#ЧитаємоРазом: «Бартімеус. Книга 1. Амулет Самарканда» Джонатан Страуд

Перший зимовий флешмоб у рамках рубрики #ЧитаємоРазом триває! Понад п’ятдесят книголюбів уже приєдналися до тегу #ФентезійнеЧитання і разом із нами читають магічні книжки. Як приєднатися до флешмобу? Дізнайтеся про правила участі та призи в нашому instagram, а про другу потрійну рецензію – далі в цій статті.

Для нас другою книжкою у рамках флешмобу стала книга від видавництва А-ба-ба-га-ла-ма-га «Бартімеус. Книга 1. Амулет Самарканда».


Читати: Де правда? #ЧитаємоРазом: «Правда» Террі Пратчетт


Оглядачки

26_12_2

Оля @helga_reads: мій читацький шлях розпочався з фентезі, чи варто далі продовжувати? Перші декілька років мого читання були присвячені саме цьому жанру – було прочитано все, до чого тільки могли дістатись мої рученята. Потім було деяке затишшя, але тепер я повертаюсь із новими силами до одного зі своїх улюблених напрямків у літературі.

Оксана @wanderlust_reading: жанр фентезі полонить моє серце з дитинства, відколи я познайомилася зі світом Толкієна. Вірю, що існують світи, які описують автори фентезі, та знаю, що колись до них потраплю, а поки ковтаю книги жанру разом із героями, що потерпають від пригод.

Поліна @belle_library: поки світ втрачав розум від фентезі – я читала класичну прозу. Єдиним винятком був Гаррі Поттер, але то зрозуміло. Й ось зараз я завдяки Yakaboo маю змогу ознайомитись із різними авторами в жанрі фентезі аби надолужити втрачене. Сказати, що я захоплена – це значить промовчати!


Псс, трохи магії не бажаєте?

Оксана: Лондон і магія останнім часом у літературі поєднуються постійно, чи не так? І вміння автора створити цілісну та неповторну історію, що запам’ятається – то ціле мистецтво. Що ж, Страуд таки майстер, скажу я вам!

Лондон, створений ним – це водночас те місто, яке ми знаємо… і все ж не зовсім те. Поруч зі звичайними людьми тут живуть, абсолютно не приховуючись, справжні чарівники, ба більше – вони ще й керують країною, заповнивши парламент!

Звісно, коли ти володієш якимось надприродним умінням, дуже легко звести в надмірну ступінь пихатість – власне, це і трапляється з Лавлейсом, чарівником, котрий одного разу побив горщики на званому вечорі з простим учнем іншого мага, Натаніелем. Ой, я сказала, простим? Пробачте, проте у свої дванадцять років Натаніель був яким завгодно, але зовсім не звичайним! Вміло приховуючи свої знання від учителя, хлопець затято вчиться із самого дитинства, тому, звісно, до моменту сутички набуває не лише досвіду у викликанні демонів, а й пихатість, властиву чарівникам. А це значить, що сутичка призведе до бажання помсти…

Ретельно підготувавшись, Натаніель призве до себе на службу хамуватого джина Бартімеуса, завданням якого буде викрасти в Лавлейса древній амулет Самарканда, що має захисні здібності. Проте Натаніель не завважив, що амулет може конче знадобитись ошуканому чарівникові для темних справ (який же магічний світ без заколотів та підступних схем!), а значить, Лавлейс буде здатен на все, аби його повернути.

Тут і почнуться пригоди хлопчини-чарівника та джинна-пройдисвіта. Останній радо накивав би п’ятами, але ж його стримує закляття, яким призвав джина Натаніель, а тому ці двоє упродовж всієї книги будуть радувати нас своїми пригодами, жартами та суперечками, хто ж із них могутніший.

З нетерпінням очікую продовження історії – сподіваюсь, буде так само захопливо та чарівно ?


