20 книг, які змінюють життя

Талановитий письменник оперує словом, як майстерний маг-чарівник, передаючи потужний заряд енергії читацькій аудиторії. Його захоплююче чтиво спонукає до роздумів над власним буттям, зміни себе і навколишнього світу. Тому книги – це справжнісінька дієва «зброя», чудо, здатне кардинально змінити погляди людини. В цьому топі ми зібрали книги, які змінюють життя на краще — 20 видань, що надихають, вчать думати інакше.


22_14_06

Ольга Фреймут «Етикет. Школа пані Фреймут» 


Книга, яка доводить, що все в цьому житті можна встигнути. Головне – захотіти. І ні в якому разі не треба відкладати плани на потім! Жити зараз і сьогодні, реалізовуючи себе, щоб «в старості не залишитися з котом на колінах». Звід правил особистого етикету від екстравагантної української діячки викликає щирі суперечливі емоції: сміх і смуток, реальність і фантазії. Автор говорить про те, як знайти свою половинку, поплакати, вгамувати негативні емоції, завжди відмінно виглядати і, звичайно ж, полюбити себе разом з тими, хто поруч.


02_01_07

Наталя Могилевська. «Худеем вместе»


Якщо взяти книги, які змінюють життя, що вийшли останнім часом – ця робота, безумовно, найкраща з теми схуднення і особистісного зростання. Книга сповнена одвічної мудрості, розповідає про те, як подолати чорну смугу в житті, знайти сили для подальшого самостійного поліпшення себе у всіх іпостасях. Могилевська, а також її подруга, лікар-дієтолог Наталія Самойленко спростовують цілий ряд міфів про правильне харчування, досить глибоко висвітлюють тему ритму життя, метаболізму, дають дієві поради з гастрономії та здобуття внутрішньої гармонії. Безцінний матеріал, що дозволяє змінити життя на краще.


02_02_07

Марі Кондо. «Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди»


У вашому будинку купа непотрібних речей? Не знаєте, як позбавити себе від шопоголізму? Хоч скільки прибирай в будинку, а все одно немає почуття порядку? Ця книга змінює існуючий хід справ раз і назавжди. Автор дає цінні поради про те, як звільнитися від усього зайвого і знайти місце для найважливішого. І це стосується не лише матеріальних благ. Після прочитання книги ви не тільки скинете пару зайвих кілограм, нарешті знайдете власний стиль в одязі, але і, оточивши себе улюбленими речами, привабите кохану людину!


02_03_07

Марк Менсон. «Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем»


У книзі піднімається досить цікава тема — надлишку позитивного мислення. Автор вчить сприймати негатив критично, генерувати з нього життєву енергію, що неминуче призведе до позитивних змін. Хочете навчитися безболісно і жваво долати життєві проблеми, вичавлювати з мінімуму максимум, і таким чином удосконалюватися? Безумовно, цей матеріал для вас.


02_04_07

Віктор Франкл. «Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі»


Життєстверджуюча книга людини, яка пройшла пекло німецьких концтаборів. Філософ, психолог, вчений виводить власний психіатричний метод — логотерапія і введення поняття проактивності. Паралельно з, власне, історією перебування автора за стінами Дахау і Освенцима, автор стверджує, що те, як людина поводиться в кожній окремій ситуації, — це вибір самої людини. І завжди можна вчинити інакше. Канони Франкла досі застосовуються в психіатрії, а ця книга – відмінний спосіб усвідомити своє покликання, знайти додаткову життєву мотивацію.


02_05_07

Джейсон Фрайд. «Rework. Ця книга переверне ваш погляд на бізнес»


Амбітним підприємцям на допомогу! Книга вчить азам створення успішних проектів, наводить нетрадиційні методи і підходи до побудови бізнесу, маркетингових заходів, питання підбору персоналу. Багато в чому спростовує усталені думки. Дає потужний поштовх віри у власні сили і практичну базу для майбутніх звершень. Більше ніякої імітації бурхливої діяльності і зростання методом проб і помилок! На зміну Work приходить ReWork!


