Адріан Моул у кожному з нас

Ще кілька років тому я не чула ані про автора, ані про персонажа. Хоча серія романів про Адріана Моула англійської письменниці Сью Таунсенд в Британії, мабуть, не менш відома, ніж книги про Гаррі Поттера.

Кілька років тому “Видавництво Старого Лева” випустило український переклад всесвітньовідомої книги “Таємний щоденник Адріана Моула”, я зацікавилась, прочитала і тепер раджу усім. Чесно, мабуть, це одна з кращих книжок про підлітків, прочитаних за останній час. «ВСЛ» видало першу частину, а всього в серії їх дев’ять. У перших розповідається про складнощі життя молодого Адріана. Адже світ навколо повний суперечностей і несправедливостей – тут вам і прищі, і батьки розлучаються, і переживання про справжнє кохання, що зненацька захопило Адріана. Прямо під час жорстких реформ Тетчер, напередодні весілля принцеси Діани.

Ліричний відступ: я зрозуміла, що справді люблю книжки про підлітків. І завжди собі думаю, відмічаю – це треба прочитати, якщо знаю, що там про молодих людей, проблеми дорослішання, пошуку себе і.т.д. Чого вартий один Холден Колфілд – я чи не раз на рік перечитую Селінджерівську The Catcher in the rye, і кожного разу – наче вперше, спливають нові шари смислів, натяків, глибинних відкриттів. Мені в цілому сподобалася скандальна книга Стівена Чбоскі The perks of being the Wallflower, так, там все сучасніше-брутальніше, але ідея і тема – та сама.

Прочитавши три книги щоденників Адріана – можу сказати, що це теж 100% попадання в мої смаки.  Люблю книги про підлітків за те, що вони ще раз нагадують нам про нас самих у такому віці, про вибір, який ми робимо щодня, про те, як ліпиться характер, про те, як будуються цінності. І про цей складний та водночас дуже цікавий час – відкриття світу, трохи не таке буквальне, як в дитинстві, але не менш важливе. Це залишається у нас навік. Так само, як в кожному з нас живе дитина, ще більшою мірою у нас живе підліток – і саме він сумнівається, не наважується, комплексує, займається самокопанням 🙂

“Щоденник Адріана Моула” –  мало того, що цікава, захоплююча книга, яка легко читається, це ще і твір з глибоким змістом, іронією, стилістично майстерний роман. Зовсім не просто було дорослій жінці написати нотатки підлітка, який до того ж вважає себе Інтелектуалом (з великої літери!) і подумує про кар’єру письменника.

Цю книгу варто прочитати тим, хто так само як і я любить книги про молодих людей, цікавиться Англією (реалістичною, а не ідеалізованою), любить романи про життя як воно є (а воно – цікаве!), людські взаємини і хоче захоплюючого чтива, від якого і посміятися можна (і доволі гучно :), і замислитися. Яке читати – одне задоволення. Я думаю, це тільки плюс – якщо ти старший за Адріана (йому 14 в першій книзі, здається). Це романи не так для дітей чи підлітків…Як про них, разом із дорослими.

А ще, незважаючи на те, що ця книга аж ніяк не виховна, я вірю, що вона здатна зробити свого читача трошки кращим.

Ріна Гриневич

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

7 thoughts on “Адріан Моул у кожному з нас

  1. Hey! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing months of hard work due to no backup. Do you have any methods to prevent hackers?

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

Залишити відповідь