Примітки, переклад та трішки емоцій

Поліна: «Бартімеус. Амулет Самарканда» став для мене фентезійним відкриттям цього року. Я не очікувала тих емоцій, які заповнять мій мозок під час читання цієї історії. Одразу скажу: усім охочим порівнювати цю книгу з історією про Гаррі Поттера (бо якщо маг у Лондоні – тільки Гаррі, хоча це й не так), то я буду навіть не першою, хто вас розчарує. У Бартімеуса мало спільного із серією про «хлопчика, який вижив». Лише місто, де відбуваються події – Лондон.

У книги дуже цікава структура. Оповідання має двох головних осіб – це саме Бартімеус, демон із Потойбічного світу і хлопчик Натаніель. Цікаво, що коли розділ розповідається Бартімеусом, то оповідання йде від першої особи. А ось коли ми читаємо частини Натаніеля, то розповідається історія від третьої особи.

На сторінках книги ви знайдете дуже багато посилань та приміток. Спочатку я не звертала на них уваги, бо не люблю відволікатися від основної історії, та й пояснення певних слів чи виразів для мене не завжди актуально. Тому одразу зазначаю – не повторюйте моїх помилок. У посиланнях Бартімеус розповідає цікаві факти про світ чаклунів або відпадно жартує. Мені довелося повернутися назад, аби повністю перечитати те, що я навмисно пропускала.

Книга оригінально написана англійською мовою, тому я дуже прискіпливо віднеслася до перекладу. Ні для кого не секрет, що зараз серед перекладної літератури з’являються не найкращі переклади, але ця книга – ідеальний представник гарного україномовного перекладу.

Бартімеус жартував українською, розмовляв живою мовою, та і взагалі, перекладачу вдалося зберегти легкість тексту, коли читач не застряє в парканах зі слів, а швидко мандрує сторінками й отримує задоволення. Перекладачі видавництва А-ба-ба-га-ла-ма-га завжди приємно тішили перекладами і, на щастя, цей не виняток.

Підсумовуючи, хочу сказати, що надзвичайно вдячна нашій рубриці Читаємо Разом за те, що відкрила для мене цю цікаву трилогію. Тепер я із нетерпінням чекаю продовження, бо хочеться дізнатись, які ще пригоди об’єднають найкращого мага та найстрашнішого демона.


Найдотепніший джин і зарозумілий хлопчисько

Оля: Перша книга трилогії (хоча є ще четверта книга – приквел, у якому розповідається тільки про Бартімеуса) розкриває перед нами дивовижний світ. Сучасний Лондон, але людство поділене на дві касти. Перша – маги – вищі, мудріші, вони мають усе. Друга – прості люди, які виконують усе те, до чого не хочуть залучати себе маги. Але є цікава заковика – магам не дозволяється мати своїх дітей, тому вони купують дітей у батьків, які згодні на таку угоду.

Головний герой, Натаніель, постає перед нами у 8-річному віці, саме тоді, коли вперше прибуває до будинку свого майбутнього наставника і вже через 4 роки вплутується в шалену халепу. Звісно, не без участі вищезгаданого Бартімеуса. Це дух, демон, джин – обирайте, яке означення вам більше до вподоби, вони всі вірні.

Отже, найцікавіше починається тоді, коли Натаніелю виповнюється 12 і він уперше викликає Бартімеуса. Адже тут так працює магія – усе, що уміють маги, це викликати духів-помічників, а вже ці хлоп’ята роблять всю роботу за своїх хазяїв.

Сумувати книжка вам не дозволить – це точно! Скандали, інтриги, розслідування – майже шпигунський роман.

Найбільше мені припали до душі самі персонажі. Натаніель спочатку викликає лише бажання дати запотиличника, щоб хоч трошечки збити пиху. Який же він самовдоволений від того, що має природній талант сильніший, ніж у його вчителя! Але приємний той факт, що герой розвивається, і з плином історії стає ясно, що хороші пориви йому властиві.

