Вдихати запах опалого листя, нагрітого останніми сонячними променями, і гортати непізнані сторінки книги, смакуючи нові емоції, знання та досвід. Поглядаючи час від часу у вікно, усвідомлюючи прочитане, або просто насолодитися текстом, уникнувши роздумів. Книги жовтня перед вами.
У Каті було нещасливе дитинство: мати так сильно любила батька, що для неї не існувало більше нікого. Ось і виросла дівчинка з відчуттям сирітства, з образою на матір і підсвідомою готовністю повторити її долю… Так починається оповідання Маші Трауб. А в оповіданні Андрія Геласімова ситуація протилежна – навіть страшний ярлик неповноцінної дитини не заважає матері по-справжньому любити свою дитину. У цій збірці – розповіді про дітей, що сміються і плачуть, щасливих і нещасних, які чекають найголовнішого – любові.
2. “Наука Плоского мира”, Терри Пратчетт, Йэн Стюарт, Джек Коэн
Під час захопливого експерименту чарівники Незримого університету випадково створили новий всесвіт. У цьому всесвіті є планета, яку вони називають Круглий світ. (Ха! А ми використовуємо більш містке визначення – Земля?)
«Наука Плаского світу» – приголомшлива суміш вигадки і наукових фактів, створена в результаті творчої співпраці Террі Пратчетта і відомих популяризаторів науки, Ієна Стюарта і Джека Коена. У книзі дивним чином поєднуються і фірмовий гумор сера Террі, і цілком доступні пояснення основних наукових принципів (теорія Великого вибуху і еволюція життя на Землі, а також значні моменти в історії науки).
Унікальне видання незакінченого роману «Маски» з кількох оповідань великого Рея Бредбері, написаних у 1947-1954 роках. Події в романі розгортаються не у надприродному або науково-фантастичному середовищі, а у вимірі міжособистісних стосунків, де самотня людина ліпить собі хибне обличчя, гостро реагує на байдужість навколишнього світу.
«Я сподіваюся висвітити гострим променем прожектора нашу цивілізацію: де вона знаходиться і куди йде? Я сподіваюся анатомувати дурість, гординю і вульгарність людини, щоб зробити її освіченішою, а отже, кращою».
Знайдені вісімдесят сторінок з цього неопублікованого роману дослідники творчості Рея Бредбері Донн Олбрайт і Джонатан Еллер виклали в логічній послідовності. Перші сторінки видання оповідають стислу версію незакінченого роману. Решта є уривками задумів, які Рей Бредбері обігрував. Перед нами двадцятип’ятирічний Бредбері. Це той час, коли він зустрів свою майбутню дружину Маргарет Мак-Клюр і налагодив листування з Доном Конгдоном, молодим редактором. Після весілля Бредбері і Меггі Конгдон став агентом Бредбері. І ті, й інші стосунки тривали все життя.
4. “Смотритель”. В 2 томах, Виктор Пелевин
Новинка Віктора Пелевіна «Смотритель» у двох томах – про те, що… втім, про що цей роман насправді, буде залежати від читача і його вибору… Жанрова форма нового твору, одночасно і містичного і реалістичного, отримала назву «кувирок мислення» – пряме відсилання до літературних традицій Карлоса Кастанеди і його «Сили безмовності». Читачі роману «Смотритель» зможуть по-новому поглянути на химерні посмішки історії і розкрити для себе загублені у віках таємниці.
Кожна книжка Віктора Пелевіна – грандіозна подія для всього читацького світу і нова точка відліку соціокультурної реальності. Його фірмовий стиль – розмивання межі між дійсністю і фантазією, сміливі експерименти з альтернативними версіями російської історії…
5. “Москва ординська”, А-ба-ба-га-ла-ма-га
Історичне дослідження, написане на основі російських документів.
За словами Ніколая Карамзіна, російська історична наука перевантажена так званими «доважками брехні». Прибравши з описового каркасу російської історії очевидні вигадки, автор подає її у справжньому вигляді, розвінчуючи московські міфи і переконливо доводячи, що Московський улус входив до складу Золотої Орди.
«Розгорніть перший наш літопис, написаний не пізніше ХІ ст. Його укладач знає «малоросів» і перелічує різні гілки цієї частини руського племені, але, на диво, зовсім не знає «великоросів»… Про них у переліку племен, які живуть у сучасній Росії, не згадано жодним словом. Виникає запитання: хто ж такі «великороси»? Де вони взялися, якщо до ХІІ ст. їх не існувало?».
17 thoughts on “Must read: 5 книжок, які варто прочитати у жовтні”