Які книжки вражали співробітників Yakaboo у 2019 році

Всі навколо підбивають підсумки, згадуючи, що ж хорошого 2019-ий їм приніс. Ось і співробітники Yakaboo вирішили замислитися над тим, яка книга з їхнього запасу прочитаних стопок за рік була як ніколи доречною в ці насичені 365 днів. Що ж, розповідаємо про книжки, якими цьогоріч жила наша команда:

Катерина Дмитрієва, трейд-маркетолог

Отже, офіційно — моя книга-відкриття року! 🔥

Такої смачної та поетичної української мови я раніше не зустрічала, правда!

Проковтнула за два дні, не відірватися. 

🌹Сюжет — Австро-Угорська імперія, кінець 18 століття, Станіслав, незвичайна сім’я, мистецтво, світські візити і побут, примари минулого, інтриги, взаємини, переплетення доль, міські замальовки, згадки про карпатські місця, куди ми з вами й зараз їздимо.

А який фінал, ох! Спочатку вас ведуть туди, куди потрібно автору, а тільки потім — до справжньої розв’язки.

🥞 Вишукано і смачно — повторюся — в прямому і переносному сенсі. Про їжу написано так, що слинки течуть.

👸 Цілісний, захопливий, зворушливий роман. І вже дуже чекаю екранізацію в наступному році🖤

Богдан Горбай, директор Yakaboo Publishing

Колосальне задоволення від прочитання, яке тримало біля книги навіть глухої ночі. Читаючи, ти прямо чекав чогось темного і не зовсім приємного на наступній сторінці. Однак з радістю і трепетом її перегортав) Правда, книга дуже похмура, із самого початку, чи навіть з назви, нічого хорошого не передчуваєш. Бундючний старий капітан, молодші легковажні офіцери, строкатий набір матросів, половина з яких до криги та холоду просто не були готові. Далі веселіше – крайня північ, холод, айсберги, паковий лід і чудовисько з-під книги. Безвихідь замерзлих в льодах, раптові жахливі смерті, гротескний карнавал… Цей ряд можна продовжувати. Здається, ніби автор заводить тебе по вузькій стежці в темний небезпечний ліс. І опиратися цьому немає сенсу, бо цікаво, що буде далі)

Всім, хто любить горор, історію, мандри, етнологію, але в ширшому сенсу — книжковим гурманам. «Терор» читається на одному диханні. Enjoy!

Катерина Поліщук, дизайнерка

Азійська література в цьому році стала новим відкриттям для мене. Вразила настільки, що я досі обдумую текст цієї книжки.

Збагачена символізмом та метафорами, вона не просто переносить у світ автора, а дає привід задуматись над своїм баченням реальності. Ця історія трагічна, без чіткого фіналу. Я дуже переживала за героїв, та не могла до кінця зрозуміти, який саме образ хотів змалювати автор. 

Книжка стала ніби тягарем для мене, бо у своїх думках ти безперечно захочеш розв’язати проблеми персонажів, навіть якщо і не планував цього робити. Для мене це важче за Кінга, бо в нього ми хоча б розуміємо, що історія має нереалістичний підтекст, а тут — ні, все справжнє.

Картинка в моєму сприйнятті була завжди сіра. І лиш окремі описи сприймалися з нотками світлих відтінків.

Вважаю, що автор зробив максимально точний опис переживань через зображення зовнішнього середовища. Це взагалі дуже круто, коли автор майстерно володіє вмінням зробити так, аби ми (читачі) одразу занурювались у той стан.

Три слова: Переживання, Монохром, Символізм.

Світлана Корнієнко, менеджерка з продажів B2B

Вона в мене довго лежала, купила її ще на розпродажі у Видавництві Старого Лева, і все ніяк до неї руки не доходили. Витягнула навмання зі стопки ще не прочитаних книг, і вирішила прочитати. А вийшло так, що саме ця книжка і стала для мене найбільш вражаючою цьогоріч.

