Сімейна історія: 12 книжок про стосунки братів і сестер

Брати і сестри можуть бути найліпшими друзями або найлютішими ворогами. Між ними трапляються непорозуміння і ревнощі. А буває, ніхто не підтримає сильніше і не віддасть тобі більше любові, ніж брат чи сестра. Сиблінги — не завжди соулмейти, але коли вони мають оцю спорідненість душ, то стають майже невразливими. У цій добірці — 12 історій про сиблінгів, рідних та зведених, близнят і двійнят, тих, які стали одне для одного цілим світом, і тих, які зруйнували одне одному життя.

Нів і Лео були з двійнят, але цього ніхто б не завважив: такі різні, ще й постійно конкурують одне з одним. Одного дня їхнє змагання пішло не так, і Лео загинув. А Нів зла на весь світ — на батьків (за те, що перетворили пам’ять про сина на священний вівтар), на себе (що не може досягнути до того рівня, який Лео посідав у житті довколишніх, і що не може перестати на нього злитися). Намагаючись впоратися із цією втратою, вона й не підозрює, що от-от закохається у хлопця, в чиїх грудях б’ється братове серце.

Підлітковий роман від Тамсін Мюррей — це зворушлива історія про втрату і любов, про хворобу, яка з’їдає шмат твого життя, і про те, як відшукати своє місце у світі, який про тебе уже забув. А ще це чудово написана історія про донорство. Для цього авторка провела ґрунтовне дослідження, тому її роман відкриє вам багато приголомшливих речей, про які ви й не здогадувалися.

Нестримний, як і той вітер, на честь якого його назвали, Містраль — найстарший з-поміж братів і сестер. Тому почувається повноправним королем острова, на якому вони живуть. Ревно оберігаючи свій статус від малих, він не відчуває із ними особливої спорідненості, надто ж із братом, котрий з задоволенням вживається у життя містечка. У жилах Містраля — морська вода, збурена вітром. Він мріє про море, кидає виклик стихії і чекає, коли до його острова припливе золотоволоса Хлоя — чарівне створіння, юна дівчинка, яка пообіцяла повернутися і бути з ним королевою його острова.

Головний герой повісті Анджели Нанетті дорослішає, прощаючись зі своїми дитячими мріями, які розбиваються об скелясту реальність. Це процес доволі болісний, адже розчарування у фантазіях, планах і людях даються нелегко. Та «Містраль», попри свою загальну мінорність, —  історія чесна і не позбавлена надій. Бо після бурі завжди сяє сонце, і на Містралевому острові воно з’явиться також.

Конкуренція між сестрами — мотив не новий, але у «Безсмертя» Мілана Кундери він вплетений так несподівано, що набуває особливого сенсу. Серед героїв цього інтелектуального роману — Аньєса і Лора. Не подібні ні зовні, ні за характером, ні за ставленням до життя. Але молодша не проти запопасти дещо від старшої — то характерний жест на прощання, елегантний і хвилюючий, то звичку носити темні окуляри (одній із сестер вони справді личать, зате інша ховає за ними сльози, а отже, їй вони потрібніші, чи не так?), то чоловіка. Трикутник Аньєса-Поль-Лора й історія, яка розгортається всередині нього — одна із головних сюжетних ліній роману.

Щодо інших, то вони теж неординарні. Чого варті потойбічні розмови Ґете з Гемінґвеєм? Чи звичка автора входити у текст і кавувати зі своїми персонажами? Чи історія Беттіни, яка своєю, сказати б, фанатською нав’язливістю зуміла відхопити шматочок безсмертя у великого Ґете? «Безсмертя» вам неодмінно сподобається, якщо ви любите романи, над якими можна добряче поміркувати, а ідеї й думки для вас важливіші, ніж сюжетні повороти та балачки героїв.

У Меріт є сестра-близнючка, з якою у них нуль контакту (Меріт переконана — це тому, що сестра постійно закохується у хлопців на смертному одрі, а некрофілія — не її тема), старший брат, якого вона уникає (бо колись між ними сталося дещо жахливе, про що Меріт воліє не говорити). І лише з найменшим, зведеним братиком Мобі, у них повне порозуміння — він її обожнює, а вона підгодовує його смаколиками. Ще у їхньому домі, переобладнаному із церкви, з великим розп’яттям на кухні, живуть: тато, мачуха, яка доглядала їхню маму, коли в тої був рак; мама, яка переїхала з подружньої спальні у підвал; зведений брат мачухи, ще той вертихвіст; і хлопець сестри, в якого Меріт, здається, почала закохуватися. Збожеволіти можна, еге ж?

