Мікс жанрів та небанальний сюжет: рецензія на книгу «Де ти поділась, Бернадетт?»

Вперше не знаю як так написати, так, щоб не було спойлерів. Сюжет наскільки цікавий, що хочеться переповісти весь. ⠀

Задумка книги напрочуд цікава

Спочатку я милувалася обкладинкою (люблю ефектні), видавництво «Віват», як завжди, на висоті в цьому плані. Потім з перших сторінок намагалася «в’їхати», що ж відбувається. Справа в тому, що книга написана у вигляді уривків електронного листування. 

Авторка книги — Марія Семпл — брала участь в створенні популярного серіалу «Беверлі Хілз». «Де ти поділась, Бернадетт?» буде екранізована в цьому році за участі Кейт Бланшет. 

А ще авторка так часто вживає фрази про російських дітей, Радянський союз і російську мафію, що в мене виникло питання, яке ж її коріння. Виявилося, що вона просто багато мандрувала Європою разом з батьком (кінорежисером). 

Книга написана від імені 15-річної дівчинки, яка пише книгу на основі електронної переписки своєї матері, батька і людей з їхнього оточення.

Дивні батьки, геніальна донька

Мати героїні – в минулому геніальний архітектор, яка давно закинула справу свого життя і зосередилась на вихованні доньки, що з народження постійно хворіла аж до 5 років, і то були не дріб’язкові болячки, дівчинка мала серйозні проблеми з серцем.

Тато – блискучий винахідник знаменитої компанії «Майкрософт», його доповідь на TED — четверта за кількістю переглядів.

Батьки — відлюдники і не знаходять спільної мови із сусідами, не беруть участі в шкільному житті, не є учасниками батьківського комітету. Тому їх найчастіше обговорюють місцеві пліткарки. Маму більшість вважає дивною, ледь не божевільною, ніхто навіть не здогадується про її минулі успіхи в архітектурі.

А, і ще в неї інтернет-помічниця з Індії, яка вирішує всі побутові питання від покупки їжі з доставкою додому до бронювання авіаквитків.  

Дівчинку, яка пише книгу, звати Бі (але це неповне ім’я, повне навпрочуд дивне), вона теж геніальна, крім того, що відмінниця, вона — неформальний лідер в школі, розумна, добра і талановита.

Поїздку в Антарктиду замовляли?

За свої успіхи в школі Бі загадала батькам поїздку в Антарктиду.

І тут починається найцікавіше. За два дні до поїздки зникає мама. Куди ж вона поділася і як її віднайти?  

Стиль написаного дещо нагадав мені серіал «Відчайдушні домогосподарки». Читається легко, переклад більше, ніж вдалий.

Для мене ця книга стала відкриттям, бо тут змішано багацько жанрів: пригоди і наукова фантастика, психологія стосунків між подружжям, між батьками і дітьми. Все з’єднано в дивний мікс, який сприймається «на ура».

Цю книгу можна читати починаючи з підліткового віку, а граничної межі немає. Підійде всім, хто любить читати.

В компанію до цієї книги раджу «Поліанну» (вона в мене давно в списку до прочитання) та «Часодії». 

Світлана Олексійчук
Любителька книг. Читаю прозу. Обожнюю, коли випадає нагода провести час за чашкою кави в компанії гарної книги. Серед фаворитів – мотиваційна література, сучасна проза та дитяча книга, бо маю сина, стараюсь привити любов до читання. В інстаграм пишу про книги – instagram.com/svitlana_asi

8 thoughts on “Мікс жанрів та небанальний сюжет: рецензія на книгу «Де ти поділась, Бернадетт?»

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

Залишити відповідь