Казочки на ніч для дорослих

Коли я вперше побачила цю книгу в книгарні, то відразу, навіть не відкриваючи, зрозуміла, що прочитаю її. Хоча цирк не люблю взагалі. Завжди шкода тварин, та й різноманітні фокуси не викликають захоплення. А до всього цього ще й клоуни! Але цирк, який створила Ерін Моргенштерн – це дещо інше. Це справжня магія, від якої не так просто втекти. Та й вам самим цього не захочеться.


30 відмов від видавництв


Ерін Моргенштерн народилася 8 липня 1978 року в Массачусетсі. Вивчала театральне і студійне мистецтво в Коледжі Сміт.

«Нічний цирк» – дебютний, і поки що, єдиний роман письменниці, який вийшов в 2011 році. Цікавим є те, що майже тридцять видавництв спочатку відмовились видавати цю книгу. Але одне все ж ризикнуло. Роман посів друге місце в списку бестселерів New York Times та отримав кілька премій.

circusbm_2

Фото: starylev.com.ua

Зараз Ерін Моргенштерн живе з чоловіком в Нью-Йорку і працює над новою книгою. Крім цього вона малює, колекціонує прикраси зі старих ключів та удосконалює вміння робити коктейлі.


Заходьте обережно, і без вагань відчиняйте зачинене


Цирк приїжджає без попередження… Він просто з’являється там, де раніше нічого не було. Він ніколи не працює вдень, відчиняється в сутінках, зачиняється на світанку. А ще він чорно-білий, що робить його ще більш не схожим на звичайний цирк. Цей цирк нікого не залишає байдужим. Побувавши в ньому хоча б раз, люди ніколи його не забувають.

Мати Селії покінчила життя самогубством. Дівчинка мусить жити з батьком і з дитинства вдосконалює свої магічні здібності, щоб у майбутньому вступити в бій з невідомим суперником.

Покровитель Марко знаходить його в дитячому притулку, забезпечує його всім, але ніби тримає його у золотій клітці.
Вже дорослими Марко і Селія зустрічаються на арені цирку. І саме цирк стає місцем їх поєдинку.

Люди бачать те, що хочуть бачити. А найчастіше те, що їм кажуть, наче вони бачать.

«Нічний цирк» – неймовірно атмосферна книга. Адже цей цирк – чиста магія. Ніякого обману. Все відбувається насправді, все створене могутніми чарівниками. Складається враження, що головним героєм і є цирк, а всі події навколо є фоном. Одвічна боротьба добра і зла, переможна сила кохання, складні людські стосунки – це все лише декорації. А з іншого боку, саме це все надає сил цирку і всім, хто до нього причетний.


В романі провідна роль надається дрібним деталям, запахам, речам, котрі не відразу можуть привернути увагу, але є дуже важливими.

Стиль роману також незвичний. Все описано в теперішньому часі, спочатку важко зрозуміти хронологію подій.

Інколи роман аж надто похмурий, і ми не можемо передбачити його фінал.


«Нічний цирк» – така собі казочка для дорослих. Тут немає занадто складних речень і думок. Вам не треба пробиратись через складні мовні звороти. Ви не знайдете тут відповідей на одвічні життєві питання. Але й відірватись від читання у вас так просто не вийде. Вам обов’язково захочеться повернутись в цей чарівний світ ще раз.

Ця книга в першу чергу для шанувальників казок, фентезі, звичайно, цирку та всяких магічних фокусів.


Пряма мова


“Більшість із прозорих посудин здаються порожніми. Коли Бейлі дістається протилежного боку стола, він навмання бере в руки круглий, глиняний слоїк, укритий блискучою чорною емаллю, з круглою ручкою на кришці. Знімає кришку й зазирає всередину. Назовні випливає ледь помітна хмарка диму, але більше в слоїку нічого немає. Зазирнувши всередину, Бейлі відчуває запах тріскучого вогнища та пахощі снігу й смажених каштанів. З цікавістю дивиться глибше. З’являється аромат глінтвейну й карамелі, перцевої м’яти й тютюну для люльок. Свіжий запах ялинки. Зі свічок капає віск. Бейлі майже відчуває сніг, збудження й радісне очікування, солодкий смак смугастого льодяника. Усе це вабить, чарує й бентежить. За кілька секунд хлопчик кладе кришку на місце та повертає слоїк на стіл.”

“На прощання віщунка нагадує тобі, що майбутнє ніколи не викарбуване на камені.”


Купити книжку в Yakaboo.ua


Читати10 незвичайних казок, які варто читати у дорослому віці
Читати: Патрік Несс «Голос монстра»
ЧитатиНіколи не зраджуйте мріям

Ольга Галай
Викладач німецької мови. Мрійниця і фантазерка. Не люблю сидіти на місці, тому постійно шукаю нові захоплення – рукоділля, посткросинг, подорожі, кулінарія. Незмінними залишаються тільки книги. Це можуть бути детективи, трилери, казки, романтичні історії, класика, автобіографії. А до них ідеально підходять кава та плед. І кішка, якщо вона в настрої.

9 thoughts on “Казочки на ніч для дорослих

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  6. 280882 148302just couldnt leave your internet web site before suggesting that I truly loved the normal information a person supply for your visitors? Is gonna be once again ceaselessly to check up on new posts 998521

Залишити відповідь