Сучасні і красиві книги до 205 дня народження Шевченка — розіграш книжкового боксу

Розіграш книжкового боксу зі знаковими виданнями, пов’язаними з іменем Тараса Шевченка.

Для участі необхідно:
1.Залишити своє ім’я та електронну адресу в формі нижче;
2.Натиснути «Підтвердити» — і ваші дані автоматично будуть внесені в систему*.

Розіграш триватиме з 7 до 14 березня включно. Вибір переможця здійснюватиметься за допомогою електронної програми методом генерації випадкових даних. Результати ми оголосимо 15 березня на Facebook-сторінці Yakaboo, а також надішлемо лист на електронну адресу переможця.

Увага! Уважно вводьте дані, адже саме вони використовуватимуться у розіграші. Якщо протягом трьох днів після оголошення результатів переможець не відповість на наші листи та не проявить бажання забрати подарунок, книжковий бокс піде наступному учаснику, що стоятиме у списку після генерації даних програмою.

*Своєю участю у розіграші ви погоджуєтеся на обробку ваших персональних даних. Участь у розіграші можуть брати лише учасники, яким виповнилося 18 років.

Подарункове видання Катерини в перекладі англійською мовою – не лише привабливе естетично, а й має приємні на дотик сторінки. Той момент, коли при підготовці книжки враховано усе – до найменших деталей. А якщо врахувати, що робота над книжкою не починалась більше 3-х років – стільки тривали пошуки художника з потрібною художньою мовою – то усі пазли сходяться.

Микола Толмачов створив виразні чуттєві ілюстрації про сучасних нам героїв, тому вони й мають на нас значно більший вплив, ніж ті, що створювались в попередні епохи. Довершена композиція, відчуття трагедії, що насувається, символізм і витончена робота над деталями – те, що характеризує візуальну складову цього видання поеми.

Ще одне подарункове видання. Проілюстроване воно роботами бойчукіста Василя Седляра. Ілюстрації до Шевченкового «Кобзаря» були створені Седляром в 1929-1931 роках і стали головною працею художника, що одразу після виходу викликала захоплені відгуки серед читачів і фахівців. За життя митця було здійснено два видання (друге – у 1933 р, кольорове, створене до 120-річного ювілею Шевченка), та, на жаль, наклади обидвох «Кобзарів» були знищені, всього лиш кілька примірників збереглися в спецхранах і приватних колекціях. Оригінальні малюнки теж були знищені. Художник, як і більшість бойчукістів, загинув 1937 р.

Ця книжка містить синтез двох попередніх видань і, попри таку трагічну передісторію, заслуговує на місце в кожній домашній бібліотеці.

Книжка із серії, що покликана доступно і в небанальній формі розповісти дітям про класиків української літератури, маючи за структурну основу алфавіт. Так, до кожної з літер підібраний термін і міститься пояснення його зв’язку з героєм книжки. Том про Шевченка створений професором Ушкаловим, який, крім того, що володів глибоким знанням про письменника, завжди умів підібрати легку форму оповіді – для аудиторії будь-якого віку.

Ілюстрації до книжки створила Анастасія Стефурак.

Свіже оформлення «Кобзаря» привертає увагу вже тим, що письменник на обкладинці «помолодшав», а значить – трохи струсив із себе наліт десятиліть і перепрочитань. Тому можемо перевідкривати його, читаючи, як вперше. Це одне з найновіших перевидань Шевченкових творів, зібраних в одній книзі.

Окрім поезії, в доробку Шевченка є чимало повістей та його публічний щоденник – «Журнал». Уся прозова спадщина письменника написана російською. У цій книжці вміщені три знакові повісті в перекладі українською – хороша нагода для знайомства з прозою класика.

Досі найґрунтовніша біографія Шевченка, хоч і видана вона була ще 2008 року. Її найкраще читати не поспішаючи разом з художніми текстами Шевченка. Якби сьогодні кожен, хто вступає в дискусію про те, яким ми повинні бачити образ Пророка, яким він був чи не був або ж повинен бути, прочитав працю Дзюби, дискусії велись би на зовсім інші теми і в кардинально іншому ключі.

Та поки цього не сталося, радимо розпочати з себе і власної самоосвіти, вирушивши в захопливу подорож життям і творчістю Шевченка з досвідченим провідником – Іваном Дзюбою.

Книжка Забужко свого часу наробила великого галасу, пропоноване ж видання містить, окрім власне тексту дослідження, вибране з тогочасних дискусій, рецензій та інтерв’ю. «Дискусійну» частину книжки упорядкував Ростислав Семків, розставивши акценти сприйняття тодішніх діалогів вже з сучасної точки зору.

Що ж так обурило певні кола у 1997 році, коли книжка вперше побачила світ? Як не дивно, багато паралелей можемо провести із виставкою робіт Олександра Грехова – будь-яке потрактування образу великого Кобзаря поза його шапкою й традиційними вусами – неприпустиме. Забужко ж пише про міф, який витворив Шевченко, фактично збудувавши основу української державності. Як – читайте в «Шевченковому міфі».

Мар'яна Хемій
Редакторка блогу. Люблю книжки, розмови, подорожі.

8 thoughts on “Сучасні і красиві книги до 205 дня народження Шевченка — розіграш книжкового боксу

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. 617194 628207Hey! Do you know if they make any plugins to assist with SEO? Im trying to get my weblog to rank for some targeted keywords but Im not seeing extremely excellent results. If you know of any please share. Thanks! 827276

Залишити відповідь