Прозу Іздрика зібрали під однією палітуркою

Фото: Саша Населенко via Facebook

Усі прозові твори Юрія Іздрика, а це 52 тексти, вийшли однією книгою. «Номінація»  — найповніше зібрання прозових текстів Юрка Іздрика: від культових «Воццека», «Подвійного Леона», «Острова КРК» і до опублікованих у різних виданнях есеїв. Немало-небагато, 850 сторінок тексту і 20 років життя.

издрікКнижка вийшла у “Видавництві Старого Лева”. З «Номінацією» можна не лише перечитати найвідоміші твори найтаємничішого письменника України, а й відкрити для себе нові, які дотепер виходили тільки у періодиці.

За словами автора, всі твори довелося витягувати з інтернету і перечитувати наново, щоб відновити діакритичні знаки й авторські позначки, адже жодного архіву письменник не зберіг.

Виявилося, що жодних власних архівів я не зберіг, і всі свої тексти довелося стягувати з інтернету. Звісно, полетіло к бісу все форматування, вигадлива авторська графіка, діакритичні знаки тощо. Volens-nolens за таких обставин я був змушений перечитати всі ці твори, аби довести їх до первозданної краси», – говорить Іздрик.

Юрій Іздрик –  український прозаїк, поет, культуролог, один із творців так званого станіславського феномену. Наново переосмислити свої твори, зізнається Іздрик, було чи не найважчим випробуванням: щось захопило («твори писані здебільшого в ранній юності»), щось розчарувало…  Проте автор залишив усі тексти в оригінальному вигляді. Зрештою, за цю летку й нелінійну прозу, за цю гру в мову і гру з мовою, читачі й полюбили письменника, зазначають у видавництві.

12 thoughts on “Прозу Іздрика зібрали під однією палітуркою

    Залишити відповідь