В Одесі в останній момент відмінили виступ Світлани Алексієвич: що трапилось

Вчора, 8 серпня, в Одесі мала виступати нобелівська лауреатка, білоруська письменниця українського походження Світлана Алексієвич. Але виступ в останній момент було відмінено.

Як повідомляють одеські ЗМІ, коли слухачі вже зібрались, за 15 хвилин до початку виступу Алексієвич організатори вийшли на сцену і повідомили, що все скасовується.

За їхніми словами, за чотири години до виступу Світлана Алексієвич була внесена до бази даних Миротворець за «пропаганду, спрямовану на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, і маніпулювання суспільно значущою інформацією» під час виступу в Брукліні в 2016 році.

На сторінці «Зеленого театру», який організовував зустріч, з’явилось коротке відео, на якому Алексієвич розповідає про погрози:

«Я дізналася, що надходять погрози організаторам сьогоднішньої нашої зустрічі і мені особисто, звинувачуючи мене в надуманих кривдах, завданих українцям. Це ніяк не може бути, оскільки моя мати українка, і народилася я в Україні, і завжди я відчувала в собі українську кров. Але заради нашої спільної безпеки сьогоднішньої зустрічі не буде. Ми її скасуємо», — сказала Алексієвич.

«Нобелівський лауреат дала зрозуміти, що виступ в такій атмосфері буде для неї некомфортним. Для команди Зеленого Театру також неприйнятно наражати аудиторію і спікера будь-якому роду ризиків. Діалоги зі Світланою Алексієвич скасовуються, ми приносимо вибачення за завдані незручності», – додали організатори.


Цитата, за яку Алексієвич внесли до «Миротворця», виглядає ось так:

quote1

«Я вам больше скажу. В той же, например, каратели, которые работали на территории Белоруссии, они были все из Украины. И больше того, не только в Литве, там, Латвии уничтожили, сами уничтожили евреев еще до того, как успели прийти немцы. Но это было и на Украине. И вы знаете, что делала Польша с евреями. Есть разное время, и сегодня люди, живущие в Латвии, несут ли они ответственность за то, что делали их родители? В высшем смысле — несут! В высшем смысле несут! Но я знаю, один из моих знакомых журналистов в Польше написал, что поляки делали с евреями. Поляки хуже всех относились к евреям. И в этом ксендзы прямо проповеди произносили: «Убей еврея!».

quote2

Цікаво, що приблизно о 18:30 нобелівський лауреат була вилучена зі списку Миротворця.

Нагадаємо, що кошти на приїзд Алексієвич в Одесу збирали за допомогою краудфандінгу. На це було потрібно 160 тисяч гривен. Зібрано було 102 тисячі.


Світлана Алексієвич — Нобелівська лауреатка, білоруска українського походження, видала кілька напівдокументальних книг — про долю жінок під час Другої Світової, про ліквідаторів Чорнобиля та війну у Чечні. Авторка книг «Чорнобильська молитва», «У війни не жіноче обличчя», «Цинкові хлопчики» та інших. Вона отримала Нобелівську премію з літератури «за поліфонічні твори, що стали пам’ятником страждань і мужності в наш час». Алексієвич народилася в Івано-Франківську і виросла в Білорусі.

Тетяна Гонченко
Маю в житті чотири пристрасті: журналістика, подорожі, література і котики. Тож багато пишу, багато їжджу по світу, багато читаю і маю двох котиків. Зрештою, ці сфери тісно пов’язані: хороший журналістський текст – це теж література. А книги – це ще один спосіб подорожувати. Котики ж прекрасні самі по собі. Веду телеграм-канал про книжки: http://t.me/npzbvnkngchtn
https://www.facebook.com/atanoissapa

7 thoughts on “В Одесі в останній момент відмінили виступ Світлани Алексієвич: що трапилось

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

Залишити відповідь