Містичні, інтригуючі та реалістичні: 10 книжок, які ви прочитаєте за один вечір

Всі ми любимо «товстунців» — книжки-епопеї, з якими проводиш час, як із друзями: подовгу, під час мандрів і переїздів, затишним уікендом чи тижнями у відпустці. І які потім поважно стоять на полицях, ґрунтовні та надихаючі. Але ж як інколи хочеться «зрадити» об’ємним романам із легковажним томиком «на один вечір»! Часто-густо, щоправда, ось такий роман-інтрижка залишається потім із тобою на роки, нікуди не щезаючи з полиць, хоча його там і не видно за широкими спинами інших. Якщо вам вже час розвантажити відчуття чимось коротеньким, але з користю, то ось вам підбірка творів, які можна здолати за один вечір. 

Карлос Руїс Сафон «Володар туману»

Сафон не зраджує собі — черговий містичний трилер для і про підлітків читається за один вечір, але не відпускає, тому (попередження!) ви відразу захочете продовження. 

На дворі 1943 рік, Друга світова охопила всю Європу, і немає надії на її завершення. Батько тринадцятирічного Макса забирає всю родину на південь Іспанії, у тихе приморське містечко, подалі від жахіть війни. Тут Макс і його старша сестра Алісія знайомляться й товаришують із Роландом і його дідусем, доглядачем маяка. Але ця історія — не про підліткову дружбу, це справжня містика. Посеред ночі в містечку з’являється таємничий Володар Туману, щоб забрати свої борги. Та й окрім Володара тут відбуваються дивні речі — то годинники, які раптово починають ходити у зворотному напрямку, то статуї, які ворушаться, коли на них не дивишся…

Сафон знов написав атмосферну книгу, єдина вада якої — це об’єм. Вона буквально на один вечір.

Марта Гулей «Коли приходить Ві»

Ще один трилер про підлітків (і не тільки), цього разу від сучасної української авторки. Дорослий чоловік, який нарешті знайшов свою половинку, намагається згадати, що з ним сталось у дитинстві. Адже є періоди, яких він не пам’ятає, де він чомусь панічно боїться батька і де чомусь приходить його найліпша подруга Ві. Вона не поспішає щось розповідати, а тільки приховує все за неоднозначним гумором.

Книга читається настільки ж легко, наскільки важкі питання порушує. Булінг у школі, вічна зайнятість батьків, байдужість до проблем дитини, на які постійно то немає часу, то немає віри. Як народжуються та почуваються монстри, а особливо — як живеться дітям поруч із ними. Здолаєте за вечір, але викинете з голови не скоро.

Роберт Зіталер «Ціле життя»

Саме життя вмістилось у 160 сторінок від лауреата Міжнародної букерівської премії 2016. Рівний спокійний голос автора поступово розгортає перед читачем історію життя справжньої маленької людини, робочого канатної дороги Андреса Еггера. Від самого її початку, через усі поневіряння, через знущання опікуна, що призвели до інвалідності, через важку працю, війну, полон і кохання — спочатку знайдене, а потім трагічно втрачене, через труднощі й рідке щастя. Зіталеру вдалося відтворити буквально Історію людини  настільки щиро, що навіть «проковтнута» за вечір, вона залишиться з вами на ціле ваше життя. Звісно, мало кому захочеться собі таку ж долю, яку виписав автор своєму Андреасу, але бути настільки ж цілісною повнокровною людиною, гадаю, мріє кожний.

Патрік Модіано «Щоб не загубитися у місті»

Появу цієї книги супроводжував гучний привід або згадати автора, або вперше про нього дізнатися. Восени 2014 року Патрік Модіано отримав Нобелівську премію з літератури, і тоді ж випустив черговий роман про пам’ять і її витівки з людиною. 

Детектив без сюжету, але з наслідками — так можна було б охарактеризувати цей коротенький роман Модіано. Немолодому вже письменнику Жану Дарагану телефонує незнайомець, який начебто знайшов його втрачену записну книжку. Безневинна, навіть гарна, на перший погляд, справа приводить Дарагана до марних зусиль згадати свою бурхливу молодість, сповнену дивних знайомств, ставок на іподромі та непевного чи то кохання, чи то хвороби. Пам’ять — головний герой книги, і тут вона матеріальніша навіть за живих персонажів. 