02_06_07

Ерік Берн. «Ігри, у які грають люди»


Ще одна корисна книга з розділу книги, які змінюють життя. Пізнайте невідому реальність, що цілком визначає наше буття! Відомий канадський учений, доктор аналізує понад 120 життєвих випадків, підтверджуючи думку про те, що життя – це і є гра. Гра подружня, ділова, сексуальна, в дружніх комунікаціях і т.д. У кожну з яких ми потрапляємо волею-неволею, і таким чином, пливемо за течією. Автор вчить, як не потрапити в тенета гри, позбутися стереотипів і адекватно розуміти природу людської сутності.


02_07_07

Кен Могі. «Икигай. Смысл жизни по-японски»


Книга для поціновувачів східних культур які одночасно прагнуть до активного саморозвитку. Кен Могі пропонує вивчити багатовікову японську філософію, канони якої призводять до довголіття і моральної нірвани. За допомогою ікігай ви навчитеся сприймати даність виключно з оптимістичної точки зору, будете знаходити задоволення в усіх справах. Що і призводить до гармонії з навколишнім світом і самим собою. У будь-якій сфері, після прочитання цієї книги, на вас очікує успіх. Як у професійній діяльності, так і на особистому фронті. Не дарма ця книга в списку «книги які змінюють погляд на життя».


02_08_07

Гері Чепмен. «Пять языков любви. Версия для тех, кто не состоит в браке»


Одна з небагатьох робіт на тему міжособистісних відносин, що мають принципову концепцію. На думку автора, любов — це ціла наука, і щоб в ній мати успіх, її спершу треба вивчити. У книзі дуже доступно розповідається про те, як правильно висловлювати почуття, будувати спілкування з близькими, щоб вони розуміли, як ви до них ставитеся. Вже згадана проблема подається з точки зору християнської моралі, на чітких життєвих прикладах, що, безумовно, робить книгу ціннішою для читачів. Якщо ви хочете пізнати тонкі моральні межі любові, реабілітувати найбезнадійніші стосунки, цю книгу варто прочитати.


02_09_07

Робін Шарма. «Монах, який продав свій Феррарі»


Історія життя адвоката-мільйонера, який в одну мить втратив інтерес до життя, прийшов до небувалої духовної кризи. Відмовившись від усіх благ, він цілком занурюється в культуру Тибету, намагаючись забути самого себе. І коли, здавалося, виходу немає, здійснюється диво — його життя набуває нових фарб! Джуліан, головний герой книги, пізнає мудрість, з якою можна подолати будь-які проблеми і перешкоди. Переоцінити власне буття, навчитися жити сьогоденням. Прийти до позитивного мислення, а головне, зрозуміти власне призначення. А тепер хоче поділитися цією мудрістю з вами. Якщо ви в пошуках схожих життєвих настанов, читайте книгу безперечно. На думку Якабу — це одна з найцікавіших робіт, що входять до переліку книг, що змінюють життя.


02_10_07

Сьюзен Кейн. «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати»


«Успішна людина обов’язково повинна бути веселою, енергійною, комунікабельною» — стереотип, що складався століттями. Але що, якщо ви не володієте подібними рисами? Вихід є! Автор спростовує другорядність інтровертів в суспільстві, яке болісно сприймає людей, що не відповідають нав’язаним стандартам екстраверсії. На прикладах показує, що інтроверсія — не вирок! Кейн дає поради для поліпшення морального і соціального тонусу, підвищує самооцінку і мотивує. Допомагає рекомендаціями в професійній діяльності, особистому житті, батькам, вчителям, кожній мислячій людині. Книга для взаєморозуміння з навколишнім середовищем, для визнання себе, гармонійного заповнення внутрішнього простору. Заслуговує на увагу, як інтровертів, так і протилежного полюса — екстравертів.


