Дар’я Озерна, ведуча радіоблогу «Фізкультура» на UA: Радіо Культура працювала в Інституті молекулярної біології, потім — біохімії. Займалася молекулярною генетикою, генетичною інженерією та імунологією. Найбільше любить популяризувати біологію, науку, здоровий спосіб життя, а також поєднувати науковців і медіа.
Проблемні предмети стали улюбленими
В школі головні проблеми в мене були з голосом, українською та англійською, біологією та фізкультурою, і мені довелося багато над ними працювати. Саме вони зараз лежать в основі моєї професійної діяльності.
Обрала іншу освіту й не пожалкувала
Мріяла стати лікаркою і навіть вступила до медичного інституту, але з рештою вирішила, що за стану медицини і освіти на той час, класична освіта в столиці цікавіша, і пішла до Києво-Могилянської Академії. Ще побоялася лікарського вигорання. Потім, було, жаліла, а зараз здається, що все склалося як треба.
Ірландка з Запоріжжя
На Півдні України мене вважають львів’янкою, у Львові — киянкою, за кордоном — ірландкою, але я із Запоріжжя і живу в Києві 19-й рік.
Писала книгу разом з котиками
Книгу «Ви це зможете! Сім складових здорового способу життя» писала переважно під альбом «Мадонна» гурту «Жадан і собаки», на дивані, в оточенні кота Кавуна і кішки Зусі.
Час запроваджувати нові формулювання
Мова закарбовує наші погляди, травми, помилки і колись актуальні речі. Тому коли я пишу, я часто наводжу розхожі фрази, які всім нам доводилося чути: «годинник цокає», «то не депресія, то неробство», «їсти на пів відра менше», «то уже вікове» тощо. Я не згодна з такими формулюваннями, але з пісні слів не викинеш. Вважаю, час запроваджувати нові усталені вирази, більш людяні і конструктивні.
Вплітала в текст слова Подерв'янського і Жадана
Ще про мову. Крім отаких токсичних висловів, в нас, здається, майже немає спільного коду. От зараз є «зрада», «непозбувна бентега», «та й таке», «лупаємо сю скелю», але решта це досі цитати з совєцьких фільмів (і я теж їх вживаю та не соромлюся цитувати «Покровські ворота», приміром) чи якоїсь не-української попси. Навіть цитати культових Гадюкіних не знають ті, кому 25. Коли писала, то вплітала в текст ті цитати і вирази з української новітньої культури, що пасують на роль «спільного коду» і на мою думку, важливі: слова Ліни Костенко, Леся Подерв’янського, Сергія Жадана, Івана Семесюка, Святослава Вакарчука. Цікаво, як це сприймують і чи сприймуть читачі і читачки.
Переусвідомила цінності
Поки писала першу книгу, суттєво покращила життя, бо втілила багато речей, які описувала: купила боксерський мішок, придумала рецепт кексу з пророщеного борошна, купила світловий будильник, відчутно накачала ноги і сідниці. Не те, щоб я про такі речі не знала раніше, але написання тексту це впорядкування інформації та усвідомлення цінностей.
Рада, що відмовляли на співбесідах
Після народження сина я з різних причин не працювала 4 роки. Потім було дуже важко почати життя з нуля. Тоді я сумно жартувала, що з урахуванням всіх обмежень: виховання дитини самій, незнання маркетингу, економіки, бізнес-процесів, нелюбові до офісу, біологічної освіти, любові до жартиків і текстів — в мене є лише один вихід. Написати книгу, що стане бестселером. Не знаю, чи стане «Ви це зможете!..» бестселером, але я рада, що послухала себе і що мені відмовляли на співбесідах. Робота без офісу, що приносить гроші, в мене теж є.
Присідати, поки готується кава
Коли я працюю, то часто ходжу варити каву і присідаю з гантелями, поки вона готується. Це працює. Вважаю такий підхід до тренувань дуже цінним життєзламом (лайфхаком). Уже купила важчі гантелі, 4-кілограмові.
Не живіть мареннями про тістечко
Здоровий спосіб життя — це не якесь упороте занудство, що забирає в людини радість, вільний час, гроші, сили і старих «неправильних» друзів. ЗСЖ це такий розпорядок і цінності, коли нам і фізично, і морально, і фінансово з цим окей, і ми ладні й надалі охоче підтримувати цей спосіб життя. Якщо ми живемо мареннями про тістечко чи засуджуємо «цих алкашів в барах», то, мені здається, це не здорово.
25 thoughts on “Коли працює, присідає з гантелями: 10 несподіваних фактів про Дарку Озерну”