Ідеально під тихий вечір із теплим чаєм і чорничним пирогом.

Карл-Маркус Ґаус «Собакоїди та інші люди»

Дослідження австрійського журналіста про окрему спільноту ромів, а саме про тих, кому не пощастило жити в районі Луник IX словацького міста Кошице. Це таке собі гетто, куди наприкінці 80-х років переселили всіх ромів міста. Як і в інших містах, їх ніде не хочуть бачити, зазвичай вони позбавлені прав, а їхні проблеми воліють просто не помічати. Але й у самому ком’юніті існують свої правила і навіть кастова система. Документальна проза шокує, провокує суперечки, а головне — важко повірити, що навіть сьогодні, у 21 столітті, після Голокосту та двох Світових воєн, питання расизму й досі стоять настільки гостро, що викликають неабиякий галас у суспільстві. Саме це видання доповнене фотографіями, знятими Куртом Кайндлем під час спільних поїздок із автором.

Бернардо Ачаґа «Мемуари корови»

Не частий гість в українському культурному просторі — баскський письменник, який пише про… корову! 

Живе собі у Країні Басків чорна корова. Звуть її Мо і вона пише мемуари. Непоганий початок, еге ж? Поважний вік корови — а їй вже за 20 — змушує її залишити по собі щось матеріальніше, аніж пам’ять, тому, дослухаючись до внутрішнього голосу, який Мо прозвала Занудою, вона сідає та пише. 

Інтригуюча і доволі незвична книга, що порушує питання ідентичності та самоідентичності. Корова Мо, яка розмірковує, а як то — бути не коровою, постає чимось більшим, аніж просто дивакуватим персонажем. Її роздуми та спогади розкривають перед читачем у несподіваній формі історію, культуру та природу Країни Басків. «Мемуари корови» читаються легко та невимушено і залишають по собі соковите відчуття прогулянки невідомим краєм.

Крістіан Крахт «Імперіум»

Нудист, антисексуал, веган-сироїд, аптекар і письменник Авґуст Енґельгардт ступив на берег острова Кабакон у Німецькій Новій Гвінеї. Він мріяв створити свій кокосовий рай на Землі хоча б у межах одного острова, але, звісно, в нього не вийшло (даруйте за спойлер). Адже Енґельхардт  метафора мертвонародженої німецької імперії, заздалегідь приреченої на провал, особливо у той час — перед початком Першої Світової війни. 

Повна авторських алюзій і справжніх історичних персонажів гостра сатира на німецький колоніалізм — приблизно так можна коротко описати «Імперіум» Крахта, але це ніц не описує цю тоненьку (на один вечір!) книгу повністю. Багатошаровість, відсилання та переосмислення — три кити, на яких тримається сюжет і, повірте, без додаткового процесу нагуглівання численних імен і персонажів, подій і згадувань книгу з першого разу ви не прочитаєте.

Агнета Плейель «Зима у Стокгольмі»

«Життя — це вправа на уважність», — каже нам головна героїня роману, і ми змушені погодитись. У неї навіть імені немає, лише «я», від чого починаєш відчувати книгу як власну історію. Оповідь викладена у формі щоденникових записів, тож приводу сумніватися вже немає. 

Дуже самотня жінка середнього віку переживає класичну життєву кризу, вона живе минулим, де у неї був чоловік, донька, із якої зараз геть немає близькості, і якесь невиразне особисте життя. Вона згадує своє чи не єдине кохання — чоловіка на ім’я Емм, який несподівано з’являється в її житті через одинадцять років після випадкової проведеної разом ночі в чужому місті. Але і з Емм немає продовження, як не було його з її чоловіком — в Емм є власне життя, своя родина, до якої він повертається. 

Це історія про роздуми, про те, як ми оцінюємо власні вчинки та рішення через роки. Це історія для тих, хто зараз у меланхолії і переживає кризу, хто сумнівається в своїх життєвих цінностях і цілях. Емоційна та напружена сповідь про вихід зі стану зневіри та про намагання збагнути сенс життя.