02_11_07

Стівен Кові. «7 звичок надзвичайно ефективних людей»


Супер популярна робота Стівена Кові, практичний посібник для тих, хто хоче покращити себе і стати більш ефективним. Тих, кому потрібні зміни в кар’єрі, сімейному житті, стосунках з рідними і друзями. Мотивуючий матеріал дає поштовх до роботи над собою, виховання твердого характеру. Який, в свою чергу, служить потужним фундаментом для побудови якісного і повноцінного життя, правильних переконань і світогляду, з яких створюється поведінка.


02_12_07

Наталія Клименко «Українська легко!»


Захоплюючий посібник для всіх, хто бажає набути нових навичок у знанні рідної мови, вивчити нові синоніми і фразеологізми. На сторінках книги у вигляді інфографіки розглядаються непересічні і досить складні приклади вживання слів в українській мові. Наводяться прості і зрозумілі правила, застосовуючи які в житті, ви назавжди позбудетеся суржику, русизмів,штампів, словесних оборотів і виразів, не характерних для української мовної традиції.


02_13_07

Людмила Саричева. «Пиши, сокращай. Как создавать сильный текст»


Класний матеріал, щоб відточити навички написання текстів найрізноманітнішого характеру, від рекламних до журналістських і публіцистичних. Створення ефективної розсилки, дієвих маркетингових матеріалів, лаконічність у викладі думки, способи позбавлення від мовного сміття, штампів — основні теми книги. 10 основних постулатів генерації справді стильного тексту. Копірайтерам, редакторам, програмістам, менеджерам, журналістам читати в обов’язковому порядку! Купити книги, які змінюють життя на краще, можна на сайті Yakaboo.


02_14_07

Келлі Макгонігал. «Сила волі. Шлях до влади над собою»


Якщо взяти всі книги, що змінили життя, то кращої на тему розвитку сили волі не знайти! Автор викладає дієву методику тренування навику, що дозволяє перемогти шкідливі звички, виробити в собі стрижень до нових перемог у бізнесі, спорті, стосунках. Як влаштоване наше мислення, що є причиною невиходу із зони комфорту— теми, розкриті в книзі повноцінно, з цікавими прикладами і фактами. 10-тижневий курс дозволяє розвинути «мозковий м’яз», ставши більш стійким до мінливого ритму життя, і досягти поставлених цілей.


02_15_07

Остін Клеон. «Кради як митець. Креативні «фішки», про які тобі ніхто не розповість»


Книга-порятунок для тих, хто боїться почати творити. Тут зібрані прості поради, написані простими словами, які знаходять відгук у кожному читачеві. Прості кроки для досягнення Великої Мети. Але не способом «крадіжки» чужих ідей, а через їх глибокий аналіз. Тобто переосмислення чогось цікавого з генерацією власного шедевра. Видання виконано у формі артбуку з конкретними порадами, прикладами й ілюстраціями про те, де і як брати ідеї для творчості.


02_16_07

Лора Вандеркам. «Я знаю, як їй все вдається. Тайм-менеджмент успішних жінок»


Відмінна книга, сповнена практичних порад щодо благоустрою часу, думок і бажань жінок. Корисні поради автора дають зрозуміти, як побудувати графік діяльності, щоб в ньому ще залишалося місце для себе. Знайти баланс між робочими й особистими справами. Судження Вандеркам побудовані на міцній дослідницькій основі — аналізі життєдіяльності успішних працюючих жінок з високим доходом. На прикладі сотень історій фахівець з тайм-менеджменту довела, що кожен може досягти всього, що хоче, і «мати все».


