10 чудових українських bookstagram. Друга п’ятірка

Друга п’ятірка книжкових instagram, до яких варто долучитись книголюбам та книгоманам. Ці профілі зовсім несхожі один на одного – їхні власники читають різну літературу, мають власні рубрики та стилі фотозвітів у своїх #bookstagram. Поєднує їх одне – любов до книжок 🙂 Ви теж до них небайдужі? Тоді приєднуйтесь в instagram до усіх героїв публікації та Yakaboo 🙂


Читати: 10 чудових українських bookstagram. Перша п’ятірка

the_reader_ua

Маша, @the_reader_ua


Кількість публікацій: 564
Кількість читачів: 10 300


Скільки часу проходить між моментом створення ідеї до часу її реалізації у життя? В моєму випадку пройшло десь півроку. Здається – що там той блог створити. Особливо у такій соціальній мережі, як instagram. Проте я довгий час розмірковувала – чи маю я що сказати? На той час (кінець 2014-го року) #bookstagram був представлений двома-трьома блогерами в Росії, в Україні ж про книжки в instagram не розповідав ніхто. Проте я дуже довго вагалася.

Одного дня я розповіла свою ідею одногрупниці й вона сказала, що це круто і вона стовідсотково підпишеться. Того ж вечора я створила сторінку the_reader_ua.

З дванадцяти років я не розлучаюся з книжкою. Створення блогу дозволило знаходити співрозмовників, з якими можна нескінченно говорити про книжки. Іноді мене питають: чому instagram? Річ у тім, що за професією я фотограф. Тому соціальна мережа, в якій спочатку йде красиве фото, а далі цікавий текст – ідеальна для мене. Блог мотивує читати та дізнаватися більше. Зараз я навіть не уявляю свого життя без Рідера і нескінченно вдячна усім, хто мене читає – це мотивує понад усе ❤


maria_pravda (1)

Марія @maria_pravda


Кількість публікацій: 771
Кількість читачів: 2 024


За освітою я журналіст, за покликанням – керівник-медіа відділу дизайн-бюро ODESD2, у душі – письменник. Пропагую український дизайн, ділюсь знаннями в сфері медіа-просування, «м’яко» агітую свою аудиторію до читання. Захоплююсь читанням з дитинства, в період студентства була активним учасником літературних подій Києва. Зараз працюю над написанням дитячої книги.

Інтереси в літературі: дитяча, сучасна художня, non-fiction. Улюблені автори: Жадан, Булгаков, Винниченко, Хемінгуей, Маркес, Дал.

Свої перші публікації в instagram я зробила влітку 2012 року. Це були фотографії захмареного неба, стандартні фільтри та хештеги, якими користуються лише початківці. Першу книжкову «розкладку» (або, як зараз модно писати, фотографію в стилі flatlay) я зробила з книгою «Солодке печиво» Видавництва Старого Лева – просто розклала сухоцвіти, мандарини, бублики та чай з лимоном і зробила кадр під прямим кутом.

Від початку я вирішила «оточувати» книжки на фото предметами, які б відсилали до сюжету або були пов’язані з ними тематично. Так я почала збирати колекцію декору, який переходить від публікації до публікації, а також шукати незвичні локації. Значну частину моїх фотографій зроблено з котами – без них неможливо уявити моє життя й складно уявити мій акаунт в instagram.

На початку цього року я розпочала співпрацю з кількома українськими видавництвами, і наразі співпрацюю з Видавництвом Старого Лева, видавництвом Vivat і «Клубом Сімейного Дозвілля». Мене захоплює те, якими темпами розвивається українське книговидання, як видавництва працюють над графічним оформленням книжок, як обирають авторів та взаємодіють з аудиторією. Саме тому мені захотілось підтримати їх і зробити читання новинок систематичним.

Наразі відгуки на книжки я намагаюсь публікувати щонайменше раз на тиждень, а інші фото – щодня або через день. Окрім книжок у моєму акаунті є місце для кави, їжі, сучасного дизайну, квітів, рук і мене у красивих локаціях.

Я маю власний хештег #pravda_books, яким я позначаю усі свої публікації з книжками, а також #Ashley_the_cat та #Juice_the_cat для моїх котів.

