«До Книжкового Арсеналу підготуйте біцепси» – 7 весняних порад від Кота Інжира

Що робити, коли у вас весна? Весну діагнозувати легко – ви намагаєтеся ходити, а виходить тільки літати. Ви зняли шапку і шубку. Вирішили почати нове життя з понеділка. Перенесли початок нового життя на вівторок, бо у понеділок щось пішло не так. Тягнете додому всі книжкові першоцвіти і вже за місяць знаєте, що одягнете на Книжковий Арсенал. Закохалися. Перезакохалися. Вирішили схуднути, хоча ви й так гарні. Вітаю, у вас – весна. Передається весна повітряно-крапельним шляхом – коли на вас потрапляють перші краплі весняного дощу. І все, це не можна вже зупинити.


1. У жодному разі не опирайтеся весні. Бо весна все одно переможе. Негайно закохайтеся. Якщо ви вже закохані – перезакохайтеся ще раз у вашу кохану людину чи іншу форму життя. Читайте нові, світлі книжки. Пийте більше води, бо зараз ви складаєтеся на 80 % з води і на решту – з весни. Купіть нові кеди чи дістаньте з шафи старі улюблені. Одягніть щось яскраве або зелене. Слухайте тільки нову красиву музику, бажано на вірші українських поетів, щоб ця весна залишилася у пам’яті піснею назавжди. Пам’ятайте, весна мине швидко. Не гайте її у соцмережах – лайкайте друзів та котиків офлайн. Натомість прочитайте нову книжечку, в якій багато сонця, кохання і подорожей. І пакуйте речі в дорогу – скоро літо. Або не чекайте літа – подорожуйте вже. Нагадую, що важкий рюкзак здається набагато легшим, коли там хороша книжка.

травень


2. Отже, весна, а це значить – любов. Пам’ятайте, ворожити треба тільки на правильних, заздалегідь математично перевірених квіточках та книжечках. Ми не можемо дозволити випадку втручатися в такі важливі справи, як любить чи не любить. Треба, щоб було «любить». Тому з книжечок рекомендую новинки української поезії, наприклад, «Хвою» Павла Коробчука. А з нещодавніх збірок Жадана «Життя Марії» дає точніші результати, ніж «Тамплієри». Також пораджу запис його проекту з Арт-Полем «Розділові» – для справжнього весняного котячого трансу. Але найбільше я чекаю, коли вийде нова збірка віршів Катерини Бабкіної «Заговорено на любов» – ну як тут не поворожити!


3. Але замість того, щоб ворожити, краще діяти. Шлях до серця жінки лежить через книжку і каву в ліжко. Часто розмірковую над основним питанням філософії «Чого хочуть жінки?» Вивів формулу: тюльпани, марципани, найкращі романи. Марципани можна замінити на круасани. У цьому сезоні основний тренд такий: киця має бути з бантиком і з характером. А характер гартують хороші книжки.

7_1_03


4. Отже, навесні сонечко тягне надвір, вишні цвітуть, хрущі гудуть, киці по вулиці йдуть всі такі гарні – ну як тут сконцентруватися? Переглянув свій котячий тайм-менеджмент. Раніше було: хорошу книжку можна прочитати за ніч (Джойса за полярну ніч), а тепер вночі – любов, книжечки – вдень. Де взяти час на книжечки? Все просто – якщо замість фейсбука та інстаграма читати книжечки, то так і до Арсеналу можна прочитати все, що накупили раніше. Інакше шукайте їх на дні книжкових териконів, які виростуть у вас посеред хати після Арсеналу.


5. Правила виживання на цьогорічному Книжковому Арсеналі майже не змінилися. Додалося нове: не надірвати животики, бо тема фестивалю – сміх. Решта – стандартні:

  • Заздалегідь розплануйте витрати, не беріть більше грошей, ніж треба: тут буде стільки смачних книжечок, що до осені доведеться економити на їжі (а там і Форум видавців).
  • Підготуйте до фестивалю біцепси та трицепси – книжечки самі себе не поносять.
  • Беріть з собою їжу, бо програма настільки насичена, що вийти поїсти не буде коли. Їжу, звісно, можна буде купити в Арсеналі, але гроші краще витрачати на книжечки.
  • Тільки зручне взуття: ви ж не проґавите виступ Андруховича чи Жадана через те, що втомилися ноги.
  • Не змішуйте біле і червоне, бо все одно все завершиться коньяком.

6. Неймовірно цікаву комікс-програму готує на Книжковому Арсеналі Ґете-інститут. Також дуже чекаю на Коротку історію сміху в українській літературі від Ростислава Семківа. З книжечок не терпиться погортати «Декомунізовані» – альбом про мозаїки від видавництва Основи. І вже можна буде послухати уривки з найновішого роману Сергія Жадана, який вийде восени. Заінтригувала виставка, присвячена журналу «Перець», на якому я виріс, кошеням перечитавши все на горищі. Дискусія про книжкові блоги за участі Ксені Різник та Юлії Юрчук і про коротку прозу від «Новели по-українськи» – в моєму списку мастгоу. А вишенькою на торті стане майстер-клас кота Інжира з малювання коміксів для малят «Суперкіт рятує світ». Так що не проґавте Арсенал.


7. І якщо ви все-таки вирішили цієї весни розпочати нове життя, пам’ятайте: у кожного в житті повинен бути план. Наприклад, мій план – ніжитися на сонечку з хорошою книжкою.


Читати: Олена Павлова для #ПроЧитання: “Моя бібліотека нагадує готель для книжок”

Читати: Як дотягнути до кінця зими — 7 книжкових порад від кота Інжира


Текст записала Олена Павлова, особистий секретар кота Інжира

Олена Павлова
Журналістка, редакторка, художниця, авторка кота Інжира – найкнижковішого комікс-котика України. Засновниця і координаторка конкурсу «Новела по-українськи» від журналу «Країна», де 6 років вела відділ «Культури». Захоплюється книжковою графікою, шрифтами, антропологією та урбаністикою, веде фотопроект «Шкіра міст» про стіни, які мають душі. Мріє про нові лоукости над мирним українським небом.
https://www.facebook.com/olena.pavlova

6 thoughts on “«До Книжкового Арсеналу підготуйте біцепси» – 7 весняних порад від Кота Інжира

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

Залишити відповідь