02_17_07

Дмитро Портнягін. «Трансформатор. Как создать свой бизнес и начать зарабатывать»


40 правил для налагодження успішного бізнесу, і все з однієї книги про життя! Догми, перевірені на практиці і методом помилок. Велика частина видання – тернистий шлях автора до вершини успіху. Це постійні виклики і суворі уроки життя, що дають безцінний досвід. Досвід, що дозволяє стати лідером, надзвичайно мотивує на досягнення найвищих результатів. Матеріал для тих, хто в пошуках впевненості у власних силах, імпульсу до початку нового життя, про яке ви так мріяли.


02_18_07

Ірвін Ялом. «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта»


Дивовижний нон-фікшн з 10 оповідань, заснованих на реальних подіях. 10 історій різних пацієнтів Ялома, точніше, історій їх лікування. А причини психологічних розладів тут найрізноманітніші: ставлення до жінок, як до беземоційних сексуальних об’єктів, а не як до людей; емоційний катаклізм у зв’язку з виходом на пенсію; сліпа закоханість в людину, яку в останній раз ти бачив вісім років тому. Надмірна любов до їжі, наслідком якої є самотність; страх спілкування з оточуючими людьми і т.д. Ситуації, на основі яких можна сформувати власне ставлення до тієї чи іншої ситуації, переосмислення своїх недоліків. З цієї книги про життя можна дізнатися про психіатрію, не як про науку, а з саме точки зору психотерапевта. Автор розмірковує нам двома проблемами: проблемою любові і проблемою страху перед смертю.


02_19_07

Говард Шульц. «Історія Starbucks. Усе почалося з чашки кави…»


Захоплююча історія однієї з найпопулярніших компаній у кавовій галузі. Приклад того, як подолати труднощі і досягти успіхів у бізнесі. Книга висвітлює період життя компанії в економічну кризу, розповідає, яким чином Starbucks у цей час вдалося втриматися на плаву, а потім, поступово, піднятися до вершини. Багато уваги приділено етичним принципам, атмосфері всередині компанії, відносинам керівної гілки і рядового менеджменту. Висвітлено підходи до роботи з клієнтами і багато іншого. Книга – відмінний приклад, що треба робити, щоб побудувати успішний бізнес.Читати: Проект Щастя. Шукаємо мотивацію у книжках

Читати: 7 книг, які пробудять твій творчий потенціал

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

100 thoughts on “20 книг, які змінюють життя

 1. Nice blog here! Also your site loads up very fast!
  What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

 2. Undeniably consider that which you said. Your favorite justification appeared to be on the internet
  the easiest factor to keep in mind of. I say to you, I certainly get annoyed even as other folks think about worries
  that they just don’t recognise about. You managed to hit the nail upon the highest and defined
  out the entire thing without having side effect , folks can take a signal.
  Will likely be back to get more. Thank you

 3. Very good blog! Do you have any tips for aspiring
  writers? I’m hoping to start my own site soon but I’m
  a little lost on everything. Would you propose starting with a free
  platform like WordPress or go for a paid option? There are so many choices out there that I’m completely confused ..
  Any recommendations? Bless you!

 4. An interesting discussion is definitely worth comment.
  I think that you should write more on this subject matter,
  it may not be a taboo matter but usually folks don’t speak
  about these topics. To the next! Cheers!!

 5. I’m truly enjoying the design and layout of your site.

  It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for
  me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your
  theme? Exceptional work!

 6. Very good blog you have here but I was curious about if you knew of any message
  boards that cover the same topics discussed here?

  I’d really love to be a part of community where I can get comments
  from other experienced people that share the same interest.
  If you have any suggestions, please let me know.
  Thanks a lot! ps4 games 185413490784 ps4 games

 7. After looking into a few of the articles on your site, I honestly appreciate your way of writing a blog.
  I bookmarked it to my bookmark webpage list and will be checking back soon. Take a look
  at my website too and let me know what you think.

 8. Woah! I’m really loving the template/theme of this website.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very difficult to get that “perfect balance” between user friendliness and
  visual appearance. I must say that you’ve done a excellent job with this.

  Also, the blog loads extremely fast for me on Opera.
  Exceptional Blog!