Якщо описувати український instagram-простір, то книжковим блогам у ньому зовсім мало місця. Найбільшу кількість підписників збирають акаунти про моду, подорожі, а також профілі тих людей, які працюють над корпоративними акаунтами. Їх люблять читачі, їм довіряють бренди. Але така популярність має свої мінуси, адже доводиться балансувати між тим, що ти хочеш публікувати, і тим, що потрібно (і все одно отримувати відгуки в стилі «фу, реклама»). За кордоном книжкових блогерів любить аудиторія, з ними активно співпрацює бізнес, і це легко пояснити об’ємами книговидань. Я впевнена, що сплеск появи книжкових блогів зокрема та інтерес до книги загалом у нас ще попереду – темпи розвитку видавничої справи в Україні зростають, якісних книжок стає більше, як і людей, які пропагують любов до книги.


andromeda6f

Іванна @andromeda6f


Кількість публікацій: 230
Кількість читачів: 647


Книги відіграють дуже важливу роль у моєму житті не лише з тої причини, що я їх читаю, а ще й тому, що я їх пишу, точніше працюю над власною книгою. Принаймні намагаюся створити щось, що можна буде у майбутньому скріпити й назвати книгою. І хоча моя муза поводиться не завжди тактовно, покидаючи мене на довгий період часу, залишаючи мене наодинці з творчою кризою. Але все ж таки, на мінімальній швидкості я прямую у незвіданий мені світ, йдучи слідами своїх персонажів.

А зараз я трішки розкажу про свій профіль @andromeda6f. Коли саме він був створений, не можу сказати, тому що спочатку це був звичайний особистий профіль. Але з часом, добренько все розвідавши, перечитавши, я зрозуміла, що теж хочу мати книжковий профіль, у якому я зможу обговорювати книги. Після чого, видаливши всі свої особисті фото і набравшись азарту, я з головою занурилась у світ букстаграмерів. І хоча, бувши перфекціоністом я завжди сумніваюся у своїх фото і відгуках, попри це, дуже сильно люблю свій профіль. У першу чергу з тієї причини, що саме тут я познайомилась з прекрасними людьми. Я безмежно вдячна усім з ким розділяю цей світ книг, у якому ніколи не буває сумно. Усі наші спільні читання, кіносеанси на прочитані книги та навіть марафони по написанню книг завжди супроводжуються цікавою компанією, затишною атмосферою і приязними розмовами.

Що стосується моєї активності, то звісно хочеться бути більш активною і частіше викладати пости. Але, оскільки я пишу пости лише на прочитані мною книги й на книжкові покупки, то частіше просто не виходить. В середньому – 10 постів на місяць, тобто, приблизно кожні 3-4 дні новий пост. Як на мою думку цього достатньо, щоб про мене не забули 🙂

P.S. якщо комусь цікаво, свій профіль я назвала на честь Андромеди – головної героїні роману Джоді Піколт «Ангел для сестри», яку було названо на честь галактики Андромеда.


valieyka_about_books

Валерія @valieyka_about_books


Кількість публікацій: 214
Кількість читачів: 547


Насправді, багато людей все ще не знають про #bookstagram. Місце, де зібрані не тільки красиві фото книжок, а й розлогі огляди та дискусії на різні навколочитацькі теми. Це просто неймовірна спільнота! І я рада бути її частиною.

Мене звати Валерія. Я з тих людей в кого очі горять на книжки та все, що з ними пов’язано. В дитинстві у мене був величезний стосик казок різних народів світу на будь-який смак. Це була найбільша колекція серед знайомих мені дітей. І справжній скарб для мене.

Коли я підросла, моїм захопленням стала сучасна українська література. Підліткові роки в мене досі асоціюються з прозою Жадана, Карпи і Дереша. Тож абсолютно природнім для мене було вступити на спеціальність «Видавнича справа та редагування». Навчання було мені в радість, бо я опинилася в світі знань про створення книжок. І нарешті, у повній мірі моя пристрасть вилилась у мій блог @valieyka_about_books.

