KYIV TWILIGHT ZONE

Давненько зі мною такого не траплялося. Сів на станції Поштова площа, відкрив книгу, підняв через хвилину очі – я на своїй Голосіївській. Містика якась.

Я взагалі рідко втрачаю контроль над тим, що відбувається. Вийшов з метро, ​​- порив вітру, дивні крики птахів, безглузда пара: сивий чоловік у хорошому костюмі й при цьому вельми неохайного вигляду разом зі своєю супутницею, вогненною красунею в чорній вечірній сукні стоять нерухомо, втупившись у верхівку тополі. У вечірній сукні. На Голосієво. На верхівку тополі. Мовчки. Вони так і не рушили, поки залишалися в полі зору. Точно, містика.

Думаю, тут вся справа в книзі. «Лиса гора» Сергія Головачова, із зеленою обкладинкою, де лінії зрізу смарагду, який опинився при пильному розгляді супутниковим знімком, складаються в химерну пентаграму.

Якщо відкрити – в середині дуже непогана проза, така собі літературна екскурсія містичними місцями Києва. Цікава і як екскурсія, і як література, і як вправа для розширення свідомості. Не в сенсі наркотиків, а з тим же ефектом, для досягнення якого психологи рекомендують іноді дивитися трилери та фільми жахів – що підламують звичну картину світу, це добре для розвитку. До речі, перебиваю сам себе, не тільки для розвитку. Натовпи тих, хто народилися тут, так само як і не в Києві, бездумно топчуть мостові, іноді кидають недопалки й інші залишки життєдіяльності на землю, не замислюючись про те, що вона не така вже й безсила, щоб залишити їхні дії без відповіді. Усвідомлення ж характеру місця проживання робить життя значно повнішим. І безпечнішим.

Почитаю «Лису гору», мабуть, вдома – адже якщо книга ухитряється «тримати» мене і після того, як її закрили – значить, щось містичне в ній точно є. А вдома все ж спокійніше. Пам’ятаю схоже почуття, коли жив в готелі на Брокені, дивному місці, де видіння починаються, варто лише закрити очі, а іноді й без цієї умовності.

За жанром і матеріалом книга Головачова – те, чого якраз не вистачало, – наскрізь київський міський роман, в міру інформативний, в міру захопливий, що розгортається тут і зараз, на тих же вулицях, в тому ж місті, який ми вибрали з мільйонів населених пунктів планети для життя. Кожен із власної причини. Одна з них – те, що це дивне і сильне місце, місто з душею, з історією, з похованими в ньому історіями та легендами, які поволі впливають на всіх нас. Визнаємо ми це чи ні.

Відразу зізнаюся – Ладу Лузіну не читав (книг вона мені не дарувала, а я занадто гордий), можливо, варто було б розглядати «Лису гору» в контексті її містичних київських романів, але поки не судилося :).

Слідуючи за автором, ми бачимо десятки героїв, лінії доль яких переплітаються на київських стежках, з вельми зловісним передчуттями стежимо за сюжетом, час від часу відволікаючись на беззвучні овації автору за влучні неологізми (мені дуже сподобалося «затваривание», наприклад) або описи топологічних подробиць знайомих і незнайомих, або на бажання полізти в мережу і погортати фото описуваних місць, їх відсутність в книзі позбавляє її частки документалізму, який тільки б зіграв їй на руку.

«Лиса гора» – перший роман тетралогії, другий готується до видання в «САМІТ-КНИЗІ», до вересня вийде, займу чергу почитати. Вибачте, відволікся, якісь дивні звуки з першого поверху долинають. Щось там не так. Піду подивлюся.

Мітя Хопта

Купити книжку в Yakaboo.ua

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

7 thoughts on “KYIV TWILIGHT ZONE

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь