10 несподіваних фактів про Ірену Карпу

Джерело фото: FB-сторінка Ірени Карпи

В рубриці «10 несподіваних фактів про українських письменників» на нестандартні запитання Yakaboo вже відповідали Оксана Забужко, Артем Полежака та Дмитро Лазуткін. На цей раз ми розпитали Ірену Карпу про те, що головне в житті, який алкоголь вона любить, які книги читати не варто, і ще про дещо цікаве.one


Ірена Карпа вважає, що головне в житті – це…

…не паритися тим, чим не парився би, знаючи, що лишилося жити останній день. Робити нагальне спокійно, не вигораючи при цому емоційно. Всі ці люди-уроди і неприємні збіги актуальні тільки на даний момент, а от завтра і через рік вашій дитині чи коханій людині точно не зайвими будете ви, здорові і притомні.


two


Ірена Карпа терпіти не може, коли в Фейсбуці…

…народ вихлюпує всю свою агресію і хейтерство, а в реальності боїться й перднути, «каби чєво нє вишло».


three


Якби Ірена Карпа потрапила на безлюдний острів і могла взяти з собою тільки 5 книг, то це були б…

  • Інструкція з виживання в джунглях (от прямо зараз скачала собі і надовго втикнула в процес конденсування питної води з мокрого листя),
  • Інструкція з виготовлення вибухівки і сигнальних ракет на дачі, в якій нічого немає
  • Довідник їстівності рослин і грибів (надивилася Into the Wild, спасибі)
  • Пустий товстий блокнот і олівець (можна?)
  • Багатотомник енциклопедії Larousse (це ж одна книга, просто дуже товста… і на розпал кастріка стане, якщо острів лисий).

four


З алкогольних напоїв Ірена Карпа надає перевагу…

…шампанському. От чим більше п’єш довше живеш, тим більше розумієш, що жодні італійські просеко і каталанська кава не замінять малесеньких бульок холодного французького брюту. І взагалі нервовим жінкам лікарі прописують по одному келиху шампанського вдень. (Та й не-нервовим варто в багажничку разом із запаскою возити пляшечку брюту, мало там шо).


five


Ірена Карпа радить навіть не витрачати часу на читання книг, які…

…вам не зайшли після десятої сторінки. Що це за дурна мода доїдати до кінця несмачну кашу, бо так виховано?! (Я сама така, борюся з цим, як можу).


six


Якби можна було випити кави з будь-яким письменником світу, Ірена Карпа вибрала б…

Віржіні Депант, вона живе неподалік.


seven


Ірена Карпа вважає, що було б добре, якби люди…

…менше розтринькували свій час на віртуальне життя, а більше жили реальним: дихали природою, мовчали на самоті у гарному місці, валялися на траві з книгою, вдивлялися в улюблену картину в найближчому музеї, кохалися, запрошували один одного в кіно і працювали сконцентровано, щоби більше часу лишалося на все перераховане вище.


eight


Якби ви спитали, що варто прочитати прямо зараз, то Ірена Карпа порадила б…

…Ромена Ґарі. Будь-яку книгу. Щоби зрозуміти французів. Це їхній статистично улюблений письменник, як Ґензбур — співак. І той, і той за походженням — східноєвропейські євреї.


nine


Ірена Карпа вважає, що якби всі люди на планеті читали книги, то…

…було би, як мінімум, тихіше.


ten


Ірена Карпа декілька разів перечитувала…

…підручник з алгебри у страшних снах.[irp posts=”29518″ name=”10 несподіваних фактів про Дмитра Лазуткіна “] [irp posts=”29151” name=”10 несподіваних фактів про Артема Полежаку “]
Тетяна Гонченко
Маю в житті чотири пристрасті: журналістика, подорожі, література і котики. Тож багато пишу, багато їжджу по світу, багато читаю і маю двох котиків. Зрештою, ці сфери тісно пов’язані: хороший журналістський текст – це теж література. А книги – це ще один спосіб подорожувати. Котики ж прекрасні самі по собі. Веду телеграм-канал про книжки: http://t.me/npzbvnkngchtn
https://www.facebook.com/atanoissapa

21 thoughts on “10 несподіваних фактів про Ірену Карпу

    Залишити відповідь