Дивна сімейка найдорожчих у світі

„Страшно веселе” свято вже зовсім поруч: саме час надихнути себе чимось моторошним для створення атмосфери. Якщо гарбуз вже вирізано, маски приготовано, а відповідний настрій ніяк не з’являється, „хелловінські” оповідки Рея Бредбері, а зокрема його книга „Ті, що постали з праху“ — чудовий варіант. Тут вам і різноманітні історії, і містика, і чари, і, звісно, казковість — відмітна риса усіх творів Бредбері.

Фантастичний чарівник


Рея Бредбері часто називають батьком-засновником фантастики, і це цілком слушно, адже він вивів жанр фантастики на новий рівень. Але, як на мене, основне в його творах — ледь відчутна, проте незмінна „чарівна” складова. Про що б тобі не розповідав дядечко Рей — космічні ракети, вампірів, смаглявих і золотооких марсіан чи підозрілих убивць — в усьому цьому все одно буде чарівність і легкість, невимушеність. А в фентезійних, чи то пак, містичних, романах Бредбері це відчувається найдужче.

Результат пошуку зображень за запитом "рей бредбері"
Фото: marieclaire.ru

„Ті, що постали з праху“ писалися понад півстоліття — з 1945 до 2000 року. Сюди ввійшли нариси попередніх оповідань автора, а проте роман цілком самостійний і самодостатній. І якщо ви зустрічаєте знайому сюжетну лінію, виникає відчуття, ніби побачили давнього приятеля. До речі, до створення цього роману був причетний також і Чарлі Адамс — творець славнозвісної „Сімейки Адамсів”.

Родинне щорічне свято


Книга складається з невеличких „клаптикових“ оповідок, на перший погляд, мало між собою зв’язаних. Проте загальна канва — Родина, що збирається на Хелловін, — прослідковується дуже чітко. А що в тій родині кого тільки немає, то й історії виходять напрочуд різноманітними. Тут і оживлення спогадів старого дідуся прониканням йому до голови, і Миша, що пройшла півсвіту, і дівчина, яка щоразу повстає з могили, щоб зникнути в материнській утробі… Слідкувати за ними дуже цікаво, поволі звикаєш до їхніх дивацтв і розумієш: вони — Родина. Саме так, з великої літери.

Як уже мовилося, книга написана дуже легко і атмосферно, не зважаючи на усю містичність змісту. Коли читаєш її, здається, ніби ти сидиш поряд з дядечком Реєм біля каміна і слухаєш його байки, потягуючи гарячий чай з горнятка. І за усією цією затишністю і казковістю ти помічаєш, вже потім, коли все прочитане вкладеться, глибоку мудрість і оптимізм. Що треба тішитися життю тут і зараз, що варто пам’ятати свою історію і своїх рідних, що все, що відбувається навколо, може бути джерелом невимовного щастя. Тому що так розповідати історію може лише людина, яка дуже любила життя.


Аудиторія: любителі містичних історії та сімейки Адамсів — у першу чергу. Крім того, книга обов’язково припаде до душі, якщо ви любите короткі оповідання, часто з незвичною кінцівкою, а також атмосферу казковості і легкої містичності. І так, найліпше читати її у жовтні, щоб встигнути на Родинне свято 😉


Схожі книги: Рей Бредбері „Напередодні Всіх Святих“ і „Жовтнева країна“, Роджер Желязни „Ніч у самотньому жовтні“, Сара Аллен „Садові чари“.

Читати: Моторошні книжки: 10 романів і одна збірка оповідань до Хелловіну

Катерина Гавриш

Катя Гавриш
Редактор і книжковий маніяк. Отримала диплом видавця, але життя вперто тягне мене в IT, тому нині техписьменник. Вірю, що читання книг — найпростіший шлях до безсмертя. Обожнюю подорожі на мотоциклі за відчуття свободи. І ще котів, бо вони точно прибульці з інших планет чи вимірів і щось знають. Мрію відвідати Єхо і Плаский світ — як не вві сні, то хоча б у наступному житті.
http://facebook.com/kate.gavrysh

11 thoughts on “Дивна сімейка найдорожчих у світі

  1. Нііі!!! ?
    От я поки читав рецензію – рука сама до книжної шафки потягнулася. У мене фантомна книжна шафка. Як буває синдром фантомної кінцівки, тільки шафка.

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

Залишити відповідь