Це історія індійської сім’ї очима двох близнюків — хлопчика і дівчинки, які живуть десь у 60-70-ті рр.. Від самого початку книжки вже знаєш, чим вона закінчиться, авторка цього не приховує. Тут важливо те, як саме вона підводить до цих подій, які описуються ще на початку і до яких герої приходять аж у кінці. І коли все найяскравіше відбувається на останніх 25-35 сторінках, у тобі просто вибухає шквал емоцій. Я навіть розревілась.

У книзі специфічний переклад, з галичанськими словечками, але це навіть додало їй колориту. Найпрекрасніше в ній те, що лінії часу постійно переплітаються, витікають з минулого в майбутнє, створюють окремі історії. Цим книга схожа, до речі, на твори Кейт Аткінсон.

Юлія Близнюк, SMM-менеджерка

У 2019 році було багато хороших книжок. Але лише одна вразила настільки, що не відпускала ще багато тижнів, і після неї решта книг здавалися бляклими і нецікавими. Це «Маленьке життя» Ганьї Янаґігари.

Рідко трапляються герої, яким співпереживаєш настільки сильно, як Джуду з цього роману. Головний герой книги – успішний нью-йоркський юрист. У суді він впевнений і жорсткий. У житті – закритий, дивакуватий, має проблеми зі здоров’ям. Його минуле – табу, яке він не обговорює навіть із трьома найближчими друзями. У дитинстві він пережив страшні події, які стали його жахіттям і тягарем на все життя. Згодом читач дізнається, що саме трапилося з героєм, і це перевершує навіть найбільш страхітливі припущення. 

Авторка дуже тонко описує психологію героїв. Вона майстерно затягує читача і змушує жити в цій історії. Це нелегке читання, виснажливе, яке тебе немов переїжджає катком. Останні 200 сторінок було дуже важко дочитувати – як морально, так і фізично. Сльози лилися безперервним потоком, стояли пеленою в очах, капали на сторінки. Коли переживаєш такі сильні емоції з книжкою, вона не просто стає однією з  улюблених – вона вже стає частиною тебе. 

Надія Потоцька, керівниця SMM-напрямку

Моя книжка 2019 – це «Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо». Читаю вже вдруге за півроку – і все одно дивуюсь.

У «Фактології» прекрасно усе: логіка, пояснення, порівняння статистики за різні роки, тлумачення психології.

Книжка так сподобалась, що я готова загадати на новий рік, щоб її прочитав кожний дорослий українець 🙂 Можливо, після цього довіра до телебачення впаде, а зросте бажання перевіряти факти. Хороший такий скіл у 2020)

Книжка Гослінгів про реальні факти, ширші погляди на проблеми і здоровий глузд. Вона пояснює, чому ми ведемось на різні жахачки про «все пропало». А головне – «Фактологія» каже, що ще не все пропало. Життя за пару тисяч років стало кращим і навіть щодня поліпшується. Хоч і є багато страшних моментів. Але зараз не все так сумно і нам під силу зробити краще. Читайте «Фактологію», хапайте важливі дослідження!

Мар’яна Хемій, головна редакторка блогу Yakaboo

Роман Артема Чапая справив на мене глибоке враження – легкістю мови, цікавим сюжетом та глибиною порушених тем. А ще – добротою і оригінальним почуттям гумору. Уважні літературні критики вже розгадали головний секрет – письменник використовує у романі прийом очуднення, що дозволяє застосувати чимало дієвих трюків. 

Про цю книжку важко писати так, щоб водночас передати її атмосферу й не наспойлерити. Але вона однозначно належить до тих, які раджу прочитати. Тут багато щирого захоплення світом та чимало відкриттів про нас – побачених очима інших.

Вишня

Ольга Вишня, PR-менеджерка Yakaboo Publishing

Якби мене спитали про знакову книжку цього року два тижні тому, то я б назвала «Листи до Луцилія» Сенеки у перекладі Андрія Содомори (видавництво «Апріорі»). Але днями я прочитала книжку Тараса Прохаська «Так, але…» (видавництво Meridian Czernowitz) і зрозуміла, що саме її хочу порадити всім людям придбати і носити з собою, щоб у якісь невизначені чи бентежні моменти перечитувати і попускатись. Зрештою, вона з тої ж серії, що й Сенека, тільки Прохасько ближче і у часі, і у просторі. Можна сказати, що це збірка есеїв, чи філософських роздумів, про дуже прості речі, які нас оточують в побуті, про щоденні процеси, такі як снідання чи сон, любов, відпочинок, а ще дещо з історії української інтеліґенції, про фізичну культуру, про пізнання дитиною світу, ландшафти Карпат, а попри це тут спокій, умиротвореність, вдячність і мова, яка «не дзвенить, а важить».

