#МамиЧитають: «Як приборкати час? 32 ідеї тайм-менеджменту для дітей»

Обкладинка дитячої книги про тайм-менеджмент «Приборкати час»

У якому віці починати навчання тайм-менеджменту? Чи давати знання в 6 років перед школою або «після трьох вже пізно»? Як вкласти в голову дитини всі інструменти, якими володіють батьки? А якщо батьки не володіють ними? Саме про це – книга «Як приборкати час? 32 ідеї тайм-менеджменту для дітей», враженнями від якої діляться наші оглядачки.

Оглядачки

Настя Заремба @anastasiia.zaremba: мама, яка прочитала більше 25 книг про виховання. Вірю, що в книгах можна знайти відповіді на будь-які питання, головне знати, де шукати.

IMG_6080-246x246

Юлія Прохорович @julia_prokhorovych: неідеальна матуся маленького хлопчика-шилопопика. Шукаю тишу в книжках, особливо люблю читати у ванні з піною та при свічках (просто це єдине місце, де мама може усамітнитися).

42-150x150

Ірина Юрченко @irinyurch: мама-книголюб. Вірю в те, що книги відіграють велику роль у формуванні особистості – не тільки маленької, а й дорослої

Про що книжка

Анастасія: Ця книжка про час та те, як познайомити з ним дитину будь-якого віку. Я б навіть сказала, що це збірка практичних порад, як навчити дитину плануванню, аналізувати свій час та день і вміти розпоряджатися своїм часом.

Юлія: Про те, як ми – дорослі – можемо допомогти дітям познайомитися з поняттям часу та його ефективним плануванням. Авторка зазначає, що планування та правильна організація часу потрібна не тільки дорослим і підліткам, а й діткам від 1,5 рочку! Правда, цікава думка?

Ірина: У книзі зібрані завдання, поради, ідеї, інструменти, вірші і методи – все для того, щоб подружити свою дитину з поняттям часу, режиму для і планування справ. Багато вправ не просто сконцентровані на понятті часу, але і вчать дитину уважності, організованості та відповідальності.

Чи знайшли ви для себе корисні поради з тайм-менеджменту

Юлія: Оскільки моєму синочку всього 2 роки, наша з чоловіком задача полягає в тому, щоб познайомити сина з поняттям часу. Спостерігати разом за зміною пір року – як спекотні дні літа змінюють холодні дощі осені. Як сонечко встає зранку після темної ночі (це актуально для батьків, у яких дитинка – жайворонок ;)) Все це можна вивчати за допомогою розмови, віршів, пісень та казок.

А також важливим моментом є те, що Альона Попова закликає слідувати за внутрішнім ритмом дитини, бо в такому віці вона сама краще знає, що їй потрібно!

Для діточок від 3 до 6 років мені сподобалася ідея щодо пригадування разом з дитиною, що вона робила протягом дня. А також можна разом планувати як провести вихідні. Важливо розмовляти з дитиною як із дорослою та надати їй право голосу! Таким чином, можна разом вчитися ефективно планувати час та отримувати задоволення від його проведення.

 

Анастасія: Для найменших діточок сподобалась ідея адвент календаря на цілий рік, де будуть позначені особливі дати, так можна і цифри вивчити, і місяці з порами року, і, навіть, дні тижня. Оскільки моїй донечці якраз виповнилося три роки, то для мене був найбільш цікавим розділ “Дитині 3-6 років”. Дуже сподобалась історія годинника від живого до атомного, обов’язково хочу провести з дочкою експерименти з сонячним, пісковим і водяним годинниками.

Зацікавила вправа для дітей старше 6 років “Смужка завдовжки 24 см”, думаю, що навіть дорослим буде цікаво зробити цю вправу та дізнатись на що саме ми витрачаємо свій час. Також сподобалась ідея зробити карти з рутинними справами які необхідно виконувати кожен день. Що ж стосується дітей від 10 до 16 років, то там вже цілком дорослі завдання з веденням щоденника, плануванням, картою візуалізації та іншим.

Ірина: Мені сподобалася вправа “Наслідки”, де автор пропонує допомогти дитині відключити “автопілот” і розширити горизонти бачення. Хороший приклад з книги – це обговорення по дорозі кудись, як ось сигнали світлофора. Якщо ми перейдемо на зелений – все буде добре. Якщо переходимо на зелений і дивимося по сторонах – раптом водій відволікся? – так краще. Переходимо на червоний і нічого не трапляється – порушили правило. А раптом щось трапиться? Автор наполягає на тому, щоб батьки дали можливість дитині самій придумати наслідки можливих дій.

