Теплі і світлі казки у віршах: #ДвіДумки про «Зайчикову книжечку»

«Зайчикова книжечка» — одна з найкращих книжок одного з найкращих сучасних українських поетів Івана Андрусяка. Вір­шовані казки призначені для читання дитині вголос та першого самостійного дитячого читання. Оглядачки блогу Yakaboo вже прочитали її і готові поділитись враженнями.

Оглядачки

Настя @anastasiia.zaremba: мама, яка прочитала більше 25 книг про виховання. Вірю, що в книгах можна знайти відповіді на будь-які питання, головне знати де шукати.

Ірина @irinyurch: мама-книголюб. Вірю в те, що книги відіграють велику роль у формуванні особистості – не тільки маленької, а й дорослої.

Чому взялися за читання казок?

Іра: кожна мама знаходиться в постійному пошуку хороших дитячих книг для свого малюка. Я не виняток. Але що таке ця “хороша” книга? Красиві ілюстрації? Казки з мораллю? Зручний формат? Відомий автор? А може, all inclusive подібних факторів?

Безумовно, картинки та оформлення – це важливо, адже без них набагато важче зацікавити малюка книгою. Але найголовнішою завжди залишається хороша історія – та, яка зачепить і викличе емоції. З “Зайчиковою книжечкою” Івана Андрусяка у нас так і сталося.

Перше, на що я звернула увагу, – це красива, ніжна обкладинка з зайчиком і це дивне “віршоказки”. Зізнаюся, я не зовсім розуміла що ж це таке, раніше з подібним в книгах не стикалася. Настя, а тебе що зачепило?

Настя: казки – це невід’ємна частина дитинства. Кожен дорослий пам’ятає, як йому читали або розповідали найрізноманітніші історії і як він любив їх. У сучасному світі мультфільмів і комп’ютерних ігор, читання дітям стає ще більш важливим контактом з батьками. Завдяки казкам батьки можуть приділити всю свою увагу тільки дитині і донести щось цікаве і важливе. Я люблю вибирати дитячі книги і точно знаю, що в першу чергу вони повинні подобатися батькам. “Зайчикова книжечка” – дуже особлива, адже це не просто казка, а “віршоказка”. Але якраз це може і бентежити, оскільки ми не звикли до такого формату – римованої прози. Книга не читається з першого разу, її необхідно вичитати кілька разів, перед тим як починати читати дитині. Але зате після такої вичитки навіть дорослому стає приємніше себе слухати, а дитина легше заспокоюється і засинає. Іра, а тобі сподобалася рима в прозі?

Особливості книги

Іра: віршоказки… Спочатку читати було важко, я не звикла чути риму в “прозі” – без строф і традиційного для віршів тексту. Спотикалася, запиналася і зупинялася. * Як це читати взагалі? * Але через кілька казок все склалося саме собою, місцями такий текст читався набагато приємніше звичного. А в поєднанні з добрими історіями і хорошим авторським стилем – тим більше.

Ілюстрації! Вони заслуговують на окрему розмову!

Ніжні, атмосферні, в пастельних тонах і з милими героями – малюнки Ольги Кузнєцової прекрасні. Я переживала, як сприйме такі картинки малюк – адже багато з того, що подобається дорослому, не завжди до смаку дитині. У художниці свій стиль, тут немає чітких промальовок… але дворічний син моментально впізнав кожного звірка і довго милувався їжачком на звороті. Найголовнішу перевірку книга пройшла. А тобі сподобалися ілюстрації, Настя?

Настя: Іра, мені не просто сподобалися ілюстрації, я в захопленні! Вони безперечний козир даної книги. Такі ніжні і милі, розглядати їх – одне задоволення. До речі, моя дочка теж моментально звернула увагу на їжачка на звороті, прям якась магія в ньому.

Окремо хочу відзначити, що в книзі не тільки римована проза, але і два вірші. Особливо сподобалася колискова в кінці, дуже мила – і це прекрасне закінчення книги і читання дитині перед сном.

Післясмак

Іра: Я закохалася! «Зайчикова книжечка» Івана Андрусяка відправляється на поличку улюблених і поки це видання – фаворит серед читань на ніч. Милі герої і такі добрі казки. Про сміливість і допомогу ближньому, доброту і дружбу, віру в краще і радість. Хочеться відзначити казку про футбол – вона порадує кожного дорослого;)

Тепла і світла «Зайчикова книжечка» не залишить байдужим. Ця книга – той самий all inclusive факторів, про який я говорила на початку. А тобі як, Настя?

Настя: У цілому мені книга сподобалася, не можу сказати, що прям всі історії дуже класні, до багатьох я поставилася досить спокійно. Але величезним плюсом є те, що історій багато і можна вибрати собі щось до душі. Звичайно ж, я теж звернула увагу на казку про футбол і, чесно зізнатися, вона стала моєю улюбленою. Ілюстрації, вірші, казки з римою, пригоди тата зайчика – створюють прекрасну атмосферу любові, затишку і ніжності. «Зайчикова книжечка» — це хороший вибір як для дітей, так і для батьків.

Вибрані цитати:

«І така в Зайченяти пригода була…Тепер вовк йому друг – сповістив на весь ліс, що його захищатиме завжди і скрізь.

Мати вовка за друга чудово – одначе не пишається з цього нітрохи наш Зайчик. Він на це має власну, зайчачу, примовку: – Як у вовка біда – поможи хоч і вовку!»

—————————-

«В сусідів на воротах Шустий. М’яча він Білику дає, і той – бодай же йому пусто! – прямісінько в дев’ятку б’є. Ведмідь Шовковий – наш голкіпер – розводить лапами: не встиг… Ведмідь Ребро аж зуби зціпив…»

—————————-

«Цим теплом напоєні, малята, будуть зігрівати стільки літ вас кохана мама, любий тато – і тримається на цьому світ!

Виростете й ви колись так само. Час біжить – як віхола мете…

Ось і ви вже – тато або мама. Що малятам ви розповісте?»

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

15 thoughts on “Теплі і світлі казки у віршах: #ДвіДумки про «Зайчикову книжечку»

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  6. 582565 944509I havent checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last couple of posts are actually very good quality so I guess Ill add you back to my day-to-day bloglist. You deserve it my friend. insurance guides 863394

Залишити відповідь