Юлія Перекрест, випускова редакторка блогу Yakaboo

Чекала на вихід цієї книги, бо Жижек українською — справжній подарунок для любителів філософії. Він вважається одним із «попсових» авторів, та разом з тим і одним зі скандально-самобутніх, тому навіть дивно, що наш видавничий ринок приділяв йому так мало уваги. 

Саркастичні тексти Лакана, його психоаналітична теорія, в якій ти зразу розумієш, що «все пропало», але з цим треба змиритися, не може не вселяти віру в краще. І Жижек про це пише так, що хочеться повірити лише в одну істину: людина не може контролювати те бажання, яке в ній закладено. Але саме через це бажання і всі біди: невдалі стосунки, спричинені людиною екологічні катастрофи, злочинність… Тобто, для мене Лакан — як спосіб трохи скинути з себе тягар провини, усвідомити її — і йти виправляти свої помилки так, як мені це здається вдалим. Самі по собі конспекти семінарів Лакана бувають заскладними для розуміння, їх писали різні його учні, а перекладу цих текстів та його Écrits годі й чекати, бо книжки вийдуть надто ризикованими для видавців. Тож роздуми про лаканіанську теорію від Жижека — це найкращий варіант отримати насолоду від того, як потроху складні ідеї пояснюються філософом крізь призму сучасної культури, зокрема крізь кіно, книги, приклади з суспільно-політичного життя, та стають простими і близькими.

Зізнатися чесно, книгу використовувала навіть як такий собі універсальний порадник — коли було важко розібратися в чомусь, відкривала на будь-якій сторінці й перечитувала. Це надихало на правильну лінію мислення про проблему. Звісно, «суперник» Жижека Джордан Пітерсон також вразив своїми «12 правилами життя», та його книгу довелося читати дуже неспішно, в нього неквапливий, медитативний ритм, тоді як мій скажений темп діяльності на момент розгляду «Як читати Лакана» потребував саме швидких блискавичних запалів думки. Тож для розпещених технологіями адептів кліпового мислення ця книжка — те, що треба.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

207 thoughts on “Які книжки вражали співробітників Yakaboo у 2019 році

 1. I’m curious to find out what blog system you have been using?

  I’m having some small security problems with my latest blog and I would like to
  find something more secure. Do you have any recommendations?

 2. Thanks for the good writeup. It in fact was a enjoyment account it.
  Glance advanced to more delivered agreeable from
  you! However, how could we keep up a correspondence?

 3. I am not sure the place you are getting your information, but great topic.

  I must spend a while studying more or understanding more.
  Thanks for wonderful information I used to be on the lookout for this information for my mission.

 4. Hey there I am so delighted I found your weblog, I really found you by
  error, while I was looking on Bing for something else,
  Regardless I am here now and would just like to say kudos for a incredible post and a all round thrilling
  blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all at the moment but I have
  bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I
  have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the excellent work.

 5. Hi my family member! I want to say that this article is
  amazing, great written and come with approximately all significant
  infos. I would like to look extra posts like this .
  games ps4 185413490784 games ps4

 6. Great post. I was checking continuously this weblog and I am inspired!

  Extremely helpful info specifically the remaining part :
  ) I take care of such information much. I
  used to be looking for this certain information for a long time.
  Thank you and best of luck.

 7. Excellent post. I was checking continuously this blog and I
  am impressed! Extremely useful information specifically the last part :
  ) I care for such info a lot. I was looking for this particular info for a very long time.
  Thank you and good luck. asmr 0mniartist

 8. Its like you learn my mind! You appear to grasp so much
  approximately this, such as you wrote the book in it or something.
  I believe that you just can do with some p.c. to pressure the message house a bit, but other than that, that is great
  blog. A fantastic read. I’ll definitely be back.