Бартімеус взагалі вимагає більше «ефірного» часу ? Він дуже дотепний, теж пихатий і самовдоволений, а ще дуже саркастичний і полюбляє пожартувати.

Раджу книжку взагалі всім підліткам і, навіть, дітям років 8-10 можна почитати. Також раджу її дорослим, що полюбляють жанр і хочуть трохи магії та гумору привнести у своє надто серйозне життя. А я вже з нетерпінням чекаю, коли А-ба-ба-га-ла-ма-га видадуть, нарешті, хоч другу частину, а в ідеалі – всю серію одним махом ?


Кому варто прочитати

Оля: усім любителям фентезі, підліткам і дорослим.

Оксана: любителям фентезі, див та магії у звичайному світі.

Поліна: раджу шанувальникам історій про магію в сучасному світі.


Кому не варто читати

Оля: усім, хто в кожній книзі очікує знайти романтичну лінію.

Оксана: тим, хто не любить дитячу літературу (а Натаніель усе ж дитина!).

Поліна: тим, хто чекає від книги продовження світу Гаррі Поттера.


Схожі книжки

Оля: серія «Артеміс Фаул» Йон Колфер. 

Оксана: «Колір магії» Террі Пратчетт.

Поліна: «Джонатан Стрендж и мистер Норрелл» Сюзанна Кларк.


Читати: Осіння магічна читанка. 12 книг зі справжніми чарами

Читати: Що подарувати книголюбам? 12 типів читачів і варіанти подарунків для них


Купити книжку в Yakaboo

Катерина Молочко
SMM в Yakaboo.ua, книголюб та автор проекту Best Books https://vk.com/b__books. Читаю лишень книжки з певною загадкою (детективи) або важкі психологічні твори (трилери), загалом усе те, що Джої заховав би у морозилку. Вірю, що поганих книжок не існує, є просто не та цільова аудиторія.
https://katemolochko.wixsite.com/blog

58 thoughts on “#ЧитаємоРазом: «Бартімеус. Книга 1. Амулет Самарканда» Джонатан Страуд

 1. Excellent post. I used to be checking constantly this weblog and
  I am inspired! Extremely helpful information specifically
  the remaining phase 🙂 I handle such information a lot.
  I used to be looking for this certain info for a long
  time. Thank you and best of luck.

 2. That is very attention-grabbing, You’re an excessively professional blogger.
  I have joined your rss feed and look forward to
  searching for extra of your wonderful post. Additionally, I have shared
  your website in my social networks

 3. Fantastic blog! Do you have any hints for aspiring writers?
  I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything.
  Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for a paid
  option? There are so many choices out there that I’m completely overwhelmed ..
  Any recommendations? Thanks a lot!

 4. Incredible! This blog looks exactly like my old one!

  It’s on a totally different topic but it has pretty much the
  same page layout and design. Superb choice of colors!

 5. Pretty section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I
  get in fact enjoyed account your blog posts. Anyway I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently quickly.

 6. Heya! I’m at work browsing your blog from my new apple iphone!
  Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts!
  Carry on the excellent work!

 7. Hi there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.

  Is it very hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure
  things out pretty quick. I’m thinking about making my own but I’m not sure where to start.
  Do you have any ideas or suggestions? Thank you

 8. Wow, marvelous weblog layout! How long have you ever been running
  a blog for? you make blogging look easy. The total glance
  of your site is great, let alone the content material!

 9. Whats up are using WordPress for your site platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you require any coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

 10. I’m truly enjoying the design and layout of your site.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to
  come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?
  Outstanding work!

 11. My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the costs. But he’s tryiong none the less.
  I’ve been using WordPress on a variety of websites for about a year and am nervous
  about switching to another platform. I have heard very good things about blogengine.net.
  Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
  Any help would be greatly appreciated!