У цьому шарварку — критичний рівень таємниць і напруги. Кожен щось приховує, за щось переживає. І Меріт впевнена, що нікому до цього, як і до неї, немає діла. Тож перш ніж покинути усіх, пише прощального листа, в якому відкриває найстрашніші таємниці родини. І тут починається найцікавіше… Стоп, якщо ви науявляли собі огидні злочини і різні жахи, заспокою: «Без Меріт» — це не трилер, а янґ-едалт роман про стосунки в сім’ї, відповідальність, чесність і депресію. І в Коллін Гувер ця історія вдалася на диво життєствердною!

У цьому неймовірному фентезі, яке базується на африканській міфології, маємо аж два комплекти братів і сестер. Зейлі — донька сильної чарівниці, вбитої, як і решта чарівників Ор’їші, за наказом короля, що ненавидить магію. У Зейлі біле волосся, що видає її магічне походження, і несподівана місія — повернути магію у цей світ. Її брат Зайн і без жодної магії міг би стати успішним спортсменом, але має свою місію — захищати сестру, життя і майбутнє якої у цій країні завжди під загрозою (а після того, як вони встрягли у цю пригоду — особливо). 

Амарі — донька того самого жорстокого короля, яка не боїться магії, а захоплюється нею. Саме вона краде артефакт, з якого усе починається. Її брат Інан повністю поділяє позицію батька, але ще не знає, що те, чого він так боїться, росте в ньому самому.

І всі ці герої перетинаються в боях то по один, то по різні боки зброї, стають союзниками й коханцями або зраджують тих, кого люблять, змінюються самі і змінюють свою думку про близьких. І водночас намагаються здійснити пророцтво вчасно — та чи вдасться? Екзотичний світ «Дітей кістки і крові» зачаровує, адже, попри всі фентезійні особливості, в ньому так багато спільного зі світом реальним! А оповідь ведеться від імені кожного з героїв почергово, тому у вас буде нагода побачити те, що відбувається, з різних точок зору. І це — ще одна перевага роману.

Найсвіжіший наразі роман Макса Кідрука відомий насамперед своєю інтерактивністю — завдяки спеціальному додатку і qr-кодам читач може погуляти по локаціях, дізнатися більше про бекграунд героїв і навіть початитися з персонажем. Початок усій історії дає нещасний випадок, який змінив стосунки двох сестер, старшокласниці Рути і студентки медуніверу Індії. Аби виправити усе, Рута вирішує скористатися своїми особливими здібностями — вмінням змінювати минуле, дивлячись усвідомлені сновидіння. Але чим глобальніша така зміна — тим більша розплата: істоти з сірого світу уже полюють на неї…

Як завжди у Кідрука, у цьому романі всі «надприродні» речі мають своє гіпотетичне, але цілком наукове обґрунтування. Навіть описані в романі життєві драми із серії «занадто, щоб бути правдою», також мають реальні прототипні історії. Саспенс, напруга, неоднозначний фінал — у цьому романі є все, за що ми любимо творчість Макса.

Дитинство відомого зоолога і письменника Джеральда Даррела минало в оточенні птахів та звірів, за якими він спостерігав і яких селив у своєму домі, а також родичів — братів та сестри, що подекуди поводилися не менш екзотично, аніж його домашній звіринець. «Птахи, звірі та родичі» описує їхнє життя на грецькому острові Корфу, де на малого Джеррі чекають не тільки захопливі експедиції околицями, включно з нічною риболовлею, а й різноманітні яскраві події, спричинені ріднею. То сестра у спіритизм вдариться, то до брата, схильного заводити неординарні знайомства, посеред ночі заявляться приятелі з наміром продовжити вечірку в домі Даррелів, то інший брат несподівано вирішить постріляти… Словом, нудно не буває.

Ця автобіографічна повість наповнена кумедними історіями, цікавими фактами з життя фауни острова Корфу, барвистими і влучними спостереженнями Джеральда. А українське видання, оформлене детальними і дуже красивими ілюстраціями Марисі Рудської, стане ідеальним подарунком для всіх любителів природи.

