5 поетичних книжок про весну і кохання

Навесні виникає потреба у вітамінах, сонці, теплі та добрій поезії. Оскільки дні стають довшими, то можливостей посидіти увечері у парку чи сквері й зануритись у читання віршів – більше. У наведеній нижче добірці – поезія написана з любов’ю та про любов, поетичні збірки, які підсилюють усі почуття, що закипають всередині саме навесні: класика, панацея і нова поезія.

Screenshot_5

Фото: instagram.com / @neborakova

Наталя Білоцерківець “ми помрем не в Парижі”


Неквапливі, розмірені та стиглі історії про любов від Наталки Білоцерківець – класика української сучасної літератури. Всі ліричні герої та героїні вибраних творів живуть у негармонійному світі, однак мудро й терпляче приймають його. Готелі, квартири, вулиці – кожен простір по-особливому маркований, жодна ситуація – невипадкова, а втрата – стає знахідкою.

“прощаючись – можливо назавжди
напевно назавжди –
старі коханці
в чужому місті забрели сюди”


Screenshot_1

Фото: instagram.com / olya_mishevska

Іздрик “Календар любові”


Календар дозволяє відраховувати дні, спостерігати як весна змінює зиму, як тепло перемагає холод – і ззовні, і у межах поетичної збірки. “Календар любові” – тексти про те, як люди знайомляться, як світ постійно щось втрачає, як цінності змінюються, це тексти про щодень і про нас у кожному із днів. Іздрик завжди влучає в ціль, тому можна відкрити “весну” і навіть не рахувати дні.

“я бачу небо я чую сонце
я доторкаюсь до квітів і трав
а всього решта мені не конче
все решта я вже по вірі взяв
усе вернулось і все воздалось
а те що зверху – бонус і приз
я покидаю чужі вокзали
і залишаюся там де спинивсь”


Screenshot_2

Фото: instagram.com /@bidunka

Дмитро Лазуткін “Добрі пісні про поганих дівчат”


Про поетичні тексти Дмитра Лазуткіна відгукуються по-різному, однак без сумнівів щоразу йдеться про справжню чоловічу поезію. Чітко сформульована життєва позиція, рішучість, впевненість у своїх словах та вчинках, не лише обіцянки, але й дії роблять героїв текстів Лазуткіна ідеалами. Чоловіки у віршах письменника – ті, кому читачка готова довіритись, із ким вона би рушила на край світу, до кого вона щоразу готова повертатись, перегортаючи сторінку.

“між нами вода і відсутність мостів –
ніщо не завадить ковтати тумани

і ніби усе чого дійсно хотів –
торкатися подиху тихих вітрів
де небо і дно – два великі екрани”


Screenshot_3

Фото: instagram.com /@fifth_wave

Катерина Бабкіна


У поетичних текстах ліричні героїні Катерини Бабкіної ставлять собі та Всесвіту надскладні запитання і знаходять відповіді: що таке любов і як це – любити, як приймати від світу добро і куди його потім дівати, як жінкам, чоловікам та їхнім почуттям знаходити прихисток і зону комфорту. Літературний інтернет-персонаж кіт Інжир каже: “Любов – це коли всі вірші Жадана про тебе”. Цей вислів можна перефразувати: любов – це коли справжню велику закоханість ти ще не пережила, а Бабкіна про неї уже написала.

“Їй сняться кити і малі північні пташки,
блискучі колії та чужі рюкзаки,
і мандаринів середземні стиглі боки
у нічному листі.
й іноді теж – всі її чоловіки,
котрі так невдало зійшлися в одному місці”.


Screenshot_4

Павло Коробчук “Хвоя”


Беззаперечно ковтком свіжого повітря цієї весни стала збірка Павла Коробчука “Хвоя”. Під однією обкладинкою зібрано 99 історій про любов до країни, родини та дівчини. З кожного тексту можна винести щось із собою на пам’ять, як хвою із лісу – мудрість, безперервне натхнення, поштовх до руху, запитання, яке автор озвучує, однак відповідь кожен шукає в собі, любов, яка резонує із навколишньою дійсністю.

“зараз вона дихає повільно, ніби вночі,
коли усі сплять і за жодного хвилюватись
немає причин. викинула телефон і ключі
й вирушила на потяг. ці жертви маленькі варті,
щоб відчути світ, ніжний і кривуватий,
ніби прокинутися на чоловічому плечі”.

Читати: Жадан&co: 5 зимових історій у віршах та піснях

Читати: Березневий must read: 7 книжок із весняним настроєм


Настасія Євдокимова

Ксеня Різник
Редакторка blog.yakaboo.ua, блогерка в Етажерка. 10 років пишу про книжки (OpenStudy, газета День, gazeta.ua, MediaOsvita, власний блог та блог Yakaboo). Природний для мене стан: читати, розповідати та писати про книжки. Трішки схиблена на сучасній британській літературі, шпигую за лауреатами усіляких премій, найкращих додаю у список "читати негайно"). У вільний від книжок час знайомлюсь із птахами, марную фарби та олівці.
http://ksenyak.wordpress.com

7 thoughts on “5 поетичних книжок про весну і кохання

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

Залишити відповідь