Кожна сторінка – то подорож внутрішніми глибинами пізнання. Кожне слово – відголосок пошуку власного я в буденній схемі людського існування. «Нижче» – це не роман, навіть не роман-подорож, не психологічний роман. «Нижче» – це спроба літературного дотику до прихованого внутрішнього життя.
Для авторки текст постає спробою розуміння жіночої сутності. Лабораторія дослідження, на перший погляд, замкнутої ієрархічної структури й людини як елементу в ній. Зміна портових декорацій, подорожі незвіданими океанськими глибинами, круїзи, люди, емоції створюють калейдоскоп нових відкриттів. Тоді як корабель, на який благополучно втікає героїня, стає метафоричним образом, адже ця «величезна біла гнітюче-блискуча машина» – це власне її приховане сприйняття себе й «Нижче», де на борту круїзного лайнера залишається вхід для екіпажу, стає можливістю визначення, кому вона дозволить заглянути в підводні течії її життя.
Ваше знайомство з нею, унікальною антигероїнею, відбудеться на борту круїзного лайнера. Вам уперше згадають про below і above. А згодом ви зрозумієте, що перед вами типова постмодерністка в дії, хаос у собі цілісно організований у художній текст.
Тут не буде надміру філософських відступів, психологічних описів чи безглуздих моральних повчань, але з кожною сторінкою ви подорожуватимете не лише незвіданими портовими містечками, познайомитесь із новими дивакуватими пасажирами, а й відкриватимете нові підводні рифи Поліниного життя. І це буде так майстерно зроблено, що ви б радше сказали, що побачили фільм під назвою «True story of her life» або щось на зразок цього.
Історія відчаю і зневіри, смутку від нерозділеного кохання, історія про пошуки власної «унікальної начинки», історія, яка після прочитання звучатиме шумом океанських хвиль і дещо навіть нехай не правдивим, але таким необхідним фіналом.
Семенишин Олена
Читати: Море хвилюється раз. Чи є життя на круїзному лайнері?
Читати: Ship Life. Сім місяців добровільного рабства. Уривок із книжки
2 843 thoughts on “Камертон «Нижче» – це спроба розуміння жінки”