Калум мріє стати кіносценаристом, але має сумніви, що це може статися з «таким, як він» — хлопчаком із нетрів маленького містечка, який більшість часу проводить сам у квартирі, доки тато їздить по всій країні, виконуючи якусь непевну роботу. Аж ось в його житті несподівано з’являється зведений брат. І це не те щоб тішить Калума. Його одноліток Сергій Жураковскі — саме той новенький, з якого вони із друзями знущаються у школі. А тепер Калум змушений ділити з ним свою спальню і спостерігати, які зміни відбуваються у житті і світосприйнятті через його непрохану появу.

Нова повість Кім Слейтер — це зворушлива і мудра історія про імміграцію, про відчуття дому і про мрію, яка має бути в житті кожного, байдуже, дорослий він чи підліток.

Класика американської літератури, роман про чотирьох сестер, які, опинившись у матеріальній скруті, підтримують одна одну і вчаться долати життєві труднощі. Вони страшенно різні за характерами, звичками та вподобаннями. Найстарша Мег — романтична і водночас відповідальна натура, Джозефіна — хлопчисько у спідниці, справжня шибайголова, Бет — тиха й сором’язлива, а Емі — мила хитрунка. Сестринська любов, вміння бачити красу довкола і знаходити радість у дрібницях та непідробна щирість приваблюють до сестер Мерч тих, хто зможе про них попіклуватися.

«Маленькі жінки» надихнули багатьох читачів по всьому світу. Її головні героїні — близькі «родички» Поліанни, Енн із Зелених Дахів та інших неповторних та життєрадісних персонажок, що стали рольовими моделями для юних дівчаток. Минулого року вийшла чудова екранізація цієї книжки, тож для повноти занурення в історію радимо оповідь про «маленьких жінок» читати і дивитися теж.

Між Балтиморськими і Монклерівськими Гольдманами трапилася жахлива Драма, й головний герой цієї історії Маркус був безпосереднім її учасником. Як сталося, що міцна дружба між братами, зведеними і двоюрідними, спричинилася до цієї трагедії? Яку роль у ній відіграла дівчина, в яку були потроху закохану усі Гольдмани? І що, врешті-решт, сталося? Секрети сімейних стосунків, замішаних на любові й ревнощах, підтримці та конкуренції, у цій родинній сазі відкриються аж наприкінці.

Варто зауважити, що хоча і в цьому, і в романі «Правда про справу Гаррі Квеберта» головний герой — письменник Маркус Гольдман, однак історії ці абсолютно автономні і жодним чином не перетинаються. Що у них є спільного, так це цікаво закручений сюжет, який змушує ковтати грубезну книжку сторінка за сторінкою.

Для подружжя Сари й Енгуса втрата доньки стала страшним ударом. Важко переживає це і її сестра-близнючка, ідентична, як дві краплі води, до загиблої. Але незабаром вона повідомляє батькам, що вони поховали не ту доньку. Лідія, яку вони оплакують, жива і тут, із ними. А померла насправді Крісті. Батьки не розуміють — чи це донька в такий несподіваний спосіб переживає смерть близнючки, чи дійсно сталася прикра помилка. Намагаючись знайти відповіді і не з’їхати з глузду, вони усамітнюються на острові. І розгортається справжня драма.

Психологічний трилер С. К. Трімейн настільки захопливий і моторошний, що, читаючи його, раз пораз відчуваєте крижаний холод по шкірі. Ігри розуму, нестримність стихії, людська трагедія — усе це поєднано в цьому романі настільки майстерно, що читати його страшно, а відірватися від нього — практично неможливо.

Коли Лів Зільбер і її молодша сестра переїджають у Лондон, у дім нового чоловіка їхньої мами, то несподівано з’ясовують, що їхня родина поповниться ще й зведеними братом та сестрою, які належать до категорії найкрутіших учнів їхньої школи. Та якщо з пихатою і неприязною сестричкою не вдається одразу налагодити стосунки, то з братом ведеться інакше. Лів мимохідь відкриває його секрет — вміння мандрувати у чужих снах. Натхненна жагою розкривати таємниці, Лів долучається до їхнього маленького гурту мандрівників у снах і знаходить тут не лише велике кохання, а й грандіозну проблему — стародавнього демона, який хоче пробудитися зі сну, вбивши когось із них.

