«Малий Вовчик» Іана Вайброу – дитяча книжка для поціновувачів мови

Час розповісти вам про мою найбільшу слабкість – серію про Малого Вовчика. Виходу кожної нової книги чекаю навіть більше, ніж власного дня народження. Що ж робить «Вовчика» таким особливим?

Наша любов почалась у 2008 році – саме тоді вийшла перша «Капосна книжка Малого Вовчика» (тоді ще у видавництві «Добра читальня»). Невдовзі світ побачила «Геройська книжка»... а потім запанувала тиша, поки за справу у 2012 році не взялось Видавництво Старого Лева.

30_12_03


Любий татко Малого Вовчика


Іан Вайброу – один із найтитулованіших британських дитячих письменників, який створив – задумайтесь на хвилину – більше прозових та поетичних 100 книжок для маленьких (і не дуже).

Уже в десять років Іан Вайброу заявив про свої письменницькі таланти, продавши місцевій газеті вірша про мертву кішку в коробці, але солідно писати книжки почав тільки в 1989 році.

Серія про «Малого Вовчика» з ілюстраціями Тоні Роса – найпопулярніша в його доробку. Наразі налічує 11 книг, але може бути й більше – побажаємо Іанові Вайброу доброго здоров’я та довгих років життя.

30_13_03

Українською «Малий Вовчик» зазвучав завдяки Орестові Стаднику та Вікторові Морозову. Уже вийшло у світ шість томів: «Капосна книжка Малого Вовчика», «Геройська книжка Малого Вовчика», «Школа привидознавства Малого Вовчика», «Малий Вовчик – лісовий детектив», «Піратська книжка Малого Вовчика» та «Малий Вовчик – отаман зграї».


З чого все почалось


Малий Вовчик ріс добрим і лагідним, а для порядного вовчого сімейства – це страшна ганьба. Тому батьки приймають вольове рішення й відправляють його до Школи Поганців до найбандитськішого вовка всіх часів і народів Вовчила Хижачила. Там Малого навчать, як стати справжнім капосним жахливцем, злюкою та нахабою.

Чи засвоїть Малий 9 капосних правил, щоб стати правдивим вовчком-задиракою… Щоб не спойлерити, скажу, що цей томик зібрав купу нагород у Сполученому Королівстві, а у фіналі не обійшлося без чарівних бобів.


Герой, детектив, пірат…


У першій книзі персонажів геть небагато, та згодом до Вовчика приєднується його менший братик Чухлик-Нюхлик (матусин пестунчик), голосистий кузен Репетун, ведмедик Нормус і галченя Гаврик. Не обходиться й без нових негативних персонажів, найпідступніший серед яких хитрий лис Крутихвіст, від якого так і разить перченим духом.

Усі книги про Малого Вовчика написані у форматі листів-щоденника, які пухнастик відправляє батькам. Він не тільки чемно ставить час, а і проставляє локалізацію (просто інстаблогер) і навіть ілюструє свої слова симпатичними малюнками.


30_17_03

«Малий Вовчик – отаман зграї»


Переходимо до найсвіжішого релізу серії – красивої зеленої книги зі страусом у шкарпетці. Цього разу Малому Вовчикові треба довести свій авторитет перед Псувачилом Гарч-Вовчингтоном – вовком, у якого під футболкою грають пружні м’язи. Але це не все, адже суперник улюбленого героя – ще той мажор, який гасає по лісу на автокемпері.

Хоча не тільки цим Псувачило допікає Малому – він ще й вибирає своїм талісмЕном Чухлика-Нюхлика, вовченя, яке ніколи не відзначалося вірністю ідеї. Тож тепер друзі мають місію – визволити молодшого братика, а ще з’ясувати, куди поділися кролики (тому що кролики – це не тільки цінне хутро….).


Скарбничка закреслених неологізмів


«Малого Вовчика» варто читати тим, хто любить шалені пригоди та філологам (справжнім та латентним), яким хочеться щодня відкривати щось нове в мові. Саме тут ви дізнаєтесь, що таке бути «гордо вмитим» «половненим», «справдоливим» і «мордоміром» та як виглядає Троянський Лосось і купа інших дивовиж із Моторошного Лісу.

І не дивіться на те, що ці книжки для дітей від семи до десяти років, – переконана, там загубили один нулик вкінці.


Читати: Життя, іронія й мистецтво: 5 книг із картинками для дорослих

Читати: Вовк Собаця. Книга про життя для дорослих, які залишились дітьми


Придбати серію книжок в Yakaboo

Юлія Дутка
Трилероїд, інтроверт та психоаналітик-аматор. Ви хочете про це поговорити? За фахом - журналіст, та більше тяжію до редагування. Люблю соло-подорожі, важкий метал, м’яке світло, волохатих корів, Скандинавію та бензопили. Мрію попестити ісландських коників та потиснути руку Чакові Поланіку.
http://tarels.blogspot.com/%20

8 thoughts on “«Малий Вовчик» Іана Вайброу – дитяча книжка для поціновувачів мови

 1. size expert online Now that you’ve extra alternative than ever earlier
  than in your good residence hardware, listed here are the better of one of the best in good residence units you should purchase as we speak.
  Look by way of recipe books that particularly request you employ gradual-cooking, simmering,
  baking, broiling, and extra. Some widespread causes that folks dislike cooking embody the next: lack of ability, lack of
  confidence, boredom, or you might merely dislike the inevitable clear up way over
  you benefit from the strategy of cooking. Stimulate the senses along with your phrases – Have you ever ever seen how individuals ooh and aah over
  a platter of fajitas as it’s whisked by means of the dining room.
  Have gross sales gone down due to what that man stated within the film Sideways?
  I needed to slim down like two-dozen issues to
  do it, however I’ve lastly posted a prime ten listing for my favourite Food & Wine Classic experiences.
  We report on our experiences in constructing and managing these containers.

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 4. 97436 849005You will find some fascinating points in time in this post but I do not know if I see all of them center to heart. Theres some validity but I will take hold opinion until I appear into it further. Fantastic post , thanks and we want considerably more! Added to FeedBurner too 427905

Залишити відповідь