Будь здоровий! Книги про здоров’я та довголіття

Немає застілля, яке обійшлося б без традиційного побажання здоров’я. Часто воно здається несвіжим і нудним. Але якщо починаються проблеми зі здоров’ям, пропадає бажання насолоджуватися життям і… читати. Тому книгомани просто зобов’язані прислухатися до себе. Це дозволять зробити кілька тематичних видань.

Ікіґаї — це японський термін, приблизний переклад якого «щастя бути завжди зайнятим» або «почуття власного призначення». Автори книги вирішили дізнатися, в чому секрет щасливого і довгого життя японців. Вони вирушили на острів Окінава – це один з п’яти регіонів (т.зв. «блакитна зона») з найвищими показниками тривалості життя. Знайшли там село Оґімі, де проживає 3 тис. осіб і яка вважається сконцентрованою у світі за кількістю довгожителів. Спілкувалися з жителями, збирали їх історії життя і правила харчування, довголіття. Вчені прийшли до висновку, що запорука довгого і щасливого життя – правильне харчування (1800-1900 калорій в день), фізичні вправи (прогулянки на повітрі або невеликий город), мета (ікіґаї), міцні соціальні зв’язки (моай – неформальні об’єднання людей із загальним дозвіллям). Головний принцип японців простежується в японській приказці: «Ти захочеш прожити сто років, тільки якщо у тебе буде справа».

Для кого ця книга? Для всіх, хто хоче вести здоровий спосіб життя, але при цьому не витрачати на це весь свій вільний час і гроші. У книзі є опис східних практик, які допомагають жити здорово і довго. Список продуктів, які бажано вживати щодня. Опис традицій і життєвої філософії села Оґімі.

За статистикою ВООЗ, в середньому 27% людей у світі хоча б раз в житті страждали від психічного розладу. Психічні захворювання пережили або переживають Стівен Фрай, Г’ю Лорі, Кортні Лав, Кетрін Зета-Джонс і багато інших знаменитостей. Не всі афішують, побоюючись осуду і нерозуміння. Щоб не вішати ярлики, вміти вчасно «почути» тривожний дзвіночок хвороби, знати, до кого бігти і що робити – прочитайте цю книгу!

Автори «С ума сойти!» – не психологи. Вони професійні журналісти, які пережили клінічну депресію, зіткнулися з повним нерозумінням оточуючих і… вирішили написати книгу – корисну для кожного. Науковим редактором видання була лікар-психотерапевт і психіатр Павло Бесчастнов. У путівнику дуже цікаво написано про депресію, біполярний і тривожний розлад, синдром дефіциту уваги, синдром Аспергера, шизофренію, антисоціальний і прикордонний розлади.

Для кого ця книга? Якщо вам цікаво, як влаштована психіка, як і чому вона ламається і що з цього приводу можна зробити. А також тим, кому цікаво прочитати актуальні відповіді на питання психічного здоров’я і патології.

Кожен з нас складається з 10 трильйонів людських клітин. Але в нашому тілі живуть приблизно сотні трильйонів клітин мікробів і доросла людина носить їх в собі в обсязі приблизно 1,5 кг! Тому про мікроби потрібно знати, поважати їх і дружити з ними. Ця книга про наш мікробіом і про те, як на нього впливають ліки, режим харчування, куріння, кількість сексуальних партнерів, порядок народження в сім’ї і т.д. Ви знали, що різні народи відрізняються мікробіомами своїх кишечників? Саме тому японцям легко адаптуватися до вживання суші – у них є ген морських видів бактероїдів, який розщеплює водорості в кишечнику. А про те, що важливу роль в ожирінні грають мікроби? Професор педіатрії Роб Найт відкриє вам очі на багато речей, що пов’язані з нашим станом здоров’я.

Для кого ця книга? Для тих, хто любить наукову літературу, яка написана доступною мовою.

В інтернет-просторі Наталія Лелюх більш відома, як Лікар Наташа. Вона акушер-гінеколог, яка веде блог про жіноче здоров’я. У своїй першій книзі розповідає, що потрібно знати жінці про лікарів і пацієнтів, мікрофлору і гормони які нюанси допоможуть встановити точний діагноз, а на які аналізи не варто витрачати гроші. А також багато про вагітність, менопаузу, замісну гормональну терапію, жіночі хвороби.

Читаючи, дійсно складається враження відвертої розмови в кабінеті доброго і розуміючого жіночого лікаря. Всі медичні терміни автор пояснює, в книзі багато гумору і тематичних ілюстрацій.

Для кого ця книга? Якщо ви соромитеся ставити жіночі питання своєму лікарю – прочитайте хоча б книгу. Якщо начиталися страшилок про свою хворобу в інтернеті – читайте книгу, а не пийте валеріану, а потім відразу відвідайте лікаря. Якщо не знаєте, як поговорити з дочкою-підлітком про своє, про дівоче – подаруйте їй цю книгу.

Зоя Нікітюк
Вважаю, що читати потрібно, шоб мозги не засохли. Саме з такою метою створила групу у фейсбук «Шоб мозги не засохли», проводжу зустрічі книгоманів і веду програму з однойменною назвою на РадіоМ. А ще моєї любові до книг вистачило, аби написати власну :)

6 thoughts on “Будь здоровий! Книги про здоров’я та довголіття

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  3. 877596 3915Greetings! This really is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and let you know I genuinely enjoy reading through your weblog posts. Can you recommend any other blogs/websites/forums that deal with exactly the same topics? Thank you so a lot! 445406

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

Залишити відповідь