Янґ-едалт фентезі Керстін Гір — це неймовірні пригоди, красиві локації, яскраві персонажі, переплетення почуттів і секретів, кохання і небезпеки, шкільного життя і надприродних явищ. Захопливо, сучасно, молодіжно.

Віталіна Макарик
Журналістка, редакторка, блогерка і пристрасна читачка і мама двох дітей. Люблю каву, цікаві тексти різних жанрів і підліткову літературу. Мрію про те, щоб у добі було більше годин, щоб встигнути написати і прочитати усе, що хочеться. Але коли кількість непрочитаних книжок у «списку очікування» скорочується до п’яти, починаю панікувати. Поки збираюся написати свій роман, з насолодою читаю чужі і обожнюю про них говорити.
http://vityska.pp.ua/

183 thoughts on “Сімейна історія: 12 книжок про стосунки братів і сестер

 1. Wonderful site you have here but I was curious about if you knew of any message boards that cover the same topics talked
  about here? I’d really love to be a part of online community where I can get feedback from other knowledgeable individuals that share the same interest.
  If you have any suggestions, please let me know. Kudos!

 2. You really make it appear really easy together with your
  presentation however I in finding this topic to be really something that I think I might never understand.
  It kind of feels too complex and very vast for me. I am
  having a look ahead on your subsequent put up, I will try to get the
  hang of it!

 3. Hello there! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website?

  I’m getting fed up of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m
  looking at options for another platform. I would be great if you could
  point me in the direction of a good platform.

 4. Howdy just wanted to give you a brief heads up and let
  you know a few of the pictures aren’t loading properly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different browsers and both show the same outcome.

 5. Hi there! I’m at work surfing around your blog from my new iphone 3gs!
  Just wanted to say I love reading your blog and
  look forward to all your posts! Keep up the superb work!

 6. Hi there, I found your web site via Google at the same time as looking for a similar topic,
  your site came up, it appears to be like great.

  I’ve bookmarked it in my google bookmarks.
  Hello there, just turned into alert to your blog thru
  Google, and located that it is really informative.
  I’m gonna be careful for brussels. I will be grateful in case you proceed this
  in future. Lots of other folks might be benefited from your writing.
  Cheers!

 7. When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three
  e-mails with the same comment. Is there any way you can remove people from that
  service? Many thanks! ps4 games allenferguson ps4 games

 8. Nice post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon every day.
  It’s always exciting to read through articles from other writers and
  practice something from other web sites.

 9. Howdy! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using
  for this site? I’m getting tired of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at alternatives
  for another platform. I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

 10. Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
  I’ll be sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
  Thanks for the post. I will certainly comeback.

 11. Wow, incredible weblog format! How long have you ever been blogging
  for? you made blogging look easy. The whole glance of your
  web site is great, as smartly as the content material!

 12. Hello! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha
  plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one?
  Thanks a lot!

 13. An outstanding share! I’ve just forwarded this onto a
  friend who has been doing a little homework on this.

  And he in fact bought me breakfast due to the fact that I found it for him…
  lol. So let me reword this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending time to talk about this topic here on your
  internet site.

 14. Hey there are using WordPress for your site platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and
  create my own. Do you need any coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

 15. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 16. scoliosis
  Someone necessarily lend a hand to make critically articles I would
  state. This is the very first time I frequented your website page and to this point?
  I amazed with the research you made to create this particular submit
  extraordinary. Excellent process! scoliosis

 17. scoliosis
  Hello are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying
  to get started and create my own. Do you need any coding expertise
  to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!
  scoliosis

 18. Thanks for your personal marvelous posting! I truly enjoyed
  reading it, you are a great author.I will be sure to
  bookmark your blog and will come back someday. I want to encourage yourself to continue your great job, have a nice holiday weekend!

 19. Hi there very nice blog!! Man .. Excellent .. Superb ..
  I will bookmark your blog and take the feeds additionally?
  I am glad to seek out so many helpful info here within the submit, we want develop more techniques in this regard, thank you for
  sharing. . . . . .

 20. My coder is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the costs. But
  he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on a variety
  of websites for about a year and am worried about switching
  to another platform. I have heard excellent things about
  blogengine.net. Is there a way I can import all my wordpress content into
  it? Any help would be really appreciated!

 21. You are so interesting! I don’t believe I have read something like that before.
  So wonderful to find someone with some original thoughts on this subject matter.
  Seriously.. thanks for starting this up. This site is something that is needed on the internet, someone with a little originality!