 9. Hi! Quick question that’s completely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
  My blog looks weird when browsing from my iphone4. I’m trying to find a template
  or plugin that might be able to resolve this problem.
  If you have any suggestions, please share. Cheers!

 10. Does your site have a contact page? I’m having a tough time locating
  it but, I’d like to shoot you an email. I’ve got some recommendations
  for your blog you might be interested in hearing.
  Either way, great blog and I look forward to seeing it develop over time.

 11. Its like you read my mind! You appear to know a lot about this,
  like you wrote the book in it or something. I think
  that you can do with a few pics to drive the message home a bit, but other than that, this
  is excellent blog. A great read. I will certainly
  be back.

 12. Write more, thats all I have to say. Literally,
  it seems as though you relied on the video to make your point.
  You clearly know what youre talking about, why throw away
  your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving us
  something enlightening to read?

 13. I absolutely love your site.. Excellent colors & theme.
  Did you develop this site yourself? Please reply back as I’m looking to create my very own website and want to know where you got this from or what the theme is named.

  Thank you!

 14. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 15. scoliosis
  Simply desire to say your article is as surprising.
  The clarity in your post is simply great and i can assume you’re an expert on this subject.
  Fine with your permission allow me to grab your RSS
  feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the rewarding work.
  scoliosis

 16. scoliosis
  What i do not understood is actually how you’re now not really much
  more smartly-liked than you might be now. You’re so intelligent.
  You already know therefore considerably in relation to this matter, produced me in my opinion consider it from a lot of varied angles.
  Its like men and women don’t seem to be interested
  until it’s something to do with Woman gaga!
  Your individual stuffs excellent. All the time deal with it up!
  scoliosis

 17. Hey there! I’ve been reading your site for some time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Kingwood Texas!
  Just wanted to tell you keep up the good work!

 18. After I originally commented I appear to
  have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from
  now on every time a comment is added I receive 4 emails with the same comment.
  There has to be an easy method you can remove me from that service?
  Kudos!

 19. Simply want to say your article is as amazing. The clarity in your post is simply nice
  and i could assume you are an expert on this subject.
  Fine with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up to
  date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the gratifying work.

 20. I loved as much as you’ll receive carried out right here.

  The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.
  nonetheless, you command get bought an nervousness over that you wish be delivering the following.
  unwell unquestionably come further formerly again since exactly the
  same nearly very often inside case you shield this increase.

 21. I need to to thank you for this very good read!!
  I definitely enjoyed every bit of it. I have got you book-marked to look at new stuff you post…

 22. You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be actually something which I think I would never understand.
  It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I’ll
  try to get the hang of it!

 23. Thanks for one’s marvelous posting! I actually enjoyed reading it,
  you may be a great author.I will ensure that I bookmark your blog and will
  often come back later on. I want to encourage you continue your great
  posts, have a nice day!

 24. Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that
  it is truly informative. I’m going to watch
  out for brussels. I will be grateful if you continue this in future.
  Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!

 25. hi!,I really like your writing so much! percentage we communicate extra approximately your article on AOL?
  I require an expert on this area to resolve my problem.

  May be that is you! Having a look forward to see you.

 26. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems
  as though you relied on the video to make your point.
  You clearly know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something informative to read?

 27. I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was
  great. I don’t know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 28. Wonderful items from you, man. I have remember your stuff previous to and you are simply too magnificent.

  I really like what you’ve received here, really like what you’re stating and the way in which you assert it.
  You are making it entertaining and you continue to take care of to keep it
  smart. I can’t wait to learn much more from you. That is actually a wonderful site.

 29. Hmm is anyone else having problems with the images on this
  blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any responses would be greatly appreciated.

 30. hello!,I like your writing very much! share we be in contact more approximately your
  post on AOL? I need an expert in this area to
  unravel my problem. Maybe that is you! Taking a
  look forward to peer you.