Ще один цікавий метод – це коробочка “взяти з собою” і вечірня підготовка. Підготуйте коробочку (можна не одну, якщо дитина відвідує якісь курси) і запропонуйте заздалегідь зібрати те, що може стати в нагоді завтра, наприклад – в садку. Обговоріть можливу погоду, якщо на вулиці літо і спека, то потрібно не забути панамку. Іграшки, які дитина хоче взяти з собою й інші дрібниці. Таким чином, вам не доведеться вранці збирати це все по квартирі, а малюк точно буде підготовлений.

Післясмак

Анастасія: Загалом, в книзі багато хороших вправ для дітей пов’язаних з тайм-менеджментом, але я не дуже зрозуміла формат книги. Наприклад, навіщо було робити її кольоровою з купою зображень, це ж книга для мам, а не для дітей. А ще замало тексту, тому вона скоріше схожа на зошит з вправами, ніж на книгу.

Ірина: Погоджуся з Настею, мені так само не зовсім зрозумілий формат книги – з такою кількістю ілюстрацій. Дорослі начебто не потребують пташок-квіточок, хоч це і робить видання красивіше.

Мені не вистачило інформації. В цілому, «Як приборкати час?» не відкрила для мене нічого нового, крім великої кількості віршів. Я стикалася з усіма методами в інших книгах для батьків, деякі – з більш докладними поясненнями \ описами.

«Як приборкати час?» відмінно підійде тим, у кого немає часу читати тонни літератури, а методи потрібні – автор зібрала для вас усі інструменти.

Юлія: Можу додати, що такий формат книги – наче збірка вправ та ідей, що підходить для батьків, які хочуть швидко переглянути інструменти тайм-менеджменту і знайти щось прийнятне для себе. Тут майже немає аналізу, тому для більш глибокого вивчення теми необхідно звертатися до іншої літератури, деякі з них автор наводить по завершенні книги.

Топ 3 цитати

Ірина: 

«Привчайте дитину готувати речі для наступного дня. Якщо самі та не робите – навчайтесь разом, адже це добре допомагає організуватися вранці.»

«Усе, що малюк може помацати і побачити, він запам’ятає швидше. Діти молодшого віку не мають абстрактного мислення.»

«Якщо дитина чинить опір якому-небудь інструменту, відкладіть його і спробуйте використати дещо інше. Поверніться до того, що не сподобалося, за деякий час і відстежте реакцію.»

 

Юлія: 

«Базова основа тайм-менеджменту для малюків 1,5-3 роки – це поняття плину часу, зміни дня/ночі/пір року.»

«У малюків досить монотонний графік і “коротка” пам’ять, їм просто складно згадати, що ж такого особливого сталося за день.»

«Пам’ятаємо, що дитина – це дитина, яка хоче грати, бешкетувати і веселитися. Що вона нікому нічого не повинна, і ми приймаємо і любимо її безумовно.»

 

Анастасія:

«Пам’ятаємо, що малюки ще не сприймають абстрактних понять, у тому числі “час”. Тому ми добираємо наочний матеріал. Один з чудових інструментів для 3-6 років – пісковий годинник»

«Памятайте, що:

  • віковий поділ у нас умовний – одні діти щось схоплюють раніше, інші – пізніше;

  • не кожній дитині потрібні всі інструменти, але спробувати ми їм можемо дати, а там нехай самі вирішують, чи залишити це у своєму житті;

  • мама з татом або вже мають навички управління часом самі, або навчаються разом з дитиною.»

«Я вже згадувала про те, що якщо дитина сама не запланує свій час, то його запланують інші. Так само, якщо вона не вміє говорити “ні” і оберігати час на свої вправи, отже, вона говорить “так” часу для інших людей і їхніх справ.»

Кому варто прочитати

Анастасія: батькам, які не люблять багато читати і нічого не знають про тайм-менеджмент для дітей та дорослих.

Ірина:батькам, які не читають подібну літературу – інакше не знайдете нічого нового для себе. Також книга може бути цікава вихователям і вчителям молодших класів.

Юлія: батькам, вихователям та вчителям, які шукають швидкий рецепт тайм-менеджменту для дітей.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

9 thoughts on “#МамиЧитають: «Як приборкати час? 32 ідеї тайм-менеджменту для дітей»

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

Залишити відповідь