Чому люди обирають самотність: рецензія на книгу «З Елеанор Оліфант все гаразд»

Так вже склалося, що ми полюбляємо копирсатися в чужих думках, справах і життях. А якщо те, що ми там знаходимо, ще й дещо дивне – то це ще цікавіше. В книгах про дивних людей ми можемо робити це не соромлячись – підглядати, осуджувати, шукати причини і власні відповіді.

«З Елеанор Оліфант все гаразд» – те, що треба в таких випадках, ви точно будете здивовані. Вам буде над чим подумати.


Ніколи не пізно здійснювати свої бажання


Авторка цієї книги – Ґейл Ханімен – народилася в місті Стерлінг в центральній Шотландії в 1972 році. Писати полюбляла ще з дитинства, але лише після сорока років наважилась на роман.

«З Елеанор Оліфант все гаразд» – дебютний роман письменниці. На його створення Ґейл наштовхнули думки про те, чому люди свідомо обирають самотність. Перші три розділи авторка відправила на конкурс. І хоча нічого тоді не виграла, її помітили і запропонували контракт. Зараз роман виданий в 30 країнах, готується екранізація з Різ Візерспун.


Живіть власним життям! А зі своїм Елеанор розбереться сама


Елеанор Оліфант стверджує, що з нею все гаразд. Їй майже тридцять, в неї є житло, робота, її життя розмірене і спокійне. Вона не має друзів, не ходить на побачення, не спілкується з колегами, ні з ким не розмовляє з вечора п’ятниці до ранку понеділка. А ще не знає, що можна допомагати іншим чи відчувати чиюсь підтримку. І взагалі їй ніхто не потрібен. Але в неї все гаразд. Вона сильна і самодостатня особистість і здатна самотужки керувати власним життям.

quote1

Часто здається, що мене тут немає, що я лише витвір власної уяви. Бувають дні, коли я відчуваю настільки легкий зв’язок з землею, що мені здається, ніби  нитки, котрі непомітно прив’язують мене до планети, схожі на осінню павутину, на тонкі нитки карамелі, які може розірвати сильний порив вітру, а тоді я злечу і полечу за вітром, ніби насінина кульбабки.


Помилитись можуть всі, а визнати помилку лише сильні


Як завжди в таких історіях має відбутися щось надзвичайне. Подія, яка раптово змінює все життя. Елеанор, наприклад, закохалась. І не просто в нового сусіда, а в справжню рок-зірку. Здається, що між  Елеанор і її коханим не так вже багато спільного ї їхні шляхи навряд чи перетнуться. Але дівчина вперто йде до своєї мрії. Хіба що їй трохи заважає новий колега. Бо через нього доводиться робити багато зайвих і непотрібних рухів – допомагати чужому чоловікові, іти на вечірку, спілкуватись з людьми.

І раптом дівчина розуміє, що всі ці зайві рухи їй тільки на користь. Виявляється, що вона може подобатись людям і бути комусь потрібною. Люди можуть бути добрими і дарувати приємні емоції. Про любов Елеанор знає зовсім мало…

quote1

У мене завжди було ліжко, у якому я могла спати, достатньо їжі, у мене був одяг і взуття. Я завжди була під наглядом дорослих. У світі живуть мільйони дітей, які не можуть сказати того ж про себе, на жаль. Якщо замислитися, то мені дуже пощастило.


Не хочете почути відповідь – не ставте запитань


Якась ненормальна  – перша думка про Елеанор. Ну не може людина в сучасному світі бути такою асоціальною. Вона ж не виросла на безлюдному острові. Чому доросла людина ніколи не відчувала тепла і турботи? В неї навіть немає потреби в цьому. Чому вона не має навіть елементарних соціальних навичок?

З кожним  розділом цих питань стає все більше і більше. Інколи ти боїшся рухатись далі, бо виникає думка, що до розгадки ти не дістанешся. Але ж відповіді мають бути на всі питання. І на все має бути певна причина. Можливо вона в тих шрамах, про які дівчина нікому не розповідає.

Не хвилюйтеся, всі загадки розгадаються, та ще й так, що мало не буде. Коли з минулого Елеанор виповзуть всі таємниці, ви просто відмовитесь у все вірити і захочете запхнути все назад, в найпотаємніші закутки пам’яті.


Обкладинки можуть бути оманливими


Мені захотілось прочитати «З Елеанор Оліфант все гаразд», бо я думала, що це буде весела і легка історія про дивну дівчинку, яка у фіналі стане нормальною, в неї все дійсно стане гаразд, кохання-зітхання і все таке. Я дуже помилилась. В мої плани точно не входило дивуватися тому, як Елеанор сприймає навколишній світ, жахатися від її спогадів чи «милих» розмов з матусею. А потім ще й переживати, як вона з усього цього вибереться. Та й чи вибереться взагалі.


Ольга Галай
Викладач німецької мови. Мрійниця і фантазерка. Не люблю сидіти на місці, тому постійно шукаю нові захоплення – рукоділля, посткросинг, подорожі, кулінарія. Незмінними залишаються тільки книги. Це можуть бути детективи, трилери, казки, романтичні історії, класика, автобіографії. А до них ідеально підходять кава та плед. І кішка, якщо вона в настрої.

11 thoughts on “Чому люди обирають самотність: рецензія на книгу «З Елеанор Оліфант все гаразд»

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  7. 793203 415622Located your weblog and decided to have a study on it, not what I typically do, but this weblog is wonderful. Awesome to see a web site thats not spammed, and truly makes some sense. Anyway, fantastic write up. 802899

Залишити відповідь