 31. Greetings from Idaho! I’m bored at work so I
  decided to browse your site on my iphone during lunch break.
  I really like the knowledge you provide here and can’t wait to take a look when I get home.
  I’m shocked at how fast your blog loaded on my cell phone ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways,
  wonderful site!

 32. Hello there! This article couldn’t be written any better!
  Going through this article reminds me of my previous roommate!
  He constantly kept talking about this. I most certainly will forward
  this article to him. Fairly certain he’ll have a good read.
  Thank you for sharing!

 33. Today, I went to the beachfront with my children. I found a
  sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell to
  her ear and screamed. There was a hermit crab inside and
  it pinched her ear. She never wants to go back!
  LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!

 34. Definitely imagine that that you stated. Your favorite reason appeared to be at the web
  the simplest thing to bear in mind of. I say to you, I certainly get annoyed whilst people think about concerns that
  they plainly do not realize about. You managed to hit the nail
  upon the top as neatly as defined out the entire thing with no need
  side effect , other people can take a signal. Will likely be again to get more.
  Thank you

 35. Having read this I thought it was very enlightening.
  I appreciate you taking the time and energy to put this article together.
  I once again find myself personally spending a significant amount of
  time both reading and commenting. But so what, it was still
  worthwhile!

 36. I seriously love your website.. Great colors & theme. Did you develop this website yourself?
  Please reply back as I’m trying to create my own personal website and want to know
  where you got this from or what the theme is called.

  Kudos!

 37. Hi are using WordPress for your site platform?

  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create
  my own. Do you require any html coding knowledge to
  make your own blog? Any help would be greatly appreciated!

 38. Thanks for your personal marvelous posting!
  I certainly enjoyed reading it, you’re a great author.
  I will make certain to bookmark your blog and definitely will come
  back very soon. I want to encourage you continue your great
  work, have a nice morning!

 39. Wonderful post but I was wanting to know if you could write a litte more on this topic?
  I’d be very thankful if you could elaborate a little bit more.

  Cheers!

 40. Hi there! I know this is kinda off topic but I’d figured I’d
  ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest authoring
  a blog post or vice-versa? My blog discusses a lot of the
  same subjects as yours and I think we could greatly benefit from
  each other. If you might be interested feel free to
  send me an e-mail. I look forward to hearing from you!
  Excellent blog by the way!

 41. Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading?
  I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s
  the blog. Any responses would be greatly appreciated.

 42. Hello! I could have sworn I’ve visited your blog before
  but after going through some of the articles I realized it’s
  new to me. Nonetheless, I’m certainly happy I came across it and I’ll be book-marking
  it and checking back frequently!

 43. Greetings from Ohio! I’m bored at work so I decided to browse
  your blog on my iphone during lunch break.
  I really like the info you provide here and can’t wait to take a look when I
  get home. I’m amazed at how quick your blog loaded on my cell
  phone .. I’m not even using WIFI, just 3G ..
  Anyways, amazing site!

 44. First of all I would like to say excellent blog!
  I had a quick question that I’d like to ask if you do not mind.
  I was interested to know how you center yourself and clear your mind
  before writing. I’ve had difficulty clearing my thoughts in getting my
  ideas out. I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are generally
  wasted simply just trying to figure out how to begin. Any recommendations or
  tips? Thanks!

 45. Fantastic beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how could i subscribe for a blog site?
  The account helped me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept

 46. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 47. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 48. Thanks for the good writeup. It actually used to be a leisure account it.
  Glance complicated to more introduced agreeable from
  you! However, how could we keep up a correspondence?

 49. Your blog is meaningful, I have read many other blogs but your blog has persuaded me, I hope in the coming time you will have more great blogs to share with readers.

 50. Banyak bettor slot online di indonesia yang bermain judi slot pada platform joker123, karena platform tersebut sudah sangat berpengalaman dan terbukti memberikan banyak sekali keuntungan buat seluruh bettor nya.

Залишити відповідь