення є розслідування самогубств молодих дівчат та пошук старої знайомої. Проте через сніг Ка опиняється відрізаним від усього світу у місті Карса, де у цей самий час відбувається військовий переворот.

За задумом автора, головний герой не тільки у сніговій пастці, але й знаходиться між двох світів – Європи та Туреччини того часу. Це роман не тільки великий за об’ємом, але й містить у собі багато інформації для роздумів.


Читати: 10 геніальних книг нобелівських лауреатів в українському перекладі, які варто прочитати


09_3_15_01

«Країна Мумі-Тролів» Туве Янсон


Якщо ви не знаєте, як Мумі-Тролі готуються до зимівлі, тоді вам треба терміново читати цю серію. Про підготовку до зими розповість «Капелюх Чарівника», а про цікаві зимові пригоди можна дізнатися у книзі «Зима-чарівниця».

«Зима-чарівниця» – історія першого знайомства Мумі-Троля з зимою, бо до цього він ніколи не бачив справжньої зими. Туве Янсон акцентує свою увагу на почуттях головного героя, бо зима приготувала для нього безліч несподіванок, радостей та відкриттів. Дуже цікаво спостерігати за тим, як Мумі-Троль відкриває для себе досить незнану зиму, що і сам починаєш дивитися на звичні речі з іншого кута. А це чи не найголовніше під час зими!


Читати: Зимовий та різдвяний настрій: 15 новинок для дітей

Читати: Have yourself a merry little Christmas. 12 книжкових новинок для різдвяного настрою

Полина Афанасьева
По образованию – международник-переводчик, но в профессиональной жизни связана вплотную с текстами. С самого раннего детства уверена, что книга – лучший подарок. Когда кто-то видит отдых в компьютерных играх или кулинарии, я отдыхаю с книгой. В свободное от работы и чтения время люблю путешествовать, открывая новые уголки родной страны и всего мира. Про все книги и путешествия делюсь в своём микроблоге в Instagram.
https://www.instagram.com/belle_library/

126 thoughts on “Мастрід січня: 15 сніжних книжок

 1. Hello! I know this is sort of off-topic but I needed to
  ask. Does managing a well-established website like yours take a massive amount work?
  I am brand new to blogging however I do write in my diary every day.
  I’d like to start a blog so I can share my personal
  experience and views online. Please let me know if you have
  any kind of recommendations or tips for new aspiring
  blog owners. Thankyou!

 2. Hey there! I understand this is somewhat
  off-topic but I needed to ask. Does building a well-established blog like yours take a massive amount work?
  I am completely new to blogging however I do write in my diary on a daily basis.

  I’d like to start a blog so I will be able to share my
  personal experience and feelings online. Please let me know if
  you have any kind of suggestions or tips for new
  aspiring bloggers. Appreciate it!

 3. Wow, awesome blog format! How lengthy have you ever been running a blog for?
  you make running a blog glance easy. The entire look of
  your website is magnificent, as smartly as
  the content material!

 4. Thank you for any other great post. Where else could anybody get
  that type of info in such a perfect manner of writing? I have a presentation subsequent week, and
  I am on the search for such info.

 5. It’s a pity you don’t have a donate button! I’d definitely donate to this excellent blog!

  I suppose for now i’ll settle for bookmarking and adding your RSS feed
  to my Google account. I look forward to brand new
  updates and will talk about this blog with my Facebook group.
  Chat soon!

 6. I do not even know how I ended up here, but I thought this
  post was good. I do not know who you are but definitely
  you’re going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 7. We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community.
  Your web site provided us with valuable information to work on. You have done
  a formidable job and our whole community will be grateful to you.

 8. Thanks for ones marvelous posting! I definitely enjoyed
  reading it, you happen to be a great author.I will remember to bookmark your blog and definitely will come back someday.
  I want to encourage continue your great writing, have
  a nice evening!

 9. I have read some just right stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting.

  I surprise how a lot attempt you set to create this
  sort of fantastic informative web site.

 10. Greate post. Keep posting such kind of info on your blog.
  Im really impressed by it.
  Hi there, You’ve done a great job. I’ll certainly digg it and
  in my view recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this web
  site.

 11. Aw, this was an exceptionally good post. Spending some time
  and actual effort to create a really good article… but what
  can I say… I hesitate a lot and never manage to get
  nearly anything done.

 12. My developer is trying to convince me to move to .net from
  PHP. I have always disliked the idea because of the expenses.

  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on a variety of websites for about a year and am anxious about switching
  to another platform. I have heard fantastic things about blogengine.net.
  Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
  Any kind of help would be really appreciated!

 13. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 14. scoliosis
  I’m impressed, I must say. Rarely do I encounter a blog that’s
  equally educative and interesting, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head.
  The issue is something which too few people are speaking intelligently
  about. I am very happy that I came across this during my search for something regarding this.
  scoliosis

 15. Hey would you mind sharing which blog platform
  you’re working with? I’m planning to start my own blog soon but I’m
  having a hard time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I’m looking
  for something unique. P.S Sorry for being off-topic but I had to ask!

 16. Thanks on your marvelous posting! I definitely enjoyed reading it, you happen to be a great author.I will be sure to bookmark your blog and will eventually
  come back down the road. I want to encourage one to continue your great job,
  have a nice afternoon!

 17. Howdy very cool blog!! Man .. Beautiful .. Wonderful ..
  I will bookmark your blog and take the feeds also? I’m happy to find a lot of helpful info here within the put up, we’d like develop
  more strategies in this regard, thanks for sharing.
  . . . . .

 18. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 19. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 20. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 21. Hello there! I could have sworn Iíve been to this website before but after going through a few of the articles I realized itís new to me. Regardless, Iím definitely happy I came across it and Iíll be bookmarking it and checking back often!

 22. Howdy, I think your web site might be having web browser compatibility problems. When I take a look at your website in Safari, it looks fine however, when opening in IE, it has some overlapping issues. I just wanted to provide you with a quick heads up! Apart from that, fantastic website!

 23. Howdy! This blog post couldnít be written any better! Looking at this article reminds me of my previous roommate! He constantly kept talking about this. I am going to forward this post to him. Fairly certain he’s going to have a very good read. Many thanks for sharing!

 24. This is the perfect website for everyone who would like to understand this topic. You understand a whole lot its almost tough to argue with you (not that I personally will need toÖHaHa). You certainly put a new spin on a subject which has been discussed for decades. Great stuff, just great!

 25. I’m very pleased to find this web site. I need to to thank you for ones time for this particularly wonderful read!! I definitely enjoyed every bit of it and I have you saved to fav to see new things in your web site.

Залишити відповідь