Вчимося заспокоюватися і знаходити себе: книжки про йогу від інструктора Ольги Римської

Йога допомагає навчитися самоорганізовуватися, заспокоюватися і відпочивати. Ми розпитали Ольгу Римську, які книги прочитати, щоб краще зрозуміти що таке йога, як правильно виконувати йогівські пози (асани), а також для натхнення перед поїздкою в йога-тур.

Ольга Римська — викладачка йоги, керівниця порталу ВДОХновение Yoga Tour, на якому представлені йога-тури в Україні та за її межами, курси для викладачів йоги, а також багато корисної інформації для початківців і досвідчених практиків: відео-уроки, статті тощо.

Якщо ви почали займатися йогою нещодавно або ж просто хочете дізнатися більше про йогу — ця книга стане чудовим інструментом для цього. Вона написана в літературному жанрі дуже доступною мовою та в легкій і ненав’язливій формі розкриває філософію і суть йоги. Просто про головне, саме так її можна схарактеризувати.

Головна героїня книги — молода тибетська дівчина, яка потрапляє в індійську в’язницю і завдяки практиці йоги змінює світогляд співробітників в’язниці і їх близьких. Книга вчить продовжувати практику не дивлячись ні на що, бути вірним собі і вірити в людей, якими б вони не були. У формі діалогу між головними героями ми дізнаємося про те, як йогівські вправи (асани) можуть впливати на наш розум, як взаємопов’язані наші думки і вчинки з нашим фізичним самопочуттям зараз і як можуть вплинути на нього в майбутньому. Йде розбір моральних принципів, роботи енергетичних каналів і законів карми. І все це доступною для читача мовою. Прекрасна книга для знайомства з філософією йоги!

Цитата з книги: «Самоконтроль не дає нам створювати самим собі неприємності в майбутньому. Насправді це просто гарне поводження з самим собою в майбутньому, з тим собою, яким людині ще тільки належить стати».

Книга написана одним з найбільших вчителів йоги сучасності, який практикував йогу понад 70 років, автор напрямки йоги під назвою «Айенгар йога», яка має мільйон послідовників по всьому світу. У книзі автор розповідає про філософію йоги доступними словами, відкриваючи перед читачами розуміння того, що таке пранаяма, асана, медитація, коші, яма і ніяма. Викладена в книзі інформація структурована і дозволяє читачеві скласти загальну картину про основні поняття в йозі і надихнутися на практику довжиою в життя.

Цитата з книги: «Світло, який йога здатна пролити на Життя, — це щось особливе. Воно перетворює всіх і кожного. Ми не просто починаємо бачити все в новому світлі — все наше єство тремтить і видозмінюється, а нові знання зводяться в мудрість».

Одна з моїх найулюбленіших книг з йоги. Вона не завжди легко і просто читається, комусь може здатися навіть складною в сприйнятті, але несе в собі колосальні знання і розуміння глибинної суті йоги. Книга розповідає про життєвий шлях Парамаханса Йогананди, одного з найбільших Вчителів 20 століття. На сторінках книги ми спостерігаємо життя автора від простого індійського хлопчини до Гуру з учнями по всьому світу.

Книга охоплює важливі аспекти ставлення до релігії, описує складнощі проходження обраним шляхом, важливості пошуків свого Учителя. У книзі описано містичний досвід людей, які досягли найвищого щабля йоги — самадхи. Якщо практикуючи йогу у вас є багато питань без відповідей, то саме ця книга може дати відповідь на більшість з них.

Цитата з книги: «Пам’ятайте завжди, що ви нікому не належите і вам не належить ніхто. Подумайте, що коли-небудь вам доведеться раптово залишити все в цьому світі, так що заводьте тепер знайомство з Богом, – говорив великий гуру учням. – Готуйте себе до астральної подорожі смерті щоденним катанням на повітряній кулі богосприйняття. Внаслідок помилки ви сприймаєте себе як торбинку з м’яса і кісток, яка в кращому випадку є гніздом бід. Медитуйте невпинно, щоб швидше побачити себе нескінченною сутністю, вільною від будь-якого горя. Перестаньте бути бранцями тіла; користуйтеся таємним ключем крия, вчіться йти в Дух ».

Книга описує особливості виконання багатьох асан (поз) йоги, а також має якісні зображення, в яких виділені робочі м’язи — дуже зручно, якщо ви хочете познайомитися з дією асан зсередини.

Часто на занятті йогою інструктор проговорює, які м’язи повинні працювати в асані, а які потрібно розслабити — не завжди це легко зрозуміти і зробити, особливо новачкові. На прекрасних ілюстраціях цієї книги ми можемо ознайомитися з робочими м’язами кожної з асан і надалі застосовувати цю інформацію для більш коректної роботи на занятті в залі. Також в книзі знайдете багато корисної інформації про механіку дихання, роботу діафрагм, бандхи й будову хребта.

Ця книга ніяк не відноситься до йоги. Вона більше про любов до Індії — батьківщині йоги. Якщо ви збираєтеся на навчання йоги в Індії, то ця книга прекрасно допоможе вам познайомитися з колоритом, звичаями, смаками й менталітетом її жителів, різновидом станів і особливостями цієї країни. Книга описує історію побіжного злочинця австралійця, який волею долі опинився в Індії, де зустрів свою любов, повністю поміняв світогляд і ставлення до людей ставши частиною індійської спільноти. Книга показує справжні відносини між людьми, вміння бути вірним собі, не здаватися в будь-яких ситуаціях і бачити прекрасне там, де його здавалося б немає. Книга написана дуже легко і цікаво, так що стрімкоплинні події не залишать вас байдужими.

Цитата з книги: «Істина в тому, що немає хороших чи поганих людей. Добро і зло не в людях, а в їхніх вчинках. Люди залишаються просто людьми, а з добром чи злом їх пов’язує те, що вони роблять — або відмовляються робити. Істина в тому, що в одній миті справжнього кохання, в серці будь-якої людини — і найблагороднішого з усіх, і найбільш пропащого — укладене, як в чашечці лотоса, все життя, весь її сенс, зміст і призначення. Істина в тому, що всі ми — кожен з нас, кожен атом, кожна галактика і кожна частинка матерії у Всесвіті — рухаємося до Бога».

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

6 thoughts on “Вчимося заспокоюватися і знаходити себе: книжки про йогу від інструктора Ольги Римської

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. 351855 49378An fascinating discussion is price comment. I feel that you ought to write extra on this topic, it may well not be a taboo topic but generally individuals are not enough to speak on such topics. Towards the next. Cheers 239240

Залишити відповідь