 12. I got this web site from my pal who told me on the topic of this site and at the moment
  this time I am visiting this site and reading
  very informative posts at this place.

 13. Hey! I’m at work browsing your blog from my new iphone 3gs!

  Just wanted to say I love reading your blog and look forward to
  all your posts! Keep up the outstanding work!

 14. I am really loving the theme/design of your web site. Do you ever run into any web browser compatibility problems?

  A number of my blog readers have complained about my site
  not working correctly in Explorer but looks great in Firefox.
  Do you have any suggestions to help fix this issue?

 15. I do not even understand how I stopped up here, but I believed this
  post was once great. I don’t recognize who you might be however definitely you are going to a famous blogger if you aren’t
  already. Cheers!

 16. Have you ever considered writing an e-book
  or guest authoring on other sites? I have a blog based upon on the
  same topics you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my visitors would value your work.
  If you’re even remotely interested, feel free to shoot me an e mail.

 17. I like the helpful info you provide in your articles.
  I’ll bookmark your weblog and check again here regularly.
  I’m quite certain I will learn a lot of new stuff
  right here! Best of luck for the next!

 18. I was suggested this web site via my cousin. I’m now not certain whether this post is written via him as no one
  else understand such precise approximately my trouble. You’re amazing!
  Thank you!

 19. Hi there would you mind stating which blog platform you’re using?
  I’m going to start my own blog soon but I’m having a difficult time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and
  I’m looking for something completely unique.
  P.S Apologies for being off-topic but I had to ask!

 20. Its like you read my thoughts! You appear to grasp a lot about this, like you
  wrote the e-book in it or something. I believe that you just
  could do with a few p.c. to drive the message house a
  little bit, but other than that, this is fantastic blog.

  A fantastic read. I will definitely be back.

 21. Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News.
  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo
  News? I’ve been trying for a while but I never seem to get
  there! Cheers

 22. Nice blog here! Also your site loads up fast! What host are you using?
  Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up
  as quickly as yours lol

 23. Link exchange is nothing else however it is simply placing the other person’s web site
  link on your page at appropriate place and other person will also do same for you.

 24. You could definitely see your expertise in the article you write.
  The world hopes for even more passionate writers like
  you who are not afraid to say how they believe.
  Always follow your heart.

 25. Hello! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok.
  I’m definitely enjoying your blog and look forward to new updates.

 26. This design is spectacular! You obviously know how to keep a reader amused.
  Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Wonderful job.

  I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

 27. all the time i used to read smaller articles or reviews which also clear their motive, and that
  is also happening with this paragraph which I am reading now.

 28. Hi, I do believe this is an excellent site.
  I stumbledupon it 😉 I’m going to come back
  once again since I book marked it. Money and freedom is
  the greatest way to change, may you be rich and continue to guide others.

 29. Hiya! Quick question that’s totally off topic.
  Do you know how to make your site mobile friendly? My website looks weird when browsing from my iphone 4.
  I’m trying to find a theme or plugin that might be able to resolve this issue.

  If you have any suggestions, please share.
  With thanks!

 30. Right here is the right webpage for anybody who would like to find out about this topic.

  You understand so much its almost tough to argue with
  you (not that I actually would want to…HaHa). You definitely put a brand new spin on a
  subject that has been written about for a long time.
  Excellent stuff, just great!

 31. Have you ever thought about publishing an ebook or guest
  authoring on other websites? I have a blog based on the same topics
  you discuss and would really like to have you share some stories/information.
  I know my subscribers would appreciate your work. If you are even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.

 32. Hi! I could have sworn I’ve visited this web site before but after going through some of
  the posts I realized it’s new to me. Regardless,
  I’m certainly pleased I came across it and I’ll be bookmarking it and checking back regularly!

 33. My family members all the time say that I am killing my time here at net,
  however I know I am getting familiarity every day by reading such
  fastidious content.

 34. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 35. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 36. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 37. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь