Стало відомо, хто отримає Альтернативну Нобелівську премію

Стало відомо, хто отримає Альтернативну Нобелівську премію

Тільки що стало відомо, хто став лауреатом Альтернативної нобелівської премії. За рішенням журі премію отримає Маріз Конде.

Кошти на виплату премії збирали за допомогою краудфандингу на Kickstarter. Загалом було зібрано понад 20 тисяч доларів.

Нагадаємо, що у 2018 році традиційну Нобелівську премію з літератури відмінили через скандал, пов’язаний із членами журі. Тому митці створили Нову академію та вирішили вручати альтернативну Нобелівку.

32 тисячі читачів із усього світу проголосували за своїх найулюбленіших авторів. Таким чином Нова академія оголосила чотирьох фіналістів. Це англійський письменник-фантаст Ніл Ґейман, французька письменниця Маріз Конде, японець Харукі Муракамі та канадка Кім Тхюї.

Пізніше Муракамі відмовився від номінації, наголосивши, що цьогоріч планує більше часу присвятити роботі, а увага медіа до його персони буде цьому заважати.

Вручення премії відбудеться 10 грудня 2018 року, і на наступний день після цього новостворену Академію буде ліквідовано.

Маріз Конде – французька письменниця, уродженка Гваделупи. Авторка романів, новел, п’єс, книг для дітей, есе (французькою та англійською мовами). Лауреатка численних французских і зарубіжних премій. Українською її книги, на жаль, ще не перекладались.

Маріз очолювала Комітет пам’яті про рабство, заснований у Франції в 2004 році. За її пропозицією з 2006 року 10 травня у Франції відзначається як День пам’яті про рабство. В даний час живе на Гваделупі і в Нью-Йорку.

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

363 thoughts on “Стало відомо, хто отримає Альтернативну Нобелівську премію

    Залишити відповідь