«Бігати тоненьким містком між літературою та кіно»: 10 цікавих фактів про Ірину Цілик

Вона вивчилась на телережисерку і стала письменницею. Працювала у рекламі, писала поезію та прозу, знімала ігрові короткометражки. А на початку 2020 року презентувала свій перший повнометражний документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» — про життя сім’ї у прифронтовій зоні Донбасу. За цю стрічку, названу цитатою французького поета-сюрреаліста Поля Елюара, отримала нагороду на американському кінофестивалі «Санденс». 

Ірина Цілик розповіла, що можна вмістити в один вірш, кому з українських письменників вручила би «Оскара» і ще дещо кінематографічне і життєве.

У дитинстві улюбленою іграшкою Ірини Цілик була…

…та, якої в мене не було. Чомусь я не можу згадати жодної улюбленої іграшки, але дуже добре пам’ятаю ту, що хотіла й не отримала, справжню Барбі. Коли вони в Україні з’явились, я була вже майже підлітком — соромно було випрошувати її в батьків, та й вони не могли собі дозволити купити цю досить дорогу ляльку. Але як же мені її хотілося яскраву білявку зі стрункими ніжками у цих рожевих пластикових черевичках.

Ірина Цілик впевнена, що в один вірш можна вмістити…

…сильну емоцію, яка б’є під дих. Образ, що народжується на стику несподіваних поєднань і ходить потім тінню за читачем. Думку, яка проростає на ґрунті, в якому посіяні зерна таких образів. 

Ірина Цілик переконана, що між літературою та кіно…

є тоненький місток, яким мені особисто комфортно бігати туди-сюди. А між двома берегами несеться швидка жива ріка, в яку мені так само хочеться пірнати то з одного, то з іншого боку.

Якби можна було потрапити на зйомки будь-якого фільму, Ірина Цілик обрала би…

«Вислизаючу красу» Бернардо Бертолуччі. Італія, Тоскана, жовте, насичене пахощами повітря, скрекіт цикад, юні і зрілі красиві люди, перші уроки чуттєвості й зустрічі з красою. Хотіла б я провести таке літо зі знімальною групою на тому майданчику.

Ірина Цілик вважає, що сучасний український кінематограф може…

вже дуже багато чого, якби йому не підрізали крила на злеті. Я бачу довкола себе дуже цікавих кінематографістів, і якщо їм дати всі потрібні інструменти, незабаром ми матимемо ще більше яскравих фільмів, які будуть приводити до кінотеатрів глядачів і збирати призи на міжнародних фестивалях.

Кому із сучасних українських письменників Ірина Цілик вручила би Оскара за артистизм (на виступах/презентаціях/по життю)?

Олександру Бойченку. Що б він не говорив на сцені, я завжди слухаю його з відкритим ротом і багато сміюсь. Ну і Оксана Забужко, Сергій Жадан, Юрій Іздрик — це ті рок-зірки української літератури, яких мені завжди безкінечно цікаво слухати, коли вони виступають на сцені.

Ідеальне селфі для Ірини Цілик — це...

наприклад, автопортрет американської фотографки Сінді Шерман, який був проданий на аукціоні Christie’s за  $3,8 мільйони.

Нецензурну лексику Ірина Цілик вживає…

дозовано. Загалом, не дуже грішу цим, але міцне слівце може часом вигулькнути в тому, що я кажу чи пишу. Для мене нецензурна лексика — як червоний перець у кулінарії: часом трохи можна, якщо це виправдано.

Океан надихнув Ірину Цілик…

кинути монетку у воду і видихнути розчаровано: «Оце океан?». Побачила його вперше в житті з неправильного ракурсу: це був Брайтон-Біч у Нью-Йорку, який своєю атмосферою нічим не відрізнявся від більшості пляжів Одеси. Поки що це мій єдиний досвід зустрічі з океаном, чекаю на наступні.

Якби Ірина Цілик мала сукню з чарівною властивістю, якою була би ця сукня?

Можливо, це була би та сукня-сітка з казки, в якій героїні вдалось бути одночасно роздягненою і одягненою. Ой, прозвучало занадто сексі. Але я мала на увазі інше. Добре мати таку «сукню», в якій люди бачать тебе дуже по-різному, а насправді ти всіх трохи обдурила і просто залишаєшся собою.

Ольга Мацо
За теорією ймовірності я — ̶н̶е̶ймовірна. Пишу про ̶н̶е̶зриме — про любов і ̶н̶е̶ тільки. Надихаюся бесідами з творчими особистостями ̶н̶і̶ ̶п̶р̶о̶ ̶щ̶о̶ про все на світі, особливо про творчість як спосіб життя і ̶с̶м̶е̶р̶т̶і̶ нескінченності.

8 thoughts on “«Бігати тоненьким містком між літературою та кіно»: 10 цікавих фактів про Ірину Цілик

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

  5. 293003 452382Hello, Neat post. There can be a problem along with your web site in internet explorer, could test thisK IE nonetheless will be the marketplace leader and a large portion of men and women will leave out your outstanding writing due to this difficulty. 862226

Залишити відповідь