 22. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 23. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 24. Thanks for finally writing about > Сімейна історія: 12 книжок про стосунки братів і сестер – Блог Yakaboo.ua < Liked it!

 25. I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep it up!
  I’ll go ahead and bookmark your site to come back down the
  road. Cheers

 26. Howdy! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha
  plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m
  having difficulty finding one? Thanks a lot!

 27. Today, I went to the beach with my children. I found a sea shell and gave
  it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put
  the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab
  inside and it pinched her ear. She never wants to go back!
  LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!

 28. I absolutely love your site.. Pleasant colors & theme. Did you build
  this website yourself? Please reply back as I’m hoping to create my
  own site and want to know where you got this from or what the theme is named.
  Many thanks!

 29. Howdy! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this
  website? I’m getting fed up of WordPress because I’ve had
  problems with hackers and I’m looking at alternatives for another platform.
  I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.

 30. With havin so much content do you ever run into any issues of plagorism or copyright infringement?

  My site has a lot of exclusive content I’ve either authored myself or
  outsourced but it looks like a lot of it is popping it up
  all over the internet without my agreement. Do you know any solutions to help reduce content from
  being stolen? I’d really appreciate it.

 31. We stumbled over here by a different web address and thought I should check things
  out. I like what I see so now i’m following you. Look forward to finding out about
  your web page again.

 32. Greetings! This is my 1st comment here so I just wanted to
  give a quick shout out and say I really enjoy reading your blog posts.
  Can you suggest any other blogs/websites/forums that go over
  the same subjects? Thank you so much!

 33. I’m extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog.
  Is this a paid theme or did you customize it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing,
  it’s rare to see a great blog like this one nowadays.

 34. Hmm is anyone else encountering problems with the images on this blog loading?
  I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any feed-back would be greatly appreciated.

 35. Heya are using WordPress for your site platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create
  my own. Do you require any coding expertise to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

 36. Heya i am for the first time here. I found this board and I to find It truly useful &
  it helped me out a lot. I am hoping to give something again and aid
  others such as you aided me.

 37. Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I
  acquire actually enjoyed account your blog posts.

  Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access
  consistently rapidly.

 38. I absolutely love your blog and find a lot of your post’s to be exactly what I’m looking for.
  Would you offer guest writers to write content available
  for you? I wouldn’t mind publishing a post or elaborating on a lot of the
  subjects you write related to here. Again, awesome site!

 39. I do consider all the ideas you have offered for your post.
  They’re really convincing and will certainly work. Still, the posts are too brief for novices.
  May you please extend them a bit from next time?
  Thank you for the post.

 40. Hello there I am so grateful I found your webpage, I really found you by mistake, while I was researching on Bing for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say
  thanks a lot for a fantastic post and a all round entertaining blog
  (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it
  all at the moment but I have bookmarked it and also added in your RSS feeds,
  so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the awesome job.

 41. Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger, and I
  was wanting to know your situation; we have created some
  nice practices and we are looking to exchange strategies with other folks, be sure to shoot
  me an e-mail if interested.

 42. Have you ever thought about creating an e-book or guest authoring on other blogs?
  I have a blog centered on the same information you discuss and
  would love to have you share some stories/information. I know my viewers would appreciate your work.

  If you’re even remotely interested, feel free to send me an email.

 43. Good day! This is my first visit to your blog!

  We are a team of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.

  Your blog provided us valuable information to work on. You have done a outstanding job!

 44. Other Trump-adoring Republicans, including Rep. Lauren Boebert (R-Colo.) and Ohio Senate hopeful J.D. Vance, have also used the tragedy to taunt Baldwin, who impersonated the former president on “Saturday Night Live.”

 45. I saw the judging look on his co-workers’ faces as they all start telling him that their wives don’t treat them this way. I said wait, wait, this couldn’t be further from the truth. I’m the one who constantly wakes him up and he doesn’t even know how to set his alarm properly let alone wake up to do what he said he does

 46. His coworkers got quiet and he look shocked. They started side-eyeing him. He looked upset yet embarrassed and went off on me once they left saying I ruined his reputation and embarrassed him in front of them just to feed my ego.”

 47. I am extremely impressed together with your writing skills as well as with the structure on your weblog. Is that this a paid theme or did you customize it your self? Anyway keep up the nice high quality writing, it is uncommon to peer a great blog like this one today..

Залишити відповідь