 9. Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger,
  and I was wanting to know your situation; many of us have developed some nice procedures
  and we are looking to exchange strategies with other folks,
  be sure to shoot me an e-mail if interested.

 10. You’ve made some decent points there. I looked on the
  internet to learn more about the issue and found
  most people will go along with your views on this web site.

 11. Hi would you mind letting me know which hosting company you’re utilizing?

  I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and I must
  say this blog loads a lot faster then most.
  Can you suggest a good hosting provider at a reasonable
  price? Kudos, I appreciate it!

 12. After looking over a handful of the articles on your web
  site, I honestly like your technique of blogging.

  I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back in the near
  future. Take a look at my website as well and tell me your opinion.

 13. I am extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog.
  Is this a paid theme or did you modify it yourself?
  Anyway keep up the excellent quality writing, it’s rare to see a great blog
  like this one these days.

 14. Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit
  and sources back to your website? My blog site is in the exact same area
  of interest as yours and my visitors would genuinely benefit from a
  lot of the information you present here. Please let me know if this alright with you.
  Appreciate it!

 15. scoliosis
  I got this web page from my pal who shared with me concerning this site and at the
  moment this time I am visiting this web site and reading
  very informative articles or reviews here. scoliosis

 16. Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is important and all. But think about if you added some great images or video
  clips to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with pics and clips, this
  site could certainly be one of the most beneficial in its field.
  Excellent blog!

 17. Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading?
  I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any suggestions would be greatly appreciated.

 18. Excellent blog you have here but I was wanting to know if you knew of any forums that cover the same topics
  talked about in this article? I’d really like to be a part of
  community where I can get suggestions from other
  knowledgeable people that share the same interest. If you have any suggestions, please let me know.
  Thanks!

 19. hi!,I really like your writing so much! percentage we keep in touch
  more approximately your article on AOL? I require an expert in this space to
  solve my problem. Maybe that is you! Looking ahead to see
  you.

 20. you’re actually a just right webmaster. The web site loading
  pace is incredible. It seems that you are doing any unique
  trick. Moreover, The contents are masterwork. you have
  performed a great activity in this matter!

 21. Hi! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I genuinely enjoy reading through your articles.

  Can you recommend any other blogs/websites/forums that deal with the
  same topics? Appreciate it!

 22. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 23. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 24. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 25. Your style is unique compared to other folks I have read stuff from. Many thanks for posting when you have the opportunity, Guess I will just bookmark this page.

 26. A fascinating discussion is definitely worth comment. I do believe that you should publish more about this subject, it may not be a taboo subject but generally people do not discuss such issues. To the next! Many thanks!!

 27. Hi there! I could have sworn Iíve been to this blog before but after browsing through many of the posts I realized itís new to me. Nonetheless, Iím certainly pleased I discovered it and Iíll be bookmarking it and checking back often!

 28. When I originally commented I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on whenever a comment is added I recieve four emails with the exact same comment. There has to be a means you are able to remove me from that service? Thanks!

 29. You’re so awesome! I don’t think I’ve read through anything like this before. So great to discover somebody with a few genuine thoughts on this subject. Really.. thank you for starting this up. This website is one thing that’s needed on the internet, someone with a bit of originality!

 30. Hello there I am so glad I found your website, I really found
  you by mistake, while I was searching on Yahoo for something else, Anyhow I am here now and would
  just like to say cheers for a remarkable post and a all round exciting blog (I also
  love the theme/design), I don’t have time
  to read it all at the minute but I have bookmarked it and also included your RSS
  feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the excellent b.

 31. I’m not sure where you are getting your info, but great topic.

  I needs to spend some time learning more or understanding
  more. Thanks for great information I was looking for this
  information for my mission.

 32. Superb site you have here but I was wanting to know if you
  knew of any message boards that cover the same topics discussed in this article?
  I’d really like to be a part of community where I
  can get advice from other experienced people that share the
  same interest. If you have any suggestions, please let me
  know. Bless you!

 33. Good day! I know this is kind of off topic but I was wondering
  if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m having
  difficulty finding one? Thanks a lot!

Залишити відповідь