Загострення почуттів

Якщо ви раптом обрали цю книгу («Смілла та її відчуття снігу» Пітера Хьоґа) з любові до детективного жанру, то навряд чи вона зможе задовольнити вас повною мірою. Хоча інтрига в ній присутня, це абсолютно точно роман не про розслідування смерті хлопчика, який упав з даху за дивних обставин. Вона набагато глибша за простий детектив.

37-річна Смілла Ясперс – самотня жінка, яка живе в Копенгагені. Вона – плід любові ескімоски та данця. Її мати була мисливцем і Смілла виросла в Гренландії. Після смерті мами, батько, заможний данець, перевіз її в Копенгаген. З ним у жінки складні стосунки.

Існує легенда про те, що мови північних народів налічують сотні назв снігу. Смілла не просто позначає сніг, що падає, і сніг, що тане різними словами. Автору вдалося описати, як вона їх відчуває, як реагує на сніг і мороз її тіло, які переживання від цього вона відчуває, які спогади до неї приходять. А ще автор майстерно зумів передати страх головної героїні, її тривогу, та труднощі із тим, щоб наважитися на кожен наступний крок у своєму особистому розслідуванні.

Сусідський хлопчик падає з даху. Поліція класифікує справу як нещасний випадок. Але підозрілість ситуації полягає в тому, що хлопчик не міг з доброї волі піднятися на дах – він панічно боявся висоти. І ось ця маленька історія, яка могла б стати просто історією одного під’їзду, у фіналі роману набуває серйозного масштаб і загроз.

Може скластися враження, що головна героїня роману Смілла Ясперс – особа черства і жорстка. Але саме ця напівескімоска-напівдатчанка має невичерпний ресурс для пошуку істини. Цей ресурс вона черпає в любові до покійної матері, до покійного хлопчика – до тих, за ким тужить і до кого прив’язана.

Ця книга абсолютно точно не схожа ні на одну іншу. Це історія про інакшість мислення людей, які виросли в атмосфері свободи, і як їм важко впоратися з життям в місті. Це приголомшливий роман про людську самотність, про нескінченну відданість і брудну підлість. І ще про масу почуттів, які припадають на долю кожного з нас. І звичайно, про відчуття снігу.

Олена Чигрин

Купити книжку в Yakaboo.ua

Олена Чигрин
Блогер, автор, копірайтер, smm-менеджер. Виховую сина, читаю жадібно і багато. Співпрацюю з благодійним фондом та кількома комерційними проектами. Збираю матеріал для книги.
https://www.facebook.com/alyona.chigrin

7 thoughts on “Загострення почуттів

  1. Thanks , I’ve recently been searching for info about this topic for ages and yours is the best I have discovered till now. But, what about the bottom line? Are you sure about the source?

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

  5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь