23 невдалі фільми-екранізації, які розізлили книголюбів

Частенько відмінний роман у Голлівуді перетворюється на посередній фільм. Портал Buzzfeed провів опитування серед своїх користувачів і з’ясував, які фільми, зняті за книгами, викликали найсильніше розчарування у книголюбів. Люди не поскупилися на емоції!

«Я міг би написати книгу про те, що зробити в Голлівуді з моїм романом, але боюся, що вони захочуть екранізувати її і теж споганять!» – кажуть, так вигукнув один із авторів, чия книга була екранізована не дуже-то вдало. Однак обурюються не тільки письменники.

Якщо ви обожнюєте книги, то самі знаєте, як це буває: дізнаєшся, що за улюбленим твором готуються знімати кіно, і охоплює радість та солодке передчуття. А одночасно з ними тривога: тільки б під час адаптації не зіпсували щось хороше, що є в романі! І, на жаль, нерідко побачене на екрані повністю розчаровує шанувальників книги: кіношники вирізають найважливіші сцени, безбожно спотворюють кінець, змінюють характери головних героїв і викидають пронизливі фрази. Ось список фільмів, про які точно можна сказати: «Книга краща!». Цей антирейтинг допоможе заощадити час і не дивитися кіно, яке може принести розчарування.

Обережно, далі буде багато спойлерів!


04_4_04

Сяйво (1980)

За мотивами: однойменного роману Стівена Кінга.

Коментар книголюба: «З кінострічки зникло багато важливих моментів, які є в книзі. Під час читання по-справжньому хвилює, коли Джек бореться з готелем. Але у фільмі ми просто спостерігаємо за божевільним.»


04_5_04

Гаррі Поттер і в’язень Азкабану (2004)

За мотивами: серії однойменних романів Дж. К. Роулінг.

Коментар книголюба: «У фільмі відсутня С.С.Е.Ч.А. – Спілка Сприяння Ельфам-Чорноробам Англії, а ще вони змінили розташування хатини Геґріда, не можу їм цього пробачити.»


04_6_04

Зачарована Елла (2004)

За мотивами: однойменного роману Гейл Карсон Левайн.

Коментар книголюба: «Книга розповідає про дивовижну молоду дівчину, яка за будь-яких обставин залишається сама собою. Їй не потрібен гарний принц, який би врятував її, – вона сама його рятує кілька разів. Книга навчила мене цінувати свою унікальність і бути хороброю. Фільм же вчить, що якщо у вас проблеми, не рипайтесь і просто почекайте, поки з’явиться відповідний мужик і вирішить все за вас. Не зовсім те послання, яке сподіваєшся побачити після читання роману.»


04_7_04

Лемоні Снікет: 33 нещастя (2004)

За мотивами: серії однойменних романів Деніела Гендлера (писав під псевдонімом Лемоні Снікет).

Коментар книголюба: «Про що вони думали, коли запихали три книги в один фільм? До того ж вони повністю змінили фінал першої частини! Я боявся, що розчаруюсь, а так воно і трапилося. Добре ще, що не стали екранізувати всю серію.»


04_8_04

Щоденник пам’яті (2004)

За мотивами: однойменного роману Ніколаса Спаркса.

Коментар книголюба: «Найбільше у фільмі мене бісить, що Ной і Еллі постійно сваряться і скандалять. Це не має нічого спільного з їхньою історією в книзі.»


04_9_04

Гаррі Поттер і келих вогню (2005)

За мотивами: серії однойменних романів Дж. К. Роулінг.

Коментар книголюба: «Перебрехали абсолютно все, що стосується Тричаклунського турніру!»


04_10_04

Ерагон (2006)

За мотивами: однойменного роману Крістофера Паоліні.

Коментар книголюба: «Сценаристи взяли з книги лише основні моменти – хлопчик знаходить драконівське яйце, вирушає у мандри-пригоди, зустрічає різних людей, бере участь в битвах. Вони так сильно змінили сюжет, що фільм зовсім не схожий на книгу і не викликає тих емоцій, що відчуваєш під час читання.»


04_11_04

Золотий компас (2007)

За мотивами: першої частини фантастичної трилогії Філіпа Пулмана «Темні матерії».

Коментар книголюба: «Трилогія Темні матерії – моя улюблена. Це складна й красива історія про релігію, любов, філософію та фізику безлічі вимірів. Вона неймовірно написана! А фільм вийшов ніякий – плоска дитяча казка з тваринами, які розмовляють. Це жахливо!»


04_12_04

Дружина мандрівника в часі (2009)

За мотивами: однойменного роману Одрі Ніффенеггер.

Коментар книголюба: «З похмурого, відвертого і сексуального роману зробили кіно в стилі “соплі в цукрі”, стандартну романтику з сердечками і мімімі. Замість красивої історії кохання, яка існувала поза часом і простором, вийшла купа сміття.»


04_13_04

Милі кості (2009)

За мотивами: однойменного роману Еліс Сіболд.

Коментар книголюба: «Ця книга для мене так багато значить, вона сильно вплинула на мої переконання – і сценаристи змінили в ній ВСЕ! Коли я дивилася фільм, то розплакалася лише наприкінці, коли героїня про “кісточки” говорила, а коли читала книгу, то практично в кожному розділі переповнювали почуття.»


04_14_04

Мій ангел-охоронець (2009)

За мотивами: однойменного роману Джоді Піколт.

Коментар книголюба: «Головна думка книги в тому, що життя дуже крихке. Коли читаєш роман, всю дорогу очікуєш, що сестра, яка хворіє на рак, помре… Але вмирає ЗДОРОВА сестра, а та, у якої рак, живе ще багато-багато років. У фільмі фінал змінили зовсім: вмирає хвора на рак сестра, і вся історія перетворюється в звичайну мелодраму. Дуже засмучує, що так зіпсували один з кращих прочитаних мною романів.»


04_15_04

Персі Джексон та Викрадач блискавок (2010) та Персі Джексон: Море чудовиськ (2013)

За мотивами: серії фантастичних романів американського письменника Ріка Ріордана.

Коментар книголюба: «Жахлива пародія! Герої так змінилися в порівнянні з книгою, що їх просто не впізнати. Їм поміняли вік і для чогось придумали, що боги не можуть розмовляти зі своїми дітьми-напівбогами. Навіщо? У фіналі взагалі нічого спільного з першоджерелом. Як би це розбачити!»


04_16_04

Гаррі Поттер і Смертельні реліквії: Частина 2 (2011)

За мотивами: серії однойменних романів Дж. К. Роулінг.

Коментар книголюба: «Мені все ще хочеться плакати, коли я згадую, як погано вони впоралися зі сценою смерті Волдеморта. Весь сенс знищення горокраксів в тому, щоб переконатися, що він помер нормальною, нудною, ЛЮДСЬКОЮ смертю. Також важливо, щоб безліч впливових в чарівному світі людей стали свідком його смерті. Але ні, вони не змогли це зняти! Просто жахливо.»


04_17_04

Хоббіт (кінотрилогія, 2012-2014)

За мотивами: повісті Дж. Р. Р. Толкіна «Гобіт, або Туди і Звідти».

Коментар книголюба: «Це не фільм, а шматок лайна, – не соромиться у висловлюваннях шанувальник Толкіна. – Що вони зробили з історією? Вони її зруйнували! Надто багато комп’ютерної графіки, непотрібні персонажі, яких не було в книзі, та ще й те, що вони розтягнули все на три фільми – список недоліків можна перераховувати безкінечно.»


04_19_04

Прекрасні створіння (2013)

За мотивами: однойменного роману Камі Ґарсії і Марґарет Штоль.

Коментар книголюба: «Замість того, щоб показати двох сильних героїнь – пророка Амму і бібліотекаря Маріан, фільм схрестив їх і зробив одним персонажем. Решту героїв ледь можна впізнати. Схоже, режисер взагалі не відкривав книгу, а сюжет йому хтось переказав.»


04_20_04

Посвячений (2014)

За мотивами: однойменного роману Лоїс Лоурі.

Коментар книголюба: «Схоже, творці фільму просто хотіли потрафити аудиторії Голодних ігор і тому додали так багато непотрібних речей, яких не було в книзі. Придумали дурну історію любові і купу непотрібних сцен. Наскільки досконала книга, настільки ж розчарував фільм.»


04_18_04

Академія вампірів (2014)

За мотивами: однойменної серії книг Райчел Мід.

Коментар книголюба: «З книг, в яких розглядалися дійсно важливі проблеми психічного здоров’я, нерівність і расизм, зробили ще один поганий фільм для підлітків. Мене це дратує!»


04_21_04

Той, що біжить лабіринтом (2014)

За мотивами: однойменного роману Джеймса Дешнера.

Коментар книголюба: «Сценаристи дуже сильно змінили основні моменти. Зрозуміло, що неможливо, щоб у фільмі все було точно так, як в книзі, але такі важливі речі, як властивість самого лабіринту і відносини двох головних героїв один з одним, по-моєму, міняти не можна. Їх треба було залишити такими ж, як у романі.»


04_22_04

Паперові міста (2015)

За мотивами: однойменного роману Джона Гріна.

Коментар книголюба: «Вони примудрилися викинути все глибоке і серйозне, що є в книзі, і перетворити цю потужну історію в стандартне кіно про подорож. У книзі підлітки поспішали в Нью-Йорк, тому що думали, що Марго хоче покінчити життя самогубством, а не тому що боялися спізнитися на випускний. Через цю підміни все починає виглядати дурним підлітковим кіно.»


04_23_04

Дівчина у потягу (2016)

За мотивами: однойменного роману Поли Гоукінз.

Коментар книголюба: «Фільм знятий так, що нічого не пояснили. Якби я не читала книгу, то з кінострічки так і не зрозуміла б, що Рейчел брехуха, а “іншою жінкою” була Анна.»


04_24_04

Інферно (2016)

За мотивами: однойменного роману Дена Брауна.

Коментар книголюба: «Книга сповнена провокаційних ідей, а в фільм перекочували лише деякі з них. Розчарування.»


04_25_04

Дім дивних дітей міс Сапсан (2016)

За мотивами: однойменного роману Ренсома Ріггза.

Коментар книголюба: «Сценаристи змінили вік усіх дітей і поміняли їхні надздібності, щоб нав’язати нам більше романтичних сюжетних ліній. Емму, найбільш задирливу героїню книги, вони змусили підлещуватися перед Джейкобом. Треба ж розтринькати матеріал з таким величезним потенціалом!»


Фото: Кадр з фільму «Темна вежа»
Фото: Кадр з фільму «Темна вежа»

Темна Вежа (2017)

За мотивами: серії однойменних романів Стівена Кінга.

Коментар книголюба: «Ця серія книг – моя улюблена. Але схоже, кінематографісти її не подужали в повному обсязі. Вони взяли кілька епізодів, додали туди відсебеньок і зварганили ось це.»


Тест: Вгадайте книжку за екранізацією

Читати: Що почитати, якщо вам подобається фільм-номінант на Оскар

Читати: Від «Керрі» до «Дівчини у потягу»: книги-дебюти улюблених письменників


Джерело: readrate.com

Yakaboo
Найбільша online-книгарня України. Любимо книжки понад усе:)

24 thoughts on “23 невдалі фільми-екранізації, які розізлили книголюбів

 1. Деякі претензії ну дуже дивні! Складається враження, що ці “книголюби” не розуміють того, як, власне, працює кіно… Щодо “В’язня Азкабану”. По-перше, Герміона свою “організацію” створила у четвертій книзі. По-друге, стосовно будинку Ґегріда: так, дивним було рішення кіноробів змінити вигляд певних локацій, але до чого тут провина стрічки перед першоджерелом? А взагалі дивно, що у список потрапили 3-й, 4-й та 8-й фільми, хоча там точно мав бути присутній 6-й.

 2. Не зрозуміла претензій відносно “Сяйва”, “В’язня Азкабану” та “33 нещасть”.

 3. “В’язень” надто темний та неавтентичний. Взагалі після Коламбуса Потеріана виглядає слабувато. А Сяйво взагалі нудне. У книжці все закінчується грандіозним вибухом готелю, а у фільмі таке…пшик. Сам Кінг критикував фільм.

 4. I have been exploring for a little bit for any high quality
  articles or weblog posts in this kind of area .
  Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this website.
  Studying this info So i am satisfied to convey that I have a very just right uncanny feeling I came upon exactly what I needed.
  I such a lot definitely will make certain to don?t overlook this web site and give it a glance
  on a relentless basis.

 5. Someone necessarily lend a hand to make severely posts I might state.

  This is the very first time I frequented your website page and up to now?
  I surprised with the analysis you made to create this particular publish amazing.
  Excellent job!

 6. Howdy just wanted to give you a quick heads up.
  The words in your post seem to be running off the screen in Firefox.
  I’m not sure if this is a format issue or something to do with
  browser compatibility but I figured I’d post to let you know.
  The design look great though! Hope you get the issue
  solved soon. Cheers

 7. With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement?
  My blog has a lot of unique content I’ve either authored myself or outsourced but it appears a lot
  of it is popping it up all over the internet without my
  agreement. Do you know any ways to help stop content from being
  stolen? I’d genuinely appreciate it. games ps4 allenferguson games ps4

 8. This is very interesting, You’re a very skilled blogger.
  I’ve joined your rss feed and look forward to seeking more of
  your great post. Also, I have shared your site in my social
  networks! ps4 games 185413490784 ps4 games

 9. excellent issues altogether, you just gained a emblem new reader.
  What may you recommend in regards to your submit that you simply made some days in the past?
  Any sure?

 10. I will immediately grab your rss as I can not to find your e-mail subscription link or e-newsletter service.
  Do you’ve any? Kindly let me understand so that I could subscribe.
  Thanks.

 11. I believe that is one of the most significant information for me.
  And i am happy reading your article. However wanna statement on some normal things, The
  website taste is great, the articles is truly great :
  D. Just right activity, cheers

 12. Thank you, I’ve just been searching for information approximately
  this subject for ages and yours is the best I have found out till
  now. But, what concerning the conclusion? Are you
  sure about the source?

 13. I do trust all of the ideas you have offered on your post.
  They are very convincing and can certainly work.
  Nonetheless, the posts are very short for novices. May you please lengthen them a little from subsequent time?

  Thanks for the post. 0mniartist asmr

Залишити відповідь