Валєйкою мене називають друзі. Це ім’я до речі, теж було знайдено мною в книзі. Звідси і назва блогу «Валєйка про книжки», адже моя сторінка це стовідсотковий bookstagram. Ви можете подумати, що писати про самі книжки важко і не цікаво. Зовсім ні, якщо це частина твого життя. Наприклад, у мене є така рубрика, як #літщоденник, у якій я підіймаю різні буденні читацькі питання і роздуми. Ще є #випадкова полиця – абсолютно випадковим чином вибрані книжки. Бо не секрет, що багато хто з книголюбів любить роздивлятися книжки на чужих поличках 🙂 Однією з моїх улюблених є рубрика #книжкова_гра – веселі завдання пов’язані з читанням у формі гри, долучитися до яких може кожен охочий. А зовсім недавно з’явилась ще одна рубрика #зсеріїлітературнихстрахів і це, мабуть, єдина з них, яку б не хотіла доповнювати занадто часто))

Однак основною, безумовно, є рубрика #зкнигоюнавколосвіту. Кожного тижня я читаю по одній книзі з кожної країни в світі і ділюся своїми враженнями з іншими книголюбами. Про кожну книжкову подорож детально розповідаю на своєму BookTube каналі і більш стисло в instagram, де також розгортаються дискусії навколо письменників та літератури з конкретної країни. На разі тринадцять з них вже пройдено і цей список продовжує зростати. Я була приємно вражена тим, скільки всього інакшого і різноманітно існує в літературі кожної країни. До того ж це вельми бюджетний спосіб мандрівок 😉 А скільки цікавого знають про них наші книголюби! З їхніми порадами мій список до прочитання розрісся до неймовірного розміру!

Як бачите, в instagram існує ще багато цікавого окрім селфі та їжі)) До того ж вподобані фото та огляди надзвичайно просто зберігати – слід лише додати їх у закладки й повернутися, коли вам це буде зручно. Я роблю так з книжками, які мене зацікавили і я б хотіла згодом їх прочитати. Тому, якщо ви любите читання і досі не зареєстровані в instagram, негайно це зробіть. Вам неодмінно сподобається!


lilito_lolita

Вікторія @lilito_lolita


Кількість публікацій: 205
Кількість читачів: 494


Здається, сьогодні мені сімнадцять. І завтра, гадаю, мені буде сімнадцять. І навіть за кілька місяців мені буде сімнадцять! А якщо б запитали, що лунає в мені, відповіла б, що це Елла Фіцджеральд і Луї Армстронґ, Девід Ґарретт і знову джаз… Це думки про Андреаса Штайнгьофеля («Середина світу» недоторкана й це шедевр). Це думки про Сонце з ім’ям… власне… Сонце, ти ж не заперечуватимеш, якщо я не назву тебе? Це так камерно… Але це так важливо!.. І, до речі, зазвичай я Lilito Lolita з букстаґраму, а не Вікторія Беркут.

Поки мій профіль червоно-чорних барв і… Хто знає, яким він буде завтра? Можливо, я розкажу про Ніла Ґеймана чи Михайла Коцюбинського, про Малгожату-Кароліну Пєкарську чи Аґнєшку Тишку, подружжя Голонів чи Галину Рис? Тобто я спробую розповісти хоча б про когось з-поміж моїх найкращих зі світу літератури. І спробую розказати про них щиро. Така алітераційна назва – Lilito Lolita – не випадкова: я люблю Володимира Набокова, його Ло й обожнюю експерименти з літературою. Будьте обережні, заходячи до мого bookstagram’у: приготуйтеся побачити Мері Нортон поруч з маркізом де Садом, не забувайте, що варто бути толерантним… І ще я жахливо ревнива! Але це не для протоколу 😉


ЧитатиЩо читають працівники Yakaboo навесні
Читати: Високий старт: 85 книжкових новинок квітня від українських видавництв
Читати5 блогерів про вибір книжок та скретч-постери
Читати5 українських буктюберів та їхні домашні бібліотеки

Катерина Молочко
SMM в Yakaboo.ua, книголюб та автор проекту Best Books https://vk.com/b__books. Читаю лишень книжки з певною загадкою (детективи) або важкі психологічні твори (трилери), загалом усе те, що Джої заховав би у морозилку. Вірю, що поганих книжок не існує, є просто не та цільова аудиторія.
https://katemolochko.wixsite.com/blog

17 thoughts on “10 чудових українських bookstagram. Друга п’ятірка

 1. Дякую! Дійсно, чудовий профіль 🙂
  Буду думати про нову тему-продовження українських #bookstagram

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 8. 662280 586902Wow, superb weblog structure! How long have you been blogging for? you make blogging glance simple. The total look of your web web site is excellent, neatly as the content material material! 776867

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

Залишити відповідь