Про наймасштабніші книжкові фестивалі — Книжковий Арсенал і Book Forum — знають всі, хто хоч трохи цікавиться читанням. Та не лише Київ і Львів збирають книжкових черв’яків разом. Пропонуємо огляд цьогорічних фестивалів по всій Україні.
7-ий Мистецький фестиваль «Ї» в Тернополі
3 - 5 травня 2019
Фестиваль є симбіозом літератури, музики, живопису, фотографії та кіномистецтва. Впродовж трьох днів на відвідувачів очікуватиме книжковий ярмарок, мистецькі дискусії та презентації нових книжок. Серед спікерів наразі анонсували лише Олександра Ірванця та Юрка Позаяка, однак обіцяють також і інших відомих літераторів. Квитки на фестиваль вже можна придбати.
Kharkiv BookFest
30 травня - 2 червня 2019
Крім книжкового ярмарку під час цього фестивалю у Харкові проводяться також літературні слеми й різноманітні читання. Минулого року на відвідувачів чекали й нестандартні як для типового літфесту формати заходів: гра-бібліокешинг та пішохідна екскурсія.
Книжковий Арсенал (Київ)
22-26 травня 2019
Відомо фокус IX фестивалю – «Сусідство». Як зазначають організатори на сайті фестивалю, це тема співжиття, спільного буття на основі цінностей і домовленостей. Як у ширшому контексті – далекі й близькі сусіди, політичні й культурні, проблеми (добро)сусідства, партнерство і співробітництво в міжнародному вимірі. Так і у вужчому контексті – співжиття людей у межах однієї країни чи території, одного населеного пункту чи навіть будинку, про взаємопідтримку й емпатію, але також про конфлікт, протистояння або байдужість.
ShevaFest (Канів)
7-8 червня 2019
Минулого року на фестивалі читання зірок літератури відбувалось у форматі 24 годин поспіль. Учасниками були Лесь Подерв’янський, Іван Малкович, Володимир Цибулько, Софія Андрухович, Андрій Бондар, Ганна Улюра, Володимир Єрмоленко, Ірина Славінська.
Острів Європа (Вінниця)
14-16 червня 2019
Міжнародний фестиваль «Острів Європа» вже вдруге відбудеться на різних відкритих локаціях міста. Особливістю «Острова» є увага до малих мов, «камерних» літератур і локальних текстів, а також тих письменників, чиї твори в Україні ще не виходили окремими книжками. Серед учасників фестивалю – володарі престижних премій Європи та світу, представники країн Вишеградської четвірки, Балкан, Швейцарії та Німеччини.
У фокус цьогорічного фестивалю потраплять дві важливі річниці: 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР та 30-річчя падіння Берлінської стіни. Питання об’єднання, порозуміння й долання кордонів стане лейтмотивом як загальної, так і спеціальних програм.
Book Space (Дніпро)
21 - 23 червня 2019
Міжнародний книжковий фестиваль у Дніпрі вперше відбувся 28-30 вересня минулого року, представивши окремі майданчики з програмами для дітей і дорослих. У ярмарку взяли участь близько 50 видавництв. Літературна програма була насичена подіями, в яких взяли участь польський письменник Яцек Денель, директор Гарвардського українського наукового інституту Сергій Плохій, українські письменниці Оксана Забужко, Ірена Карпа, Ірен Роздобудько.
«Зелена хвиля» в Одесі
липень, 2019
Захід почався в Одесі як книжковий ярмарок ще 20 років тому, змінивши з 2017 свій формат на книжковий фестиваль із широкою програмою. У 2018 році фестиваль відбувся на легендарній локації «Зелений театр», у програмі були подані виступи Ростислава Семківа, Лариси Денисенко, Христі Венгринюк і Андрія Куркова, а також першого видавця книги «Гаррі Поттер і філософський камінь» Баррі Каннінгема.
Meridian Czernowitz (Чернівці)
5 - 8 вересня 2019
Загадкове Czernowitz — це назва австрійських Чернівців у 1774-1918 рр. На цих землях жили і творили Ольга Кобилянська, Пауль Целан, Юрій Федькович, Йозеф Бург. На фестиваль з’їжджаються поети, прозаїки, музиканти, перекладачі та літературознавці з різних країн — Німеччина, Австрія, Швейцарія, США, Ізраїль, Франція, Молдова, Нідерланди, Данія, Сербія тощо. Окремо фестиваль також займається книжковими проектами, видаючи та промотуючи книжки українських письменників.
Літературний Кураж Базар (Київ)
7 - 8 вересня 2019
Найкращі книги, найбільші видавництва, відомі письменники. Другий рік поспіль Кураж Базар і Yakaboo роблять класну кооперацію та збирають вершки літературної спільноти. Минулого року на відвідувачів чекав літературний лекторій, книги на будь-який смак та інтерактивні навколокнижкові активності. І у 2019 захід обіцяє бути не менш — якщо не більш — насиченим!
Book Forum (Львів)
18-22 вересня 2019
26-й Book Forum традиційно відбудеться у львівському Палаці Мистецтв та у понад 50 локаціях міста. Тема цьогорічного фестивалю ще не оголошена, стежте за новинами.
Черкаський книжковий фестиваль «Маестро»
жовтень (дати уточнюються)
Фестиваль уже двічі відбувався у Черкаській обласній філармонії. Щороку на нього з’їжджаються понад 7 тис. відвідувачів. Серед гостей заходу були Василь Шкляр, Оксана Забужко, Дара Корній, Артем Полежака, які виступили з власними лекціями та презентаціями.
Літературно-перекладацький фестиваль «TRANSLATORIUM» у Хмельницькому
4-6 жовтня, попередньо стежте за анонсами
Цей зосереджений на художніх перекладах, фестиваль проводиться за підтримки перекладацької групи «VERBація». Захід стартував в 2018 році, але планується, що він стане щорічним і традиційним для міста фестивалем. У його рамках відбуваються перекладацькі студії, зустрічі з менеджерами культури, презентації перекладацьких проектів, поетичні читання, ночі музики та поезії.
Запорізька книжкова толока
25 - 27 жовтня
Запорізька книжкова толока — щорічний фестиваль, який традиційно відбувається в жовтні. Впродовж толоки також діє фестиваль дитячої літератури «Книголісся» з різноманітними майстер-класами та читанням для всієї сім’ї. Цьогоріч фестиваль відбудеться вже вп’яте та буде присвячений екопроблематиці.
313 thoughts on “Сплануйте свій книжковий рік: Афіша літературних фестивалів України”