Ернест Гемінґвей «Переможцю не дістається нічого»

Якість історій, які оповідає Гемінґвей, підтверджена часом, армією фанатів і нечисленними загонами хейтерів. Збірка «Переможцю не дістається нічого» — не виняток. Хтось відмічає майстерність автора намалювати світ декількома словами, а комусь виявляється мало динаміки чи подієвості. Але жоден не сперечається з тим, що старина Хем — геній, і геній визнаний. 

Оповідання, написані під час Великої депресії, напередодні Другої світової війни — це не історії великих перемог. Це історії буденних поразок. І вони настільки ж реальні, наскільки ви дозволите їм такими бути. Присвятіть один зі своїх осінніх вечорів класику  і хто знає, можливо, це стане вашим ритуалом на найближчі роки.

Олег Сенцов «Хроніка одного голодування. 4 з половиною кроки»

Новинка цієї осені — збірка малої прози Олега Сенцова, яку він написав у російській тюрмі. Дивом збережені від «шмонів» листки приїхали разом із ним в Україну після звільнення і видані книгою у Видавництві Старого Лева. Здається, що вона досить товста, як на один вечір, але зважайте, що це двомовне видання. Під однією обкладинкою міститься і оригінал російською, і переклад на українську. 

Чотири з половиною кроки — це весь простір, що мав український режисер у російських застінках. Що він відчував там? А що взагалі відчуває людина, яка вперше потрапляє в’язниці? Як там можна вижити? І як виживають інші арештанти? Малий простір, дикі правила, встановлені і набуті, бруд — в усіх сенсах слова — постають на сторінках книги. Автор намагався бути максимально об’єктивним і відстороненим, наскільки йому, також безправному арештанту, це вдавалось. Він не виправдовує і не засуджує, лише засвідчує. А висновки вже кожен має робити сам, як прочитає.

61 thoughts on “Містичні, інтригуючі та реалістичні: 10 книжок, які ви прочитаєте за один вечір

 1. Pretty section of content. I just stumbled upon your
  weblog and in accession capital to assert that
  I acquire actually enjoyed account your blog posts.
  Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.

 2. Its like you read my mind! You seem to know so much about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you can do with some pics to drive the
  message home a bit, but other than that, this is wonderful blog.

  An excellent read. I’ll definitely be back.

 3. Hello there, I found your web site via Google whilst looking for a comparable topic, your website came
  up, it seems good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, just changed into aware of your blog via Google, and
  found that it is really informative. I’m gonna watch out for brussels.
  I will appreciate for those who proceed this in future.

  A lot of other folks will probably be benefited out of your
  writing. Cheers!

 4. Howdy would you mind letting me know which webhost you’re working with?
  I’ve loaded your blog in 3 different internet browsers and I must say this blog loads a lot faster then most.

  Can you recommend a good hosting provider at a fair price?
  Thank you, I appreciate it! games ps4 allenferguson games ps4

 5. Hi i am kavin, its my first time to commenting anyplace, when i read
  this post i thought i could also create comment due to this brilliant article.

  ps4 games allenferguson ps4 games

 6. Do you have a spam issue on this blog; I also
  am a blogger, and I was curious about your situation; many of
  us have created some nice methods and we are looking to trade techniques with other folks,
  be sure to shoot me an e-mail if interested.

 7. I used to be suggested this website through my cousin. I’m not positive whether or not this
  put up is written via him as nobody else recognise such precise approximately my
  problem. You are wonderful! Thanks!

 8. Hi there I am so glad I found your weblog, I really found you by accident, while I was
  browsing on Bing for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say thanks for a marvelous post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all
  at the minute but I have bookmarked it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read
  much more, Please do keep up the awesome b.

 9. Hi there this is kind of of off topic but I was wondering if blogs use
  WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
  I’m starting a blog soon but have no coding skills so I wanted to get guidance from someone with experience.
  Any help would be greatly appreciated!

 10. Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger, and
  I was wanting to know your situation; many of us have
  developed some nice methods and we are looking to swap techniques with others, please shoot me an email if interested.

 11. This is very attention-grabbing, You are an overly professional blogger.
  I’ve joined your feed and sit up for looking for more of your magnificent post.
  Also, I have shared your website in my social networks

 12. Hi, I do think this is an excellent site. I stumbledupon it 😉 I’m going to come back once again since I saved as
  a favorite it. Money and freedom is the greatest way to
  change, may you be rich and continue to guide other people.

 13. I’m impressed, I must say. Seldom do I encounter
  a blog that’s equally educative and interesting,
  and without a doubt, you’ve hit the nail on the head. The issue is
  something too few folks are speaking intelligently about.
  I’m very happy I came across this in my search for something regarding this.

 14. Can I simply say what a relief to discover a person that really knows what they’re discussing over the internet.
  You certainly know how to bring a problem to light and make it important.
  A lot more people really need to look at this and understand
  this side of the story. I can’t believe you’re not more popular given that you surely possess the gift.

 15. Every weekend i used to visit this web page, for the reason that i want enjoyment, since this this website conations actually fastidious
  funny information too.

 16. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
  Look advanced to more added agreeable from you! However, how
  could we communicate?

 17. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 18. scoliosis
  You actually make it appear really easy together with your presentation however
  I in finding this topic to be actually something which I think
  I might by no means understand. It kind of feels too complex and very wide for
  me. I am looking forward in your subsequent put up,
  I’ll attempt to get the hold of it! scoliosis

 19. scoliosis
  Howdy! I know this is somewhat off topic but I was wondering
  if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m
  having difficulty finding one? Thanks a lot!
  scoliosis

 20. scoliosis
  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d certainly donate to
  this brilliant blog! I suppose for now i’ll settle for
  book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to new updates and will share this site with
  my Facebook group. Chat soon! scoliosis

 21. Definitely consider that that you said. Your
  favorite justification appeared to be at the
  net the simplest factor to bear in mind of. I say to you, I certainly get irked while other folks consider concerns that they
  plainly do not realize about. You controlled to hit the nail upon the highest as
  smartly as defined out the whole thing without having side effect , other folks could take a signal.

  Will likely be back to get more. Thank you

 22. Hello there, I discovered your web site by means of Google even as searching for a comparable matter,
  your website got here up, it seems to be good. I have bookmarked it
  in my google bookmarks.
  Hello there, simply turned into alert to your blog via Google,
  and located that it’s really informative. I am gonna watch out for brussels.
  I will appreciate for those who proceed this in future.
  A lot of other folks can be benefited out of your writing.
  Cheers!

 23. I do not know if it’s just me or if perhaps everyone else experiencing issues with your blog.
  It looks like some of the written text on your content are running off the screen. Can somebody else please provide
  feedback and let me know if this is happening to them as well?
  This may be a problem with my browser because I’ve had this happen before.
  Thanks

 24. Hi! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not
  seeing very good results. If you know of any please share.
  Appreciate it!

 25. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 26. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 27. I’m impressed, I have to admit. Seldom do I come across
  a blog that’s both educative and engaging, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head.
  The problem is an issue that too few people are speaking intelligently about.
  I am very happy I came across this in my search for something regarding this.

 28. Thanks for finally writing about > Містичні, інтригуючі та реалістичні:
  10 книжок, які ви прочитаєте за один вечір –
  Блог Yakaboo.ua < Loved it!

 29. Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger, and I was wanting to
  know your situation; we have developed some nice practices
  and we are looking to exchange strategies with other folks, why not shoot me an e-mail if interested.

 30. Heya i am for the primary time here. I came across
  this board and I to find It really helpful & it helped
  me out much. I am hoping to present one thing again and aid
  others like you helped me.

 31. An outstanding share! I have just forwarded this onto
  a coworker who was doing a little homework on this.
  And he actually bought me dinner because I stumbled upon it
  for him… lol. So allow me to reword this….
  Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending
  the time to talk about this matter here on your internet site.

 32. Can I simply say what a relief to find a person that really knows what they are talking
  about on the net. You certainly know how to bring a problem to light and make it important.
  A lot more people need to look at this and understand
  this side of your story. I was surprised you are not more popular because you surely have the gift.

 33. I’m not sure where you are getting your information, but good topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding more.
  Thanks for great information I was looking for this info for my mission.

 34. I blog frequently and I genuinely thank you for your content.
  This article has truly peaked my interest.
  I will book mark your website and keep checking for new information about once per
  week. I opted in for your RSS